Jump to content
IGNORED

ko su malogradjani


MancMellow

Recommended Posts

apsolutno, sinan je toliko tezak za slusanje da ja meni prosto neverovatno da neko to slusa na silu. mislim, moguce je da takvi ljudi postoje, ali oni su onda svakako za posmatranje.
onda to samo podize isfoliranost pa time i malogradjanstinu na jedan visi nivo, posto verovatno onda i ne vole niti slusaju ni priblizno onoliko koliko o tome vole da teoretisu
Link to comment
  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    40

  • Indy

    37

  • MancMellow

    23

  • kim_philby

    21

Pa to je valjda definicija slušanja na silu, da ne voliš to da slušaš ali ipak slušaš. Šta onda znači ovaj tvoj odgovor na nenadov post?

Link to comment
Dudo, Lujo ti ne podvaljuje. Ono što si napisala, znači upravo to što ti je on sada rekao, ako si mislila nešto drugo, nema problema, reci tako, svi se mi stalno zapetljavamo i govorimo stvari koje ne mislimo, zbrzamo, ne razmislimo, itd, ovo je ipak forum, nije naučna konferencija. Ali nemoj se ljutiti što ti ljudi kažu da si napisala ono što jesi napisala.A dozvoli, najiskrenije, nemoj se ljutiti, ja verujem da ti to jesi mislila, ali da nisi promislila. Nije to nikakva optužba, ja sam to na sebi i drugima primetio milion puta. Kada treba da kažem koju o stvarima o kojima prosto nisam ozbiljno razmišljao, prvo što će mi izleteti biće predrasuda - opšte mesto koje ponavljaju svi ljudi mog mesta, vremena i status. To je normalno, mi nismo izmislili sva svoja verovanja niti smo do njih došli studiozno proučavajući probleme kojih se tiču, nego uglavnom prihvatajući ih socijalizacijom. To što si ti rekla je prosto društveni konsenzus prema turbo folku u jednom društvenom sloju, nisi ga ti smislila, pa se ne moraš zbog njega stideti, ali evo čim si ga i sama malo ozbiljnije analizirala, videla si da to zapravo nije tvoj promišljeni stav (considered opinon) i već si počela da odstupaš od njega, da ga nijansiraš i menjaš. Pa naravno, diskusija i jeste stalni proces revidiranja naših početnih unconsidered opinions.Dakle, bez brige, nisam te optužio za išta strašno niti o tebi mislim išta loše, a verujem da je isti slučaj i sa Lujom. 127.gif
meni zbilja nije jasno kako ste vi izvukli takve zaključke.o meni.ok, nisam bila opširna u svom postu, nisam inače opširna, ja se izražavam uglavnom linijama i bojama, a ne rečimakada je o muzici reč, izražavam se notama, opet ne rečimamoj stav i odnos spram tf nema blage veze sa ''jednim društvenim slojem''niko u mom okruženju nije toliko gadljiv na tf kao jamoj lični (interpretatorski) muzički domet je betovenova mondsheinsonate (klavir) i patetična sonatapotraži na yt, odslušaj pa vidi šta je toja muziku razumem a pre svega osećamne mogu da se preganjam sa vama koji mi posle onoga što sam napisala inputirate nešto što sa muzikom veze blage nemanisam kadra, nisam rečita tolikopozdravp.s.i da, volim sevdalinke i odlično ih pevama doživela sam da mi posle takvih mojih nastupa prebacuju ''kakva si ti to srpkinja bre'' i to baš oni koji vole cecu i njoj slične127.gif Edited by duda
Link to comment
onda to samo podize isfoliranost pa time i malogradjanstinu na jedan visi nivo, posto verovatno onda i ne vole niti slusaju ni priblizno onoliko koliko o tome vole da teoretisu
+1Zvuči moćno. Slušati Sinana Sakića ili Hasana Dudića. Ili Miroslava Ilića.
Link to comment
+1Zvuči moćno. Slušati Sinana Sakića ili Hasana Dudića. Ili Miroslava Ilića.
a naravno da zvuci mocno. toliko sam cool da mogu da slusam i ono sto je po definiciji uncool kod cool sveta, narodnjaci su the new cool, ja sam urban trendsetter a vi nemate pojma
Link to comment
Ja citam, "ja sam urban transgender, a vi nemate pojma".Sto bi jos nekako i bilo OK.
ne verujem da bi isli bas tako daleko, al sto kazes nikad se ne zna
Link to comment

dakle, kul je da na primer, budeš pozvan kao gost u Utisak nedelje, ali ti umesto da odgovaraš na Oljina kveščnz, uzmeš otpevaš:Oj Zagorko, ljepa li si,Oj Slavonko, zlatna ti sihercegovsko srce ponosnoDalmatinka more mijejedna duša a nas dvijelička vilo, Velebita tiloBanana banana ba na na na na na na...To bi se baš pamtilo. A Utisak nedelje bi bio ukinut, što je negde takođe kul.Naravno, u ovome što sam sada napisao, ima malo i malograđanštine, ali to je i tema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...