Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

puce ni jedan program i odose mi 6 fajlova na recoverto onaj od gore hoce da mi kaze nestokontam i ja da sam mozda malo preteraozadnje dve noci sam spavao ukupno 4 sata, a tako ce bidne i nocasLrd-a mozda nisam dobro razumeo, a aram se valjda zezavi se bolje znatei sto se tice dogmatizma nema veze sa tim,na sportu i politici samo zalutam ponekadi drugi put me izvlacisza kaptana, u takvim situacijama ne zovem direktno sup da mi se ne vrati, nego zovnem prijatelja inspektora

Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

u nekim situacijama kad su roditelji profesionalci, a u pitanju je clan familije i otac i majka prvo su roditelji pa i ne mogu pravilno razmisljatiali je zeznuta situacija

Link to comment
Hvala na ovom prvom delu, ja nisam upoznao visokoobrazovane žene koje uživaju u nasilju.
dobro, nisu baš neke društvene nauke u pitanju, a nije ni da uživaju u nasilju. nego u onom što dolazi posle jer pomisle da su promenile g. Borderlajnera čim ih po 500. put izvede na guščiju džigu uz sveće i 499. obećanje da je to poslednji put i da je više nikada neće izneveriti i da zna kako se oseća i da su im sve teškoće koje su do sada :wub: zajedno :wub: prošli samo pomogle da izgrade čvrstu vezu. ofkors.http://www.youtube.com/watch?v=iaysTVcounI
Missy Smith 2 weeks ago"I swear I will never lie to you again." ha ha I love how he plays on how many stupid bitches actually fall for that crap!
Edited by Hella
Link to comment
Eh, kad isprovocira rasprava.Dakle, da naglasim, ne znam u kom tonu je banovani korisnik rekao to što je rekao, niti zašto, ali samo hoću da dam mali prilog raspravi koja ne znam gde se vodi, pošto je obrisana sa DOOM topika.Ne mali broj puta (više od 10) kada sam imao dodira sa neobrazovanim ženama, najčešće u malim sredinama, ali i u Beogradu, koje tu i tamo dobiju po koji šamar, one to ne da nisu doživljavale kao neko nasilje, već kao potvrdu ljubavi. "Ako te ne voli, neće ni da te udari". Koliko god to strašno zvučalo, viđao sam takve slučajeve i u Beogradu.Štaviše, "po neki šamarčić tu i tamo, da se zna red" se uopšte ne smatra nenormalnim ponašanjem. Imao sam prilike i da se sretnem sa likovima koji ti daju uputstva kako treba da se bije žena, a onda i da ih vidim sa ženama, koje te nasilnike na oko obožavaju. Čak do te mere da nisam nekad ni smeo da pitam zašto to trpe.Među takvim ljudima (na mom malom uzorku), "bolesno" ponašanje je kada neko nanosi teže povrede, a ovo se smatra normalnom dinamikom bračnih odnosa.Nisam dovoljno obrazovan ni mentalno širok da shvatim te korelacije i procese, ali nekako osećam da ovo jeste prilog eventualnoj raspravi o nasilju nad ženama.A ta tema me zanima, pa bih voleo da mi kažete gde se sada vodi.
naravno da je to tako u odredjenoj populaciji, to nije nista novo. ali to ne dokazuje da dobrom delu zena inherentno laska da im se ljubav iskazuje batinama vec da su razne okolnosti (odrastanje u takvoj porodici, traumaticno iskustvo prve takve veze) dovele do toga da je to jedini modus operandi koji razumeju. Zato je ono sto je banovani napisao, i na temi i trenutku u kome je to napisao, grozno. nema nikakvog napora da se razume zasto je to tako vec se uzima zdravo za gotovo, kao handy opravdanje nasilnika. pa devojcica iz moje osnovne skole je dozivela da joj decko lupa glavu o asfalt i, prema prici idiotskih inertnih posmatraca ("to je njegova devojka, sta mi da se mesamo?") nije joj ni malo laskalo, vec je bezala niz ulicu i zvala u pomoc. guess what? u braku su skoro 15 godina, imaju dvoje klinaca. koliko je vaspitnih samara palo u tom braku ne zelim ni da znam. i nemoj nikad da zaboravis pritisak okoline da zena ne bude sama. nece valjda da postane raspustenica zbog dva samara? ili, da parafraziram moju pokojnu babu koja je ovo rekla za alkoholizam, ali moze i ovde da se primeni: "Pa i Sladjin muz nju bije, ali ona ne rastura njenu kucu!". lakse je valjda sve to racionalizovati i saziveti se s tim ("on to jer me voli") nego se boriti protiv toga.
Link to comment

Pa to sve može da se primeni na život u određenim sredinama kao takav. Ako tamo hoćeš da opstaneš, imaš u osnovi samo 2 opcije - ili da se doživotno fajtaš sa praktično celom okolinom, ili da se pomiriš sa time da su stvari takve kakve su.

Link to comment
e tu si. izvini što sam zaboravio da te ispalim: ništa od skajp pokera večeras, idem na karleušu da džeparim gejeve.
ti si sad meni nesto spustio, ali ja ne znam sta :)
Link to comment

ala joj je lepo "polaskao"...sta li joj tek kuci radi, kada se ovako ponasa u javnosti. ovo sa uvrtanjem nosa mi deluje kao deo nekog obrasca, mehanizam krajnjeg ponizavanja.

Link to comment
Nobody intervened although the incident looked brutal.
a neki su čak minuciozno beležili svaki sitan detalj, kao neki off u direktnom prenosu smrtne kazneodvratni mirror
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...