Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

Mozda (sudeci prema lubi). A mozda je i za raspravu (ne o tome da li zene treba biti ili ne, vec) o tome odakle nekome takve ideje.
Da, do toga sam sinoć pokušao da doćđem. Zato ga nisam odmah i banovao (i zato što mi je tehnički bilo zahtevno da po telefonu sa ovim mojim ćevapima od prstiju nabadam). ALi, mene stvarno fenomenološki fasciniraju takvi stavovi. Odakle dolaze, ko ih propagira i kako narastaju.
Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

sigurno. objasni ti onda, carice, zašto toma ispija čaše bez prestanka, zbog koga je bebek pola kafane popio, što hoki pije da je zaboravi, zašto bora ubija lagano konjak, cigarete, svoje verne sluge i što se neđo bilkić penje u krčmu na planini?
evo još jednog muškarca koji ne razlikuje fiction od non-fiction -_-tako i radoš ljušić čita basaru.
Link to comment

izgleda mi kao opravdanje za muskarcine da mogu da tuku, matretiraju i siluju svoje zenee:ono startno od vegetae: mozda sam i ja malo preterao

Edited by fragand
Link to comment

Dosta raširena shvatanja. Hrvatske B.a.B.e. (Sanja Sarnavka) imaju jednu poučnu publikaciju "A ko joj je kriv! : nasilje nad ženama u ratu i miru"

Link to comment
a dobro je i da se taj "dobar dio voli" argument primjenjuje samo na zene. jel imas neki primjer kad dobar dio druge polovine ljudstva voli kad ih tuku?
ako odes na bilo koji gay forum nacitaces se prica o takvim kuckama.
Link to comment
Ajde mi prevedi. Pogotovo onaj deo gde ja podržavam nasilje, jako me zanima.
zato sto tvrdis da nema ko pa eto jadnice moramo da sklonimo. ja tvrdim da ima, trose se resursi na histerije ala uros misic ili na kretenske procese kao sto je za podmicivanje profesora na kragujevackom pravnom.
Link to comment
najkraći put u siromašnim društvima kao reakcija na akutni problem je odstranjivanje nasilnika, bez milosti, iz stana, iz sredine, iz zivota onih koje je maltretirao. a to o čemu ti pričas trazi dve generacije.edit > sto ne znaci da sigurne kuce nemaju drustvenu funkciju gasenja pozara. ja sam za to da se one u srbiji finansijski ojacaju all along
ali bitno odlazu ovo prvo bavicemo se delimicnim saniranjem posledica. poslednjih deset godina tendencija je na povecanju kazni a sva praksa i teorija pa i simulacije game theory ukazuju da se samo doslednoscu i brzinom primene sankcija postize potiskivanje negativnih pojava a ne tezinom istih.
Link to comment
zato sto tvrdis da nema ko pa eto jadnice moramo da sklonimo. ja tvrdim da ima, trose se resursi na histerije ala uros misic ili na kretenske procese kao sto je za podmicivanje profesora na kragujevackom pravnom.
Ne, ja nigde nisam tvrdio da žene treba samo skloniti. A treba ih skloniti dok nasilnik ne bude procesuiran.Ja samo konstatujem kakva je situacija da sudovi ne rade svoj posao kako treba a društvo je izuzetno popustljivo prema nasilnicima. Ja mislim da bi svako nasilje trebalo procesuirati brzo, efikasno i po zakonu, a ne prećutno tolerisati to. I još ponavljati "one to vole".To što ti pričaš o žutim kartonima i ostalom nije primenjivo na Srbiju, jer se ovde trebaju stvari promeniti iz korena, treba da žena prestane da bude patrijahalni objekt i da postane čovek. A ovde se i ono malo bega iz patrihalnosti ubija i vraća se u tu patrijahalnost zahvaljujući mnogim faktorima.I onda, kad žena i odluči da se brani i na nasilje odgovori nasiljem, može još i da zaglavi 10 godina zatvor, jer se drznula da nanese zlo nasilniku. A to što niko joj nije pomogao, to nikom ništa. Gadimi se od takvog društvenog licemerija.
Link to comment
zato sto iza njih stoji jedna sa pistoljem i vice "pij! ili pucam!"? :unsure:
e tu si. izvini što sam zaboravio da te ispalim: ništa od skajp pokera večeras, idem na karleušu da džeparim gejeve.
evo još jednog muškarca koji ne razlikuje fiction od non-fiction -_-tako i radoš ljušić čita basaru.
a što se ti petljaš u estradu kad čitaš te što smaraju ko filharmonija?i dobićeš samo dve reference o estradnoj Fikciji jer si nevaljala.
Krajem šezdesetih godina Toma je na jednom od koncerata upoznao Danku Novović, u koju se nedugo zatim i zaljubio.“Toma je bio divan pevač i znao je da peva. Imao je dušu i njegove pesme su bile pune emocija. Što je još važnije bio je fantastična ličnost, dobar, plemenit i veliki boem. Voleo je kafanu i za sve svoje pesme je inspiraciju nalazio u kafani ili u ljudima sa kojima se tamo družio. Upoznali smo se dok sam vodila razne koncerte po Jugoslaviji i on je verovatno bio zaljubljen u mene, ali morate da razumete da je to bio platonski odnos, pre svega poštovanje i divljenje koje je on ispoljavao prema meni. A i vreme je bilo drugačije i ja tada nisam želela da me bilo ko povezuje sa pevačima ili glumcima. On nikada nije otvoreno izražavao svoje emocije prema meni i znao je da je to neuzvraćena ljubav, to se vidi i iz reči “Danke””, priča Danka Novović za Telegraf, i objašnjava kako je nastala pesma zbog koje se svojevremeno ozbiljno naljutila na Zdravkovića.“Pre nekoliko godina mi je njegov brat Novica ispričao da je Toma došao pijan kući u četiri-pet ujutru i rekao: “Kakvu sam pesmu napisao, zove se “Danka” i biće hit”. Seo je za klavir, komponovao numeru, a narednog dana je snimio, i to sa mojim bratom od tetke Žarkom Vukašinovićem koji je tada radio kao producent u PGP. Nakon toga mi Žarko kaže: “Toma ti je snimio pesmu”, a ja poludim. Neko vreme uopšte nisam govorila sa njim, a on je bio očajan. Ipak, kasnije sam se odljutila i kada sam mu prišla, zagrlila ga i rekla: “Tomo, srce, izvini!”, on je bio presrećan. Svi su me prepoznavali po toj pesmi, a najgore mi je bilo dok sam vodila vojnu emisiju “Od jutra do povečerja”. Na svakom snimanju, orkestar kako vidi mene počne da svira “Danku”, a meni neprijatno. Čak i danas, više od 40 godina od kada je objavljena, skoro da ne znam reči te pesme. Ali, kako je vreme prolazilo, shvatila sam da treba da budem ponosna na to što mi je Toma posvetio pesmu”, kaže Danka.www.svet.rs/najnovije-vesti/tomina-danka-nisam-htela-da-pricam-sa-njim-zbog-te-pesme
Ta pesma je zapravo nastala pošto ste ga ostavili? Da li se sećate kada vam je Bora prvi put pročitao te stihove?- Bilo je veče. Zvoni telefon, javlja se Bora. Moli me da se nađemo “Pod lipom” da mi pročita pesmu koju mi je napisao. Spremim se i odem da ga vidim, kad tamo… Baš kao u pesmi: “Dok stoji za šankom delimično pijan, mrzeći pomalo i sebe i druge, ubija lagano konjak, cigarete” (smeh). Sednemo za sto i on mi onako u cugu, iz svoje čuvene sveščice, u koju je zapisivao stihove, pročita: “Nisam od onih koji cvile, više te nemam i šta tu mogu, bar se nasmeši kada me vidiš, ostani đubre do kraja!” U prvi mah mi je to “đubre” zvučalo pomalo grubo, ali kad sam shvatila da je to “đubre” zapravo jedna opasna, fenomenalna osoba kojom je on očaran, a ona ga nemilosrdno ostavlja, definitivno mi se dopala pesma! Međutim, to je bilo sve. U tom trenutku nije izazvala nikakav potres u meni. Sećam se da sam čak bila ravnodušna i kada su tu stvar puštali na mojoj svadbi. Uošte me nije doticala.
inače, momci, ako ženama pišete pesmu, a nemate mercedes, niste romantični zavodnik nego ona budala. Edited by Hella
Link to comment

Eh, kad isprovocira rasprava.Dakle, da naglasim, ne znam u kom tonu je banovani korisnik rekao to što je rekao, niti zašto, ali samo hoću da dam mali prilog raspravi koja ne znam gde se vodi, pošto je obrisana sa DOOM topika.Ne mali broj puta (više od 10) kada sam imao dodira sa neobrazovanim ženama, najčešće u malim sredinama, ali i u Beogradu, koje tu i tamo dobiju po koji šamar, one to ne da nisu doživljavale kao neko nasilje, već kao potvrdu ljubavi. "Ako te ne voli, neće ni da te udari". Koliko god to strašno zvučalo, viđao sam takve slučajeve i u Beogradu.Štaviše, "po neki šamarčić tu i tamo, da se zna red" se uopšte ne smatra nenormalnim ponašanjem. Imao sam prilike i da se sretnem sa likovima koji ti daju uputstva kako treba da se bije žena, a onda i da ih vidim sa ženama, koje te nasilnike na oko obožavaju. Čak do te mere da nisam nekad ni smeo da pitam zašto to trpe.Među takvim ljudima (na mom malom uzorku), "bolesno" ponašanje je kada neko nanosi teže povrede, a ovo se smatra normalnom dinamikom bračnih odnosa.Nisam dovoljno obrazovan ni mentalno širok da shvatim te korelacije i procese, ali nekako osećam da ovo jeste prilog eventualnoj raspravi o nasilju nad ženama.A ta tema me zanima, pa bih voleo da mi kažete gde se sada vodi.

Link to comment

koliko vidim nije obrisanoznaci mogu da krenem da sibam svoju zenu, pa ako se ne buni mnogo deo je uzorkako zna, mozda cu i ja poceti da uzivamvolim cokule da nosim i palim se kada sibam nekog cokulama, moze li i to u uzorak?e:?

Edited by fragand
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...