Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

ali bitno odlazu ovo prvo bavicemo se delimicnim saniranjem posledica. poslednjih deset godina tendencija je na povecanju kazni a sva praksa i teorija pa i simulacije game theory ukazuju da se samo doslednoscu i brzinom primene sankcija postize potiskivanje negativnih pojava a ne tezinom istih.
ovo je netacno da SK bitno odlazu bilo sta. bitno odlazu tamo gde ne radi sistem. tamo gde radi sistem sigurne kuce su prazne. evo ti primer sombor, 7000 registrovanih slucaja za 10 godina koje je procesirao tamosnji centar za socijalni rad. a SK ima izmedju 1 i 5 zena. zasto? pa ne zato sto nema nasilja nego CSR, policija, tuzilastvo i sud rade zajedno. kod prvog slucaja nasilja nad zenom, policija dovodi nasilnika u CSR da potpise izjavu po kojoj se obavezuje da to nece ponoviti u suprotnom se automatski primenjuju odredbe porodicnog zakona o iseljenju nasilnika, vracanju zrtve u kucu, zabrane pristupa zrtvi ili zabrane pristupa mestu boravka zrtve, u zavisnosti od situacije. u slucaju krsenja ovoga, krivicno delo, zatvor, izvolite. znaci, nema osnova da se zene zadrzavaju u SK duze od nekoliko dana. ova 2.5 meseca ove nesrecne zene tamo ne postoje kao opcija, nasilnik je vec uveliko na izdrzavanju kazne ako nema osnova za mirno resenje.srbija ima oglednu sredinu od koje moze sve da nauci. samo sto lezilebovice iz sistema mrzi da rade, da prave mobilne timove, da prate slucaj svake prijavljene zrtve do trenutka kada je ponovo reintegrisana. direktorka CSR paracin kod koje dodjes da joj saopstis da si joj nasao donatora gotovog objekta ekstremnog kvaliteta i vrednosti (pola miliona evra) zakoluta ocima u fazonu ako bas mora, to nam je jos jedna obaveza. zena koja radi u CSR pancevo na porodicnom nasilju za politiku daje izjavu da njima SK ne treba jer su navikli da zene salju u beograd (u ovu SK u kojoj se desio incident, koja nit je drzavna niti treba da prima zena van teritorije bg). pa ritualno bi je vesao na centralnom gradskom trgu u pancevu, kao primer, ako vec nema nacina da dobije otkaz. Edited by gazza1
Link to comment
ovo je netacno da SK bitno odlazu bilo sta. bitno odlazu tamo gde ne radi sistem. tamo gde radi sistem sigurne kuce su prazne. evo ti primer sombor, 7000 registrovanih slucaja za 10 godina koje je procesirao tamosnji centar za socijalni rad. a SK ima izmedju 1 i 5 zena. zasto? pa ne zato sto nema nasilja nego CSR, policija, tuzilastvo i sud rade zajedno. kod prvog slucaja nasilja nad zenom, policija dovodi nasilnika u CSR da potpise izjavu po kojoj se obavezuje da to nece ponoviti u suprotnom se automatski primenjuju odredbe porodicnog zakona o iseljenju nasilnika, vracanju zrtve u kucu, zabrane pristupa zrtvi ili zabrane pristupa mestu boravka zrtve, u zavisnosti od situacije. u slucaju krsenja ovoga, krivicno delo, zatvor, izvolite. znaci, nema osnova da se zene zadrzavaju u SK duze od nekoliko dana. ova 2.5 meseca ove nesrecne zene tamo ne postoje kao opcija, nasilnik je vec uveliko na izdrzavanju kazne ako nema osnova za mirno resenje.srbija ima oglednu sredinu od koje moze sve da nauci. samo sto lezilebovice iz sistema mrzi da rade, da prave mobilne timove, da prate slucaj svake prijavljene zrtve do trenutka kada je ponovo reintegrisana. direktorka CSR paracin kod koje dodjes da joj saopstis da si joj nasao donatora gotovog objekta ekstremnog kvaliteta i vrednosti (pola miliona evra) zakoluta ocima u fazonu ako bas mora, to nam je jos jedna obaveza. zena koja radi u CSR pancevo na porodicnom nasilju za politiku daje izjavu da njima SK ne treba jer su navikli da zene salju u beograd (u ovu SK u kojoj se desio incident, koja nit je drzavna niti treba da prima zena van teritorije bg). pa ritualno bi je vesao na centralnom gradskom trgu u pancevu, kao primer, ako vec nema nacina da dobije otkaz.
+1 milionmoja baka je ceo radni vek provela kao socijalni radnik radeci izmedju ostaloga na ovakvim slucajevima. tamo gde ljudi ozbiljno shvataju svoj posao tamo se ovakve stvari brzo zavrsavaju.
Link to comment

SK odlažu progres samo u smislu da umrtvljuju sistem, daju mu opravdanje da se preterano ne napreze.pišulja je sklonjena, aj sad polako.mnogo je cinično navesti to kao argument protiv SK. i nekako mi je to tuđim k po gloginjama*.hajde da ukinemo SK, pa da se sistem nekako ubrza, da oseti heat.a ona žena koja u toj tranziciji, u tom edukativnom šoku za sistem strada - jebiga, pala je za slobodu.zato mislim, dragi fonutelefonu, da nije vreme za konstruktivne kritike SK.ja krenula da teoretišem, pa zaćutala. mogao bi i ti.* ili su bile koprive. ne znam sad.

Edited by gagorder
Link to comment

sk direktno degradiraju zenu u posebnu kategoriju prema kojoj se moze vrsiti nasilje bez promptne reakcije organa prinude i tuzilastva. kao da sklanjas svedoka u slucaju organizovanog kriminala pa ne znas odakle ce stici metak. slicno se policija ponasa kada si izlozen nasilju od pripadnika neke organizvane kriminalne grupe sa bilo kim ko zavrsi u novinama da je poznat organima gonjenja od ranije. mogu da budu opravdane u slucaju drugih maltretiranja kao prelazno resenje ili da odradi socijalna sluzba koliko moze ili da se razvedu, ali ne i kod ovih agresivnih ludaka.*gloginje.

Link to comment
naravno da je to tako u odredjenoj populaciji, to nije nista novo. ali to ne dokazuje da dobrom delu zena inherentno laska da im se ljubav iskazuje batinama
Hoću da naglasim još jednom, poslednji put da nisam hteo da "dokažem" da ženama laskaju batine, niti bilo šta slično i da je ružno da mi se to imputira.
Link to comment
Hoću da naglasim još jednom, poslednji put da nisam hteo da "dokažem" da ženama laskaju batine, niti bilo šta slično i da je ružno da mi se to imputira.
pa uopste nisam pomislila da si to hteo da kazes. pisala sam o postu zbog kog je onaj decko banovan, a ti to pominjes u svom postu.
Link to comment
pa uopste nisam pomislila da si to hteo da kazes. pisala sam o postu zbog kog je onaj decko banovan, a ti to pominjes u svom postu.
Okej, izvinjavam se. Pomislio sam to jer si citirala moj post, a bilo mi je i nelogično da se diskutuje sa banovanim korisnikom.Mir, mir.
Link to comment
sk direktno degradiraju zenu u posebnu kategoriju prema kojoj se moze vrsiti nasilje bez promptne reakcije organa prinude i tuzilastva. kao da sklanjas svedoka u slucaju organizovanog kriminala pa ne znas odakle ce stici metak. slicno se policija ponasa kada si izlozen nasilju od pripadnika neke organizvane kriminalne grupe sa bilo kim ko zavrsi u novinama da je poznat organima gonjenja od ranije. mogu da budu opravdane u slucaju drugih maltretiranja kao prelazno resenje ili da odradi socijalna sluzba koliko moze ili da se razvedu, ali ne i kod ovih agresivnih ludaka.*gloginje.
pile of shite, as usual.
Link to comment
http://www.blic.rs/V...cena-i-silovanaLokacija je skroz pogrešna, pogodili su samo opštinu.Malu je našla moja komšinica ispod naše zgrade, 1h je trebalo policiji da dođe (dežurni su bili udaljeni samo 600m, ali valjda nije bilo smisla da prekidaju partiju ping-ponga).Hitnoj je trebalo isto toliko. Edited by CTale
Link to comment

ovaj hamlet je odista strašan. koji eufemizam onda da koristimo za kulovgradske blejvočmenke? jel "neistinoljubiva seksualna radnica na poslovima oralnog pranja glave i vrata po klozetima splavova za novčanu nadoknadu" dovoljno novogovorno?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...