Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

mozda pizdim bez razloga, ali obojica konstatuju pojavu na nacin koji se moze protumaciti kao opravdanje svojih postupaka koje su cinili ili koje ce ciniti u najgorem slucaju, a u najboljem samo konstatuju (niti smrde, nit mirisu)pominjao sam konkretan slucaj (zivotno ugrozena devojcica zbog nebrige majke i delimicno oca)bilo nas mozda 10, i svi smo konstatovali situacijui svi smo bili za oduzimanje deteta uz neka razmisljanja o mogucim posledicama situacijeda je neko samo konstatovao situaciju kao ova dvojica smatrali bi ga ludim i opasnim

Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

fragande, ne razumem te bas najbolje, sto i nije nista novo :D, samo bih da naglasim da nije isto reci "postoje zene kojima..." i "dobrom delu zena...". a ako je vec tako, a znamo i da zene kad kazu ne misle mozda, onda par samara da pretvoriti to ne u ono sto treba da bude, npr. i sto da ne, kad one to ionako vole...

Link to comment
a ako je vec tako, a znamo i da moja cerka kad kaze ne misli mozda, onda par samara od mog zeta moze da pretvori to ne u ono sto treba da bude, npr. i sto da ne, kad one to ionako vole...
Link to comment

izgleda da je 1 razumevanje obostrano :D@Lrdi ja tebe citam i neveruem. ali makar nisi napisao da se radi o "dobrom delu" zena...

Edited by aram
Link to comment
izgleda da je 1 razumevanje obostrano :D
Pa ne, mislio sam da se negde vodi diskusija o nasilju u porodici i nad ženama i htedoh da dam prilog iz dela koji ne razumem, znajući da na forumu ima i psihologa i sociologa. Nisam pretpostavio da moram da se "legitimišem" za ovako očigledne stvari i da partizanski uzvikujem parole i nabrajam na forumu svoje RL aktivnosti o tome. Stvarno nemam potrebu da se dokazujem na internetu, pogotovo zato što je ovde učešće valjda anonimno. Htedoh da čujem neko objašnjenje ili da mi neko stavi to u kontekst. Ali, izgleda ispadoh ženomučitelj iz čista mira.Jebi ga, mnogo je to vulgarno.
Link to comment
...izgleda ispadoh ženomučitelj iz čista mira.
pa ne, ja samo pokusavam da objasnim zasto smo svi malo vise osetljivi na neoprezne formulacije...al mi ocito ne ide.
Link to comment
pa ne, ja samo pokusavam da objasnim zasto smo svi malo vise osetljivi na neoprezne formulacije...al mi ocito ne ide.
Stvarno ne znam gde sam bilo šta neoprezno formulisao. Evo, ti mi kaži.
Link to comment

Fora je u tome da, ako tokom razgovora o napadu nozem na sigurnu kucu, kazemo da zeni laskaju batine, mi time normalizujemo jednu patolosku dinamiku, uvodeci element racionalnog promisljanja (ovo mi laska, ovo ne...). U realnosti, u danasnjem drustvu u kome jedan covek nkada ne moze dobiti sankciju da arbitrarno mlati drugog, osoba koja kaze da "voli da je biju" je zrtva, a ta njena izjava je simptom teske viktimizacije. Poenta je da mi politicki korektni fanatici pokusavamo da napravimo tabu i od same misli da normalno ljudsko bice moze da voli da bude fizicki muceno i mene tu bas ne zanima sloboda govora.

Link to comment
Htedoh da čujem neko objašnjenje ili da mi neko stavi to u kontekst.
nemoj ništa da očekuješ od njih, jer se, long stori šort, drže jedne od dogmi građanističke srbije.pošto mene bole qrac šta će da kažu - jer uglavnom 24/7/365 ponavljaju naštrebane varijacije citata Autoriteta iz njihovih "knjiga" - jeste, ima žena (recimo, moje tri potpuno sjebane poznanice) koje se u takvim vezama osećaju dojajno jer su, parafraziram, nonstop na emotivnom rolerkosteru koji ih voza od -50 (kad se deru na njih, ponižavaju ih, izbacuju na ulicu i psihotišu na druge načine) do +50 (pokajanje, fenseraj večerica, romantični vikend, cveće i ostali trikovi za slaboumne), a ako je dečko smiren i tempomat mu je podešen na +25, onda je predvidljivi davež. naravno, sve tri su visokoobrazovani debili koji neće da se obrate stručnom savetniku i ne kapiraju da su debelo u vrzinom kolu nasilja, jer imaju Viši Cilj u životu, tj. da nekog od tih nasilnih imbecila promene, ukrote, vežu za sebe i žive hepili evr aftr.poslušaj zato savet što će ti čiča dati: ako ti se pruži prilika da jebeš nešto na taj kalup, ne glumi viteza, begaj dalje i traži neku normalnu bez tog i takvog (najbolje bez ikakvog) emotivnog prtljaga, deluješ kao razuman momak. ;) Edited by Hella
Link to comment
Super. Sad mi samo to poveži sa ovim što sam ja napisao i to je to.
Super. Sad mi samo to poveži sa ovim što sam ja napisao i to je to.
pa ne mogu da povezem, samo pricam o genezi bana onog momka. A za njega se ne brinem, na forumu srpskinacionalisti, gde je nakrcao 3.000 postova, preovladjuju takvi kromanjonski stavovi. Poenta je da si ti napisao nesto sa cime se moze polemisati (mada dosta tesko jer si uveo u igru anegdotske dokaze), a onaj je bukvalno uleteo u diskusiju sa izjavom da vecini maltretiranih zena laskaju batine, sto je skoro pa poziv da se biju zene, sve one to vole, kurve. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nemoj ništa da očekuješ od njih, jer se, long stori šort, drže jedne od dogmi građanističke srbije.pošto mene bole qrac šta će da kažu - jer uglavnom 24/7/365 ponavljaju naštrebane varijacije citata Autoriteta iz njihovih "knjiga" - jeste, ima žena (recimo, moje tri potpuno sjebane poznanice) koje se u takvim vezama osećaju dojajno jer su, parafraziram, nonstop na emotivnom rolerkosteru koji ih voza od -50 (kad se deru na njih, ponižavaju ih, izbacuju na ulicu i psihotišu na druge načine) do +50 (pokajanje, fenseraj večerica, romantični vikend, cveće i ostali trikovi za slaboumne), a ako je dečko smiren i tempomat mu je podešen na +25, onda je predvidljivi davež. naravno, sve tri su visokoobrazovani debili koji neće da se obrate stručnom savetniku i ne kapiraju da su debelo u vrzinom kolu nasilja, jer imaju Viši Cilj u životu, tj. da nekog od tih nasilnih imbecila promene, ukrote, vežu za sebe i žive hepili evr aftr.poslušaj zato savet što će ti čiča dati: ako ti se pruži prilika da jebeš nešto na taj kalup, ne glumi viteza, begaj dalje i traži neku normalnu bez tog i takvog (najbolje bez ikakvog) emotivnog prtljaga, deluješ kao razuman momak. ;)
Hvala na ovom prvom delu, ja nisam upoznao visokoobrazovane žene koje uživaju u nasilju. Obrazovanije-informisanije žene sa kojima sam imao kontakta u životu koje su bile žrtve nasilja nikada to nisu trpele, što je reakcija koja mi je razumljiva, ovo drugo...A jebote "emotivni rolekoster" zvuči baš, baš jezivo kad mu znaš genezu.
Poenta je da si ti napisao nesto sa cime se moze polemisati (mada dosta tesko jer si uveo u igru anegdotske dokaze), a onaj je bukvalno uleteo u diskusiju sa izjavom da vecini maltretiranih zena laskaju batine, sto je skoro pa poziv da se biju zene, sve one to vole, kurve.
To nije bila moja teza oko koje sam hteo da polemišem, mislio sam da je to prilog nekoj diskusiji koja se vodi negde, ali ne znam gde, pa sam je stavio na moderaciju. Mislio sam da je prilog jer sam je video dovoljno puta u nevezanim slučajevima da sam poverovao da je stručnjacima poznata. Dakle, nisam ni hteo da dokazujem, jer: prvo, jer se ne može dokazati nešto što si iskusio na anonimnom forumu, a, drugo, jer sam pomislio da neko ko se time bavi zna za takav mehanizam.edit: mislio sam da sam naglasio da ne raspravljam o banu za drugog korisnika jer ne znam šta je napisao (a i potpuno verujem lubi), ja sam samo hteo da se diskusija negde nastavi, pošto je uništavač teme banovan, a nisam znao gde se diskusija vodi, jer je neko linkovao temu DOOM na kojo nisam video ništa o tome. Barem sa tog linka. Edited by Lrd
Link to comment

Moglo bi da se nastavi i o nasilju u porodici generalno, ne samo nad zenama. jos sam pod utiskom, prijatno vece, otvoreni prozori moj komsija od dvadesetak godina lema roditelje, urlici, razdvajanje, umirivanje, lavez njegovog pitbula. Mom sestricu dosli gosti sede u dvoristu, hteo da im pokaze kako je Zvezdara prijatna. FAmiliju znam godinama, dobri ljudi, decak batinas se uredno javlja, fin

Edited by kapetanm
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...