Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

A imas li ti dokaz za suprotno ?Aj sad ozbiljno. Ja kad ovo pricam, pricam iz iskustva sa mojom generacijom. Dakle, tu argument da zena nema nigde da ode nije faktor jer ne govorimo o braku i zajednickom zivotu. Meni npr. odmah pada na pamet slucaj iz srednje. Mi bili na ekskurziji, i jedan iz mog odeljenja priveo svoju devojku u sobu. Sutra se on nama hvalio kako je on nju jebo ovo-ono. Da bih ja od zajednicke prijateljice sa tom devojkom saznao da njemu nije mogao od nervoze da se digne, i da je on nju isamarao. Da li je raskinula s njim ? Ne, reko bi normalan zaljubljen par. I ovo je samo jedna od prica.Ona zadnja scena iz Klipa, ma koliko tragikomicno izgledala, nije slucajno tu.Majke mi je mucno vise o ovome da pricam. Ja se iskljucujem iz dalje rasprave na ovu temu.

Edited by Verterdegete
Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

A imas li ti dokaz za suprotno ?
Ti si prvi izneo tvrdnju, ti prvi iznosis dokaz za nju.
... pricam iz iskustva sa mojom generacijom. ...
To nije dovoljno dobar dokaz za radikalnu tvrdnju da "dobar deo" zena voli nasilje nad njima (tj. da im laska). Za radikalnu tvrdnju moras da ispostavis vrlo ubedljiv dokaz (ili dokaze), to naravno ako zelis da budes uzet u obzir u ozbiljnoj diskusiji.
Link to comment
Jedan od najvecih problema zena koje trpe nasilje u porodici je to sto dobrom delu njih to laska i to shvataju kao iskaz ljubavi. Stacu ovde posto sam prosli put dobio dvonedeljni ban zbog ovoga.
Cekaj, a jel ti ide u glavu da se nekim slucajevima dize na decu ?Jel ti ide u glavu nekrofilija ? Jel ti ideu glavu sto Dzejmi Lanister krese Cersei ? Ja pricam o patologiji, i tu argumenti "van pameti" i " ne ide u glavu" ne vaze.
jel uvidjas razliku? (hint: boldovi)da, ide mi u glavu postojanje pojedinih patoloskih slucajeva u svim sferama zivota. proglasavanje veceg dela zena koje trpe nasilje za nekakve patoloske slucajeve koji u tome uzivaju mi ne ide u glavu. to jeste obicno opravdavanje dobrog dela nasilnika ("one to zele"). znam gomilu zena koje su trpele ili trpe nasilje, ali znam samo za 1 (slovima: jednu) situaciju koja se mozda priblizava tome sto ti hoces da kazes (ali nisam njen psiholog pa da procenim jel ona stvarno uziva u celoj toj prici ili se opet samo radi o odbrambenim mehanizmima jer ne vidi izlaz iz situacije - tipa 'kad vec ne moze nista da promeni, daj da bar izvuce sto vise simptatija i sazaljenja okoline'). ko su pa Dzejmi i Cersei?
Link to comment

pa neki ljudi su malo osetljivi na takve tvrdnje i zaista nije pametno govoriti ih uzivo. znam najmanje jednu osobu kojoj je otac redovno slao majku u bolnicu i koji bi te otkinuo od zivota kada bi pred njim rekao da zenama laskaju batine.no, ovo je forum, mozes da lupas koliko hoces, banovanje je najgora stvar koja moze da ti se desi, boli te kurac. samo mislim da, posto uzorak premlacenih zena vec postoji, treba prosiriti ovo tvoje istrazivanje i na muskarce koji misle da zenama laska nasilje, cisto da imamo sa cime da poredimo. eksperimentalne batinice u klinickim uslovima, a posle toga popunjavanje upitnika.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pa neki ljudi su malo osetljivi na takve tvrdnje i zaista nije pametno govoriti ih uzivo. znam najmanje jednu osobu kojoj je otac redovno slao majku u bolnicu i koji bi te otkinuo od zivota kada bi pred njim rekao da zenama laskaju batine.
Kao prvo, lazes da sam ovo rekao. Bio sam precizan. A kao drugo, za mnoge stvari koje ti pricas na Politici i Drustvu, ja znam podosta osoba koje bi te otkinule od zivota. I sta s tim ?
samo mislim da, posto uzorak premlacenih zena vec postoji, treba prosiriti ovo tvoje istrazivanje i na muskarce koji misle da zenama laska nasilje, cisto da imamo sa cime da poredimo. eksperimentalne batinice u klinickim uslovima, a posle toga popunjavanje upitnika.
Za RL pretnje imas PM.
Link to comment
Kao prvo, lazes da sam ovo rekao. Bio sam precizan. A kao drugo, za mnoge stvari koje ti pricas na Politici i Drustvu, ja znam podosta osoba koje bi te otkinule od zivota. I sta s tim ?Za RL pretnje imas PM.
preciznost se ne iskazuje recima dobar deo, kao sto si napisao. dobar deo znaci i prosta vecina, a to je sasvim dovoljno za ban.
Jedan od najvecih problema zena koje trpe nasilje u porodici je to sto dobrom delu njih to laska i to shvataju kao iskaz ljubavi. Stacu ovde posto sam prosli put dobio dvonedeljni ban zbog ovoga.
Link to comment
pa koliko pogresno mozes takvo nesto da napises? Meni vise lici da se tu radi o prici slicnoj onoj koju je dare gurao na topiku o alkoholizmu da "zene prave alkoholicare jer im odgovara uloga zrtve", pa onda jos linkovao i tekst da to dokaze a tekst ustvari prica o racionalizaciji nasilja od strane zrtve usled osecaja bezizlasnosti. ni meni ne ide u glavu kako neko moze da napise da "dobrom delu zena laska nasilje nad njima", to je van pameti.
Dare je tu bio potpuno u pravu, ali kada se napiše u jednoj rečenici onda se lako izvrne smisao i dobiju se reči sasvim drugačijeg značenja.Činjenica je da žrtva (bilo muška ili ženska, bilo kakvo nasilje da je u pitanju) može da se vremenom uživi u tu ulogu i taj način života. Ukalupljavanje je toliko snažno da žrtva opravdava nasilje, čak i ne prepoznaje nasilje, ubeđena je da tako mora biti i da je to jedini način na koji može da funkcioniše. Ako se nekako iskobelja vratiće se nazad u istu sredinu ili će vremenom naći (neko će upotrebiti i reč: stvoriti) drugu sličnu sredinu u kojoj će umeti da funkcioniše. A zlostavljači traži i prepoznaju takve osobe (žrtve).To nije pitanje krivice. Žrtva nije kriva. Žrtva ne zna za bolje edit: drugačije i nesvesno dovodi sebe u položaj da iznova bude žrtva.Zbog toga i žrtvu treba izlečiti, naučiti, osposobiti da funkcioniše u drugačijem i po nju zdravijem okruženju.Ako se to ne uradi, ako se samo ukloni nasilnik, vrlo je verovatno da žrtva kasnije ponovo, nesvesno, sama sebe dovede u istu situaciju.+++++Neko ko hoće da bude koncizan će umesto gornje priče napisati "ženama laska nasilje" i popiti kritiku.Neko ko voli i opravdava nasilje će gornju priču izvrnuti i preraditi tako da opravda sebe (ponovo: "ženama laska nasilje"). Edited by Frile
Link to comment
Za RL pretnje imas PM.
nemam PM, nisi ga poslao.drugo, nisam ti pretio, nego, kao i ti, izneo nacelan stav.edit: nema trece, ko video, video Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ja znam da je nase drustvo u mnogim stvarima regresiralo, da vlada posvemasnji, sto kaze Ratko Bozovic, slom sistema vrednosti i tako dalje, ali nikada za ovih sest-sedam godina postojanja foruma nisam mogao ni da sanjam da ce se ovde u polemici o batinanju zena ...
zene nikako ne treba udarati metalnom sipkom. dok, sa druge strane, decu ne valja sutirati.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...