Jump to content
IGNORED

Kritika savremenog ateizma


Turnbull

Recommended Posts

nekad mi dodje da pitam sve vas tako prepametne i prehumane, da ste na mestu izraela sta biste vi uradili, ali konkretno.

retoricko pitanje naravno, ne zaletati se...

Link to comment
  • Replies 914
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    151

  • Indy

    105

  • Bakemono

    85

  • Agni

    58

Top Posters In This Topic

sta rec, gad, vecina americkih neuroscientista iz utilaristickog coska su skloni trabunjat o etici iako im je filozofska pozicija naturalisticka, da ne kazem materialisticki monisticka...donekle razumljivo u zemlji u kojoj ima tendencija da se kreacionizam podigne u rang nauke, nedopustivo ako se poziva na znanstvenu metodologiju

 

ma sve to pomahnitalo

Link to comment

nekad mi dodje da pitam sve vas tako prepametne i prehumane, da ste na mestu izraela sta biste vi uradili, ali konkretno.

retoricko pitanje naravno, ne zaletati se...

 

To pitanje je pogrešno na toliko nivoa da nemam snage da se upuštam u odgovaranje. Reći ću samo jednu stvar: da država Izrael i jevrejska nacija nisu jedinstveni korpus i da ni u samom Ha'arecu nema konsenzusa o tome da su ratni zločini kao što su sravnjivanje stambenih blokova zbog sumnji da se u njima nalaze operativne baze Hamasa jedini adekvatni odgovor na pretnju raketama.

 

Inače ovaj rolling world war kome prisustvujemo (ja ne znam kako drugačije da nazovem ovu eskalaciju na više svetskih žarišta, pri čemu jedna kriza pothranjuje drugu) prvo odnosi elementarnu humanost, a oni koji ne prihvataju da su paradiranje i zarobljenika pod bajonetima i rušenje stambenih zgrada etički dopustiv izbor pod bilo kojim okolnostima, postaju mete podsmevanja, oni su "prehumani", oni su gradski pipavci, ma šta to značilo, ili kako već. Militarizacija svesti u punom jeku. Neki od nas to vide, neki vide i odobravaju, neki ne vide uopšte i samo idu za masom. Tako je i opsada Sarajeva svoijevremeno prihvaćena kao racionalan izbor  - a šta bi ti uradio, jel ti znaš da odande gađaju srpske položaje - a i mnogo gore stvari branile su se tim istim bezvrednim argumentom. Ne idi tim putem, Leia. Čitaj šta pišu ljudi koji imaju direktan dodir sa najvećim zlom koje je jevrejski, i bilo koji drugi narod ikada preživeo.

 

 

photo-81-e1408997838475.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

sta rec, gad, vecina americkih neuroscientista iz utilaristickog coska su skloni trabunjat o etici iako im je filozofska pozicija naturalisticka, da ne kazem materialisticki monisticka...donekle razumljivo u zemlji u kojoj ima tendencija da se kreacionizam podigne u rang nauke, nedopustivo ako se poziva na znanstvenu metodologiju

 

ma sve to pomahnitalo

 

Dobro si to primetio.

Link to comment

hvala sime

 

nije naivno lejino pitanje, kao ni kontrargumentacija - generalna generalizicija je svima (kulturno) inherentna/prirođena

 

da, serem po opštim mestima, ali jeste tako (ja, pošto imam "korene" u judaizmu, stao bih ((ne))) uvek na njihovu stranu)

Link to comment

To pitanje je pogrešno na toliko nivoa da nemam snage da se upuštam u odgovaranje. Reći ću samo jednu stvar: da država Izrael i jevrejska nacija nisu jedinstveni korpus i da ni u samom Ha'arecu nema konsenzusa o tome da su ratni zločini kao što su sravnjivanje stambenih blokova zbog sumnji da se u njima nalaze operativne baze Hamasa jedini adekvatni odgovor na pretnju raketama.

 

ma pusti ti to, filozofiranje sta je ispravno a sta nije. imas konkretnu alternativu, i cohones da je sprovedes? onda nista...

Link to comment

imas konkretnu alternativu, i cohones da je sprovedes? onda nista...

 

uh. ne, Leia, nemam. moraće Izrael i Gaza da se snađu bez mene i mojih rešenja, iako su toliko nade polagali u mene.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A ti? Šta bi ti uradila na mestu Izraela? A na mestu Palestinaca iz Gaze? Objasni, argumentuj, skiciraj, pokaži nam kako se odgovara na takva pitanja.

Link to comment

ma pusti ti to, filozofiranje sta je ispravno a sta nije. imas konkretnu alternativu, i cohones da je sprovedes? onda nista...

Problem Izraela je što je nezasitan. Palestinci su već pristali na to da se pomire s Naqbom, ali to je negdje '70tih prestalo biti dovoljno golijatiziranom Davidu. Moving goalposts. Sad se ganja himera Eretz Israela, u kojem se Palestincima propovijeda da bi bilo najhumanije da budu mirne ovce u toru, inače bi David mogao doć u napast da provede genocid. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

vaso, syme, drago mi je da smo dosli do konsenzusa da je to 1 kompleksno pitanje. to je vec veliki napredak :)

 

a kad dodjem do skice za resenje prvo cu vama javiti, pa onda idem po nobel pis prajz ;)

Link to comment

Problem Izraela je što je nezasitan. Palestinci su već pristali na to da se pomire s Naqbom, ali to je negdje '70 prestalo biti dovoljno gigantiziranom Davidu. Moving goalposts. Sad se ganja himera Eretz Israela, u kojem se Palestincima propovijeda da bi bilo najhumanije da budu mirne ovce u toru, inače bi David mogao doć u napast da provede genocid.

 

jel ti imaš alternativu tome i cojones da je sprovedeš? onda ništa. 

Link to comment

vaso, syme, drago mi je da smo dosli do konsenzusa da je to 1 kompleksno pitanje. to je vec veliki napredak :)

 

Naravno da je kompleksno pitanje, možda i najkompleksnije na svetu. Ko je to sporio?

Link to comment

Problem Izraela je što je nezasitan. Palestinci su već pristali na to da se pomire s Naqbom, ali to je negdje '70tih prestalo biti dovoljno gigantiziranom Davidu. Moving goalposts. Sad se ganja himera Eretz Israela, u kojem se Palestincima propovijeda da bi bilo najhumanije da budu mirne ovce u toru, inače bi David mogao doć u napast da provede genocid.

mozda treba baciti pogled na mapu regiona i uociti actual size izraela u odnosu na arapske zemlje koje isti okruzuju...

 

pametnome pawn, onom drugom razlog za diskusiju...

Link to comment

jel ti imaš alternativu tome i cojones da je sprovedeš? onda ništa.

:D

Imam. Da se Izrael odgolijatizira pa se vrati na svoje prednapuhano stanje. Ali to je nemoguće, prejaka je pozicija Eretzista u previše sfera.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
jel ti imaš alternativu tome i cojones da je sprovedeš? onda ništa.

[/quote

 

pa naravno da nemam, al se i ne frljam osudama neceg sto niti razumem niti imam uticaja...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...