Jump to content
IGNORED

velika ivanča


Ayatollah

Recommended Posts

Po medijima su se pominjala dva samoubistva. Otac, i valjda stric. Samo sto je u pocetku prica bila da se to desilo relativno skoro, a kasnije su rekli da se otac obesio dok je psiho jos bio dete

Link to comment
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Turnbull

    26

  • gagorder

    24

  • fonTelefon

    23

MIslim da je grozan odnos novinara prema tragediji. Kao prvo bas nam i ne prija, a kao drugo uopste neznam kako bombardovanje takvim informacijama utice na ljude. Nesto me podseca na paklenu pomarandzu samo nisam siguran zasto.Oruzije oduzeti svima, osim za malo spec policije i vojske. Za lovce pod sefom u stanici. Nije ni to resenje, moze malo pomoci, ali ne odmoci.A za ovakve dogadjaje tim neka odredi uzroke i nacine sprecavanja i neka se radi na tome, a vest vise ne kurvati po medijima.Nadam se da ce buducim generacijama biti bolje. Sad sam bio i kod jednog i kod drugog deteta na roditeljskom, i oba roditeljska su bila radionice i to drugacije, a obe radionice protiv nasilja.e: Da ne opalim samo po novinarima, i raja je izdeformisana kad se takve price mogu prodati. Svi smo uglavnom u govnima, a ko nije stoji na necijim ramenima.I edit treba stvarno produziti. Posebno za one sa sugavim tastaturama.

Edited by fragand
Link to comment
"Traume iz rata i posledice tih trauma kroz postraumatski stresni poremećaj idu nekoliko dana do nekoliko nedelja od momenta traume", kazala je Đukić Dejanović za RTS.taman za ovu temu. :frust:
ali ovde je proslo 22 godine od tog njegovog ratovanja. mislim, i da je kuglica gurnuta nekakvom ratnom traumom, koji je sada vise znacaj tog pocetnog uzroka? za nekakvo objasnjenje sta se desilo, za raspodelu odgovornosti, za bilo sta ...
Link to comment
ali ovde je proslo 22 godine od tog njegovog ratovanja. mislim, i da je kuglica gurnuta nekakvom ratnom traumom, koji je sada vise znacaj tog pocetnog uzroka? za nekakvo objasnjenje sta se desilo, za raspodelu odgovornosti, za bilo sta ...
Nacrtalo se tu raznih psihologa, psihijatara i sociologa opste prakse skace na tu loptu koju im je servirao Veljovic pa tumaci se i po svetu pokusavaju da razumeju kao sto smo i mi nedavno u Konektikatu. Razumeju se u struku ko Indira Radic u francuski. Procitah samo jednog naseg koji analizira tu njegovu usmerenost na izvrsenje krvavog posla posto je namirio stoku tipicno kod nekih samoubica da za sobom sve ostave uredjno kao odu sa ovog sveta. Likvidirao je prvo sina i majku pa zaredjao po kucam pa tek na kraju kad se pojavila policija i zenu i sebe.Nesrecnik je ono sto zagovaraju obamisti imao pistolj sa malim kapacitetom i to ga naravno nije sprecilo da pocini to sto je hteo. Da nije imao taj pistolj pola ovih bi dotukao sekirom. U svakom slucaju bilo bi dobro jos malo podici porez na oruzije ne previse da onda svi ne bi bezali u ilegalno i skrining na svakih pet godina. Ipakce se bar neko ovakvo, spreciti se potpuno ne moze. Cini mi se da kod nas u gradovima jos nije bilo, ljudi imaju vise interakcije vise perspektive vise pristupa lecenju pa i kad se desava fokus je na jednu ili dve osobe a ne sve redom.
Link to comment

meni zanimljiva ona priča o selu što je postovao neko na prethodnoj stranino, koliko god situacija bila loša, generalno, to ne može biti dovoljno da se razume na bilo koji način užas ovolikih razmeratj. to može da bude možda neki okidač, ali uzroci, po meni, stoje isključivo u nekom teškom psihičkom poremećajua takve poremećaje valjda (uz pomoć tih nekih testova) stručnjaci mogu da prepoznajuzato bi svakako moralo da se obavi takvo testiranje na svakome ko želi da poseduje oružje.ja nikako ne razumem kako da se to nije radilo i do sada

Link to comment
ali ovde je proslo 22 godine od tog njegovog ratovanja. mislim, i da je kuglica gurnuta nekakvom ratnom traumom, koji je sada vise znacaj tog pocetnog uzroka? za nekakvo objasnjenje sta se desilo, za raspodelu odgovornosti, za bilo sta ...
u ovom slucaju niko ne moze da zna sta je (sve) pokrenulo lavinu, nego ja vise reagujem na javno izrecenu ideju da odes da ratujes pa si posle dve-tri nedelje ko nov, psihicki govoreci. poznato je da ptsp moze da traje godinama.
Link to comment
sad stigoh iz Velike Ivanče, na preskok pročitah poslednjih par strana i vidim da ima nedoumicato da je bio prek ne znam kako je došlo do medija pošto je supruga jedva preživela i u urgentnom 100% nije davala nikakve izjave, verovatno neki trač ili seoska govorkanja. ovi ljudi sa kojima sam ja pričao do jednog govore o njemu kako je pošten i iz bogate kuće, jedne od najbogatijih u selu, što se da i na oko videti. verovatno uzrok treba tražiti u porodičnoj patologiji jer sem tih samoubistava, kako sam shvatio od rodbine bilo je još psihički labilnih osoba(rođaka je za nekog iz njegove porodice rekla, nisam uhvatio za koga, "sine pa taj je više bio u duševnoj bolnici nego kući"). tih nekoliko kuća su u nekakvim familijarnim, širim odnosima, u prvu koju je ušao je kucao i otvorili su mu jer je komšija i rod, posle je sve nekako išlo stihijski i kako sam ja shvatio sve je trajalo jako kratko.onaj post ili kvot od gone fishing-a mislim da vrlo plastično oslikava situaciju u srpskom selu, kad se malo dublje zagrebenisam želeo da pišem uopšte o ovome, ali mi ne zamerite jer je to možda način da nekako izbacim iz sebe tu energiju koju sam danas pokupio u V. Ivanči
Kaže lepša polovina: svaki put kad komšije izjave da se radilo o poštenom čoveku, ispostavi se da to podrazumeva da je povremeno mlatio ženu.
Link to comment
u ovom slucaju niko ne moze da zna sta je (sve) pokrenulo lavinu, nego ja vise reagujem na javno izrecenu ideju da odes da ratujes pa si posle dve-tri nedelje ko nov, psihicki govoreci. poznato je da ptsp moze da traje godinama.
da, da, razumem.ljudi traze jedan uzrok, a ustvari verovatno nista ne bi bilo dovoljan uzrok van nekog pogodnog spleta ostalih okolnosti.
Link to comment
Kaže lepša polovina: svaki put kad komšije izjave da se radilo o poštenom čoveku, ispostavi se da to podrazumeva da je povremeno mlatio ženu.
pa ta komsijska izjava o postenom coveku je ispraznjena od svakog znacenja. jedino sto iz nje vidis je nemastovitost sagovornika. ono, sto ja nisam video, nije se ni dogodilo.
Link to comment

u ovom slučaju nisam ni očekivao maštovitost sagovornika, a to kad komšija za komšiju kaže da je pošten i dobar ima jednu konotaciju na selu, a drugu u gradu. u biti su one iste samo način života određuje prioritete.

Link to comment
pa ta komsijska izjava o postenom coveku je ispraznjena od svakog znacenja. jedino sto iz nje vidis je nemastovitost sagovornika. ono, sto ja nisam video, nije se ni dogodilo.
covek je nesumnjivo bio posten i uzoran domacin da se potukao u kafani sad bi brujalo selo i novine. zaseok ne izgleda siromasno i zapusteno. ali si u pravu to zaista ne znaci nista u oceni njegove licnosti. Imao sam tecu na selu koji je bio to sto se kaze prek, pa je i ubijao je macke iz puske pred svima nama kad bi neka promolila svoju nesrecnu njuskicu u njegovo dvoriste,takvi sigurno su spremni da ubiju i za rec. a posten nikad nikom nije ostao duzan u porodici se nikad ni sa kim nije posvadjao ali smo se mi deca njega plasili.
Link to comment
Imao sam tecu na selu koji je bio to sto se kaze prek, pa je i ubijao je macke iz puske pred svima nama kad bi neka promolila svoju nesrecnu njuskicu u njegovo dvoriste,takvi sigurno su spremni da ubiju i za rec. a posten nikad nikom nije ostao duzan u porodici se nikad ni sa kim nije posvadjao ali smo se mi deca njega plasili.
preki ljudi mogu da urade svašta gadno u momentuali preki ljudi ne bi uradili ovako nešto, njih ti napadi uglavnom prođu brzinom kojom i dođupogotovo ne mogu da zamislim da prekosttm može da deluje na način da čovek sabah zorom (znači ako je i postojao neki objektivni okidač on je morao da bude juče), relativno planski (pripremio metke) ,uradi ovako nešto
Link to comment

ja mislim da su uzroci ovoga toliko slozeni da bi bilo potrebno da se u to selo posalje Dostojevski na 10 godina da analizira stvar i da bi onda eventualno saznali nesto, a nikako sve. na osnovu svega sto sam cuo, covek je birao zrtve, tacno je znao koga ce ubiti. sto (valjda) iskljucuje potpunu neuracunljivost.

Link to comment

ja sam shvatio da nije birao žrtve, nego je krenuo ka bližoj kući, pa nizbrdo gde su se kuće ređale jedna za drugom četiri ili pet ih ima u nizu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...