Jump to content
IGNORED

velika ivanča


Ayatollah

Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Turnbull

    26

  • gagorder

    24

  • fonTelefon

    23

da li je moguće da je situacija na srbijanskom selu ovakva kakvom je opisuje ovaj kometator na ovu tragediju :unsure:
... meni ovaj opis idilican, mislim da je i gore.Siromastvo, nemastina, tvrdi pseudo-moralni kriterijumi, frustracija, narkomanija (po nekim podacima iz devedesetih npr. Paracin, Cuprija i Jagodina su imali mnogo veci procenat narkomana po okolnim selima nego u gradu).Tako je barem juzno od BG. Naravno, sto je selo blize nekom vecem gradu to je stvar relaksiranija.Moze biti da gresim ali takav sam stekao utisak, + se raznih prica naslusao.edit: ovo je komentar nevezan za temu, nikakve veze selo sa ovim ubistvima nema. Edited by CowBoy
Link to comment
da li je moguće da je situacija na srbijanskom selu ovakva kakvom je opisuje ovaj kometator na ovu tragediju :unsure:
  1. Ja sam iz jednog sela, nije blizu gde se desilo sve ovo, vec okolina Knica. Ono sto zelim da vam kazem - a vi mi verujte ili ne, a predpostavljam da vecina vas ima svoje selo u koje povremeno odlazi. Psihologija ljudi na selu mnogo je drugacija. Sad ce neko odmah da skoci kako optuzujem seljake da su monstrumi itd. Ali naravno to nije tacno. Istina je da u Srpskom selu mnogo ljudi izgubi glavu zbog kruske, ugazene trave, pokradenog voca, glasina po selu i dr. Selo je drugi svet, ono sto se desilo pre 50 godina - pamti se kao da je bilo juce! Bruka, stid, mrznja -u selu su kao u bojleru. Nikad se ne ohlade. Konkretno u mom selu bilo je 3 - 4 ubistva, ciji su motivi bili 50 godina unazad. Mogu trilogiju da napisem o Sumadijskom selu ispod idilicnog krajolika! Pa moj otac pre neki dan po dvoristu trazi gde je obelezio spojnicu na vodovodnoj cevi - i ja mu kazem da je pre par dana moj brat iz familije, a njegov sinovac to iscupao i bacio, navodno ne znajuci. Na to mi otac odmah - oni nas mrze. Mrze nas ceo vek bre jer misle da mi njima jos nesto dugujemo od deobe (koja je bila 1939 medju nasim dedovima). Ili malom Aci iz komsiluka niko ne da u tim kad se igra fudbal - jer su njegovi ubili coveka pre 25 godina. Aj sad zamislite u kakvu licnost ce da izraste taj mali. Ma stotine primera mogu da nabrojim! Imam utisak da kada bi neko garantovao seljacima iz mog sela - da nece nista odgovarati - poubijali bi se izmedju sebe u roku od 7 dana. Cast izuzetcima. (Posmatrac seoske idile, 9. april 2013 17:46)

Ukratko prepricani uzroci nekih desavanja u drugom svetskom ratu na tlu Srbije.
Link to comment

hiljadu vam prokletstava želim pička vam materina

Majka Roma kojeg je Ljubišina prababa u Drugom svetskom ratu odala Nemcima proklela: „Dabogda vam porodica poludela“
koji je kurac ovim novinama ? kako je moguće da zrno neke elementarne pristojnosti ne postoji u njima.
Link to comment
da li je moguće da je situacija na srbijanskom selu ovakva kakvom je opisuje ovaj kometator na ovu tragediju :unsure:
Ovo je mozda extreman primer (3-4 ubistva i slicno) ali ako to izuzmemo ja bih rekla da okvir stoji (da ne zaredjam sad sa primerima). A okvir je totalna fiksacija na sitne i nebitne stvari u zivotu i preopterecenost "sta ce selo da kaze" sudom.
Link to comment

Ama custe li coveka sa drugog foruma. To je tako pamti se sve seo na kaficu po komsiluku i sve izronise price. Kurir i pristojnost tjah.Onog ludaka iz Austrije su vodili kod vlaskih vracara, veruju u sve to ljudi pa i u kletve pa ih prepricavaju uz rakijicu uz sporet i kad umrusavremenici kletve.

Edited by fonTelefon
Link to comment

sad stigoh iz Velike Ivanče, na preskok pročitah poslednjih par strana i vidim da ima nedoumicato da je bio prek ne znam kako je došlo do medija pošto je supruga jedva preživela i u urgentnom 100% nije davala nikakve izjave, verovatno neki trač ili seoska govorkanja. ovi ljudi sa kojima sam ja pričao do jednog govore o njemu kako je pošten i iz bogate kuće, jedne od najbogatijih u selu, što se da i na oko videti. verovatno uzrok treba tražiti u porodičnoj patologiji jer sem tih samoubistava, kako sam shvatio od rodbine bilo je još psihički labilnih osoba(rođaka je za nekog iz njegove porodice rekla, nisam uhvatio za koga, "sine pa taj je više bio u duševnoj bolnici nego kući"). tih nekoliko kuća su u nekakvim familijarnim, širim odnosima, u prvu koju je ušao je kucao i otvorili su mu jer je komšija i rod, posle je sve nekako išlo stihijski i kako sam ja shvatio sve je trajalo jako kratko.onaj post ili kvot od gone fishing-a mislim da vrlo plastično oslikava situaciju u srpskom selu, kad se malo dublje zagrebenisam želeo da pišem uopšte o ovome, ali mi ne zamerite jer je to možda način da nekako izbacim iz sebe tu energiju koju sam danas pokupio u V. Ivanči

Link to comment

Jutros je zena iz mladenovackog centra za socijalni rad rekla da je imao bliskog rodjaka koji je dugo lecen od (ne znam da li je rekla kojih) psihickih poremecaja; ne secam se za samoubistva. Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment

otac je izvršio samoubistvo, a stric i brat su lečeni u psihijatrijskim ustanovama, ali je meni nešto u glavi da su seljani spominjali da je još neko iz porodice izvršio samoubistvo, a možda sam ovo poslednje i istripovao

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...