Jump to content
IGNORED

velika ivanča


Ayatollah

Recommended Posts

meni zanimljiva ona priča o selu što je postovao neko na prethodnoj stranino, koliko god situacija bila loša, generalno, to ne može biti dovoljno da se razume na bilo koji način užas ovolikih razmeratj. to može da bude možda neki okidač, ali uzroci, po meni, stoje isključivo u nekom teškom psihičkom poremećajua takve poremećaje valjda (uz pomoć tih nekih testova) stručnjaci mogu da prepoznajuzato bi svakako moralo da se obavi takvo testiranje na svakome ko želi da poseduje oružje.ja nikako ne razumem kako da se to nije radilo i do sada
seti se samo krvne osvete, gde se ljudi generacijama ubijaju medjusobno a da se razloga vise niko i ne seca. mala i zatvorena sredina je djavolje igraliste. no u ovom slucaju je ocigledno da je lik lud ko vreca puna zaba krastaca.
Ajd možda je vreme da se zaključa ovo
o jebote, pa jer na svakoj temi mora da se pojavi neko ko ce traziti da se ona zakljuca?ps. gde je sad ona budala sto je zagovarala deljenje oruzja narodu?
Link to comment
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Turnbull

    26

  • gagorder

    24

  • fonTelefon

    23

Ko ga je naučio da se oslobodi psihičkog pritiska ubijajući ljude po kućama? (Šta god bio uzrok psihičkog pritiska koji je sigurno trpeo.)Naravno da je spekulacija, ali čini mi se da je sasvim jasno.
meni stvarno nije jasno. izasao je iz pecine i pobio one koji su se zatekli u neposrednoj blizini, redom. butnom koskom od mamuta. a ako je igrao igricu, onda je to video u igrici. ako je bio na ratistu, onda ga je tome naucila jna. ako je gledao svinjokolj, opet je "sasvim jasno".sta je tacno naucen - koje oruzje da izabere i da li da krene s leva ili s desna? meni se ovo cini totalno primalnim.
Link to comment

e da. slusala sam onog psihologa kojeg vidim ovde preporucujete. izmedju ostalog kaze da je dobro sto necemo saznati uzrok, jer da smo u stanju da spoznamo uzrok, onda bismo svi sa sebe sprali odgovornost. pa ne znam odakle da krenem ...

Link to comment

Mislim da je mislio u smislu da bi ljudi prestali da misle o društvu kao celini kao jedinom pravom "alatu" za prevenciju. Kada bi postojao samo jedan uzrok tj. kada bi situacija dozvolila da se lako dođe do nekog "krivca" svi bi mnogo brže i lakše prestali da razmišljaju o svim drugim aspektima slučaja pošto postoji prečica do "rešenja". Tako nekako.

Link to comment

Tako sam ja i ukapirala. Kao samo je jedan uzrok, npr to što ima genetsku predispoziciju za psihičke poremećaje, i ništa se tu ne može uraditi. A ono što mi svi propuštamo je da ljudi postaju sve manje empatični i sve teže im je da razumeju tuđe emocije a i svoje. I onda ne prepoznaju da im je teško ili da je nekoj njihovoj bliskoj osobi teško, i da joj treba savetovanje, lečenje...

Edited by Evi_
Link to comment

ako sam dobro razumela, on nije govorio o pronalazenju krivca, nego uzroka.pravo da kazem, malo me zamara to dubokoumno potezanje celokupnog drustva i socijalizacija rizika da se ovo ponovi.jesam li ja ucinio sve da pripremim svoje studente da se bave ovakvima (to se on upitao). pa predlozio: hajde da svi porazmislimo jesmo li, u svojim oblastima, dali sve od sebe da do ovoga ne dodje. holisticko prozimanje post festum, ima li sta jalovije.

Link to comment
A ono što mi svi propuštamo je da ljudi postaju sve manje empatični i sve teže im je da razumeju tuđe emocije a i svoje.
u odnosu na sta postaju? koji ljudi?
I onda ne prepoznaju da im je teško ili da je nekoj njihovoj bliskoj osobi teško, i da joj treba savetovanje, lečenje...
docim su nasi stari, pre nego sto smo se drustveno otudjili, svi isli na terapiju i saosecali sa komsijinom anksioznoscu. Edited by gagorder
Link to comment

evo pametni ljudi rastumacili.samo mi nije jasna 1 stvar- otkud meni, ili bilo kome, krivica tu. nismo bas strucni da pomazemo potencijalnim masovnim ubicama, psihopatama, pa cak ni plain nutsima. a licno sam ubedjen i u to da ludjaci ovog tipa nisu krenuli u rampage jer im je falio stroke. nekako je ta krivica olako razdeljena.

Link to comment
ako sam dobro razumela, on nije govorio o pronalazenju krivca, nego uzroka.pravo da kazem, malo me zamara to dubokoumno potezanje celokupnog drustva i socijalizacija rizika da se ovo ponovi.jesam li ja ucinio sve da pripremim svoje studente da se bave ovakvima (to se on upitao). pa predlozio: hajde da svi porazmislimo jesmo li, u svojim oblastima, dali sve od sebe da do ovoga ne dodje. holisticko prozimanje post festum, ima li sta jalovije.
pa morao je nesto da prica pola sata. :happy:kad ga vec zovu da objasni ovakav slucaj, a on otprilike indirektno rekao: ne mogu, komplikovano je. ali, ako vam se vec razmislja - razmisljajte o sebi i svojoj okolini.
Link to comment

ja sam uhvatila deo gde dimitrijevic prica o statusu ljudi sa mentalnim problemima ovde, u srbiji, nacelno, i tu nemam sta da mu zamerim. novinarka je htela da prica sa psihologom, i sto se tice prevencije mentalnog zdravlja™ rekao je dobre i ispravne stvari. šteta što je zašao u nepreciznost i moralisanje koje gagorder navodi, ali ne vidim ništa strašno u načelnim stavovima, mislim to može da se odnosi na imanje oružja na gajbi itd.edit: i realno, super da je pristao on da priča, jer bismo kod suzi gledali trebješanina, toševskog ili zoćuedit: preteče me takesi

Link to comment
u odnosu na sta postaju? koji ljudi?docim su nasi stari, pre nego sto smo se drustveno otudjili, svi isli na terapiju i saosecali sa komsijinom anksioznoscu.
Mlađi ljudi postaju sve otuđeniji u odnosu npr na generaciju mojih roditelja (to on eksplicitno kaže). E sad ovaj konkretno čovek je iz baš te manje otuđene generacije, ali svejedno nije prepoznao problem niti ga je bilo ko oko njega prepoznao. Ali (ovo sad ja mislim) ljudi na selu jesu bili manje zainteresovani za komšijinu anksioznost i generalno suroviji od npr prve generacije koja je išla u grad.@miralem Ja za krivicu mislim da je penta više da treba da budemo svesni bitnosti socijalizacije, malo pazimo kako i šta pričamo drugima i pokušamo malo bolje da slušamo ljude koji nam se žale (mislim niko ne mora ništa, ali ovo bi npr vodilo boljem prepoznavanju psohičkih problema evt, bar tako misli ovaj psiholog a i ima smisla potpuno).
Link to comment
o jebote, pa jer na svakoj temi mora da se pojavi neko ko ce traziti da se ona zakljuca?
NA trenutke sam osetio trunke šaljenja™, pa predložih. No to sam samo ja, rado ću se uzdržati čak i od ćitanja
Link to comment
realno, super da je pristao on da priča, jer bismo kod suzi gledali trebješanina, toševskog ili zoću
Nije bilo sansi. Bilo je Jovic ili on, Jovic nije mogao i predlozio je njega.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...