Jump to content
IGNORED

velika ivanča


Ayatollah

Recommended Posts

Komentar sa b92.net. Troluje raspravu o jutrošnjem masakru ali savršeno odgovara topiku i njegovom nazivu.

Trolujem dok neko ne preduzme nešto po ovom pitanju:"Ovo je nastavak priče o deci i roditeljima koji se bore protiv teške Batenove bolesti.… Dece ima 7-oro. Dvoje je umrlo za manje od 5 meseci. Trenutno je još jedno dete u bolnici (ime neću da spominjem jer je to želja roditelja ).… RFZO nije odobrio enteralnu hranu ovoj deci iako su čvrsto obećali da će je odobriti za deset dana ( obećanje je dato 28.2.2013).… Danas je 7.4. 2013. Hrana još uvek nije na pozitivnoj listi.Roditelji je ne mogu podići na recept u apoteci. Moraju da je kupe. Para nemaju , jer dete koje diše pomoću mašine, dete koje ne guta, pa mu pljuvačku usisavaju pomoću mašine ne sme nijednog trenutka biti bez nadzora. Roditelji sede uz dete, paze na dete i propadaju zajedno sa detetom.… Roditelji hrane ovu decu preko ugrađene cevčice na stomaku (stome) . Daju im da jedu šta imaju, a to nije adekvatna hrana za ovu vrstu bolesti. Deca moraju da uzimaju enteralnu hranu , koja je po hemijskom sastavu i obliku prilagođena ovakvim bolesnicima.… Enteralna hrana je za ovakve pacijente isto što i lek."(Trol, 9. april 2013 13:02)
Link to comment
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Turnbull

    26

  • gagorder

    24

  • fonTelefon

    23

Mislim da se uloga ratista prenaglasava. Ne znam da je iko od veterana (sa bilo koje strane) koji su otisli vani pocinio nesto slicno.Problem veterana je prvenstveno problem neprilagodjenosti na staru ili novu sredinu nakon rata. Nemogucnost da se nastavi dalje. Opet postoje veterani i veterani. Neki su godinama gulili čuku u nekoj mobilisanoj rezervnoj jedinici a drugi su učestvovali u najgorim zločinima kao dobrovoljci. Moj neki osjecaj, kroz poznanstva sa tim ljudima, jeste da je rat samo bio okidač za ono što se u nekima od njih nalazilo. Od Vukovara je prošlo više od 20 godina. Nije to okidač za ovo, sigurno.

Link to comment

Roditelji je ne mogu podići na recept u apoteci. Moraju da je kupe. Para nemaju , jer dete koje diše pomoću mašine, dete koje ne guta, pa mu pljuvačku usisavaju pomoću mašine ne sme nijednog trenutka biti bez nadzora. Roditelji sede uz dete, paze na dete i propadaju zajedno sa detetom.Izvini pomiris se sa sudbinom pa pravis novo. Danasnja civilizacija i dostojanstvenu smrt zgadila.

Link to comment
Mislim da se uloga ratista prenaglasava. Ne znam da je iko od veterana (sa bilo koje strane) koji su otisli vani pocinio nesto slicno.Problem veterana je prvenstveno problem neprilagodjenosti na staru ili novu sredinu nakon rata. Nemogucnost da se nastavi dalje. Opet postoje veterani i veterani. Neki su godinama gulili čuku u nekoj mobilisanoj rezervnoj jedinici a drugi su učestvovali u najgorim zločinima kao dobrovoljci. Moj neki osjecaj, kroz poznanstva sa tim ljudima, jeste da je rat samo bio okidač za ono što se u nekima od njih nalazilo. Od Vukovara je prošlo više od 20 godina. Nije to okidač za ovo, sigurno.
Ali dobro zvuci da objasni gradjanstvu bolje nego stres od otkaza. Inace koja je tu druga uloga Veljovica, i odakle on vadi te podatke iz kog dosijea kad nema dosijea. Dobili pristup i u vojnu evidenciju?
Link to comment
.......Opet postoje veterani i veterani. Neki su godinama gulili čuku u nekoj mobilisanoj rezervnoj jedinici a drugi su učestvovali u najgorim zločinima kao dobrovoljci........ Od Vukovara je prošlo više od 20 godina. Nije to okidač za ovo, sigurno.
Suvise ti uska podela veterana. A Vukovar moze biti jos uvek okidac kao i mnoge stvari koje su se i ranije desavale. Ove zadnje inicijalne situacije tragicnih dogadjaja su kapi gde je okidac odavno bio zategnut.Ne moras bti na ratistu da bi bolovao od PTSP-a.Clanovi porodica, zene, deca, majke, ocevi, izbeglice, prijatelji, onaj kome je prijatelj ispricao neku zeznutu pricu iz rata, uz malo egzistencijalnih i socijoloskih stresova sve dovode u stanje pritajene agresivnosti gde se posle pojave kao okidaci naocigled bezazlene stvari.Drastican slucaj je pucanje jedne prijatiljice koja je bila 20g pod presijom iz proslosti zbog malo maltretiranja kod kolegica na radnom mestu.Ima jedan film sa Majkl Dagalsom kad pukne u saobracajnoj guzvi, pa krene u pohod gde se sve negativne kockice slazu.Uglavnom nije samo rat kriv, ali je jedan od najvecih okidaca, pa cak i za nekog kuvara koji baruta nije omirisao, s'tim sto se i desavalo da i najgore situacije nikako me mogu uticati na neke ljude, jedne zbog nedostatka savesti, a druge bas zbog visokog postojanja nivoa savesti.
Link to comment
Mislim da se uloga ratista prenaglasava. Ne znam da je iko od veterana (sa bilo koje strane) koji su otisli vani pocinio nesto slicno.Problem veterana je prvenstveno problem neprilagodjenosti na staru ili novu sredinu nakon rata. Nemogucnost da se nastavi dalje. Opet postoje veterani i veterani. Neki su godinama gulili čuku u nekoj mobilisanoj rezervnoj jedinici a drugi su učestvovali u najgorim zločinima kao dobrovoljci. Moj neki osjecaj, kroz poznanstva sa tim ljudima, jeste da je rat samo bio okidač za ono što se u nekima od njih nalazilo. Od Vukovara je prošlo više od 20 godina. Nije to okidač za ovo, sigurno.
Ispade da rat ima uticaja koliko i odlazak u pekaru po hleb.
Link to comment
Ali dobro zvuci da objasni gradjanstvu bolje nego stres od otkaza. Inace koja je tu druga uloga Veljovica, i odakle on vadi te podatke iz kog dosijea kad nema dosijea. Dobili pristup i u vojnu evidenciju?
Pretpostavljam da ti je vec poznato da drzavne sluzbe mogu i da saradjuju ? Valjda je normalno da kad se nesto ovako desi, urade sto temeljniju mogucu proveru za osumnjicenog. Inace slazem se sa nautilusom po tome od kolikog je znacaja cinjenica da je ovaj bio na ratistu. Zlocin je toliko uzasan da ljudi pokusavaju da kroz bilo sta racionalizuju i objasne sebi kako je doslo do ovog cina, sto naravno ne znaci da je nemoguce u toku istrage otkriti da je ubica stvarno povukao ko zna kakve traume iz rata.
Link to comment
na b92 ista slika samo bez crnih traka
Napisali su "drugi s leva na slici u plavoj košulji". Ovo može da bude dvosmisleno. Baš su amateri.
Link to comment

Meni je u ovakvim trenucima najsmrznutije oko srca jer se u svima s kojima pričam pojavi ona potreba da nađu neku čisto sociološku ili u najboljem slučaju psihološku povratnu spregu tj. razlog za tragediju. Uopšte, to je odlika današnje medijski definisane civilizacije i zamka u koju ogromna većina ljudi upada, i u stvari nije mnogo odmakla od animizma i ostalih htonskih proba... Mislim, možda je čovek imao tumor na mozgu koji ga je pritiso na amigdalu. Možda je pojeo bunika. Možda je rođen s tim, možda je to njegov mejbelin. Mislim da je najgore (za nas koji nismo pobijeni ili njihova rodbina) to što ovakve stvari zapravo ogoljavaju besmislenost i strahotu entropije stvarnosti, pa čak i čovekovog (sa)dejstva u njojzi. Mora da postoji uzrok, mora da postoji "zašto"... Pa jeste, mora, ali to što se hvatamo za nama najpoznatije "zašto", ne znači da je okamova oštrica ispoštovana. Samo znači da nemamo pojma.Ja kada sam jednom pomenuo olovo u okruženju (iz benzina, uglavnom, ako ne znate, pogledajte kako nam je stajala regulativa po tom pitanju do pre par godina) kao mogući uzrok kriminaliteta i psihopatije "gnevne generacije", to je naišlo samo na sprdnju od nekih forumaša - što je ok, jer sam hteo da podcrtam koliko je svako traganje za kauzalitetom u suštini nagađanje. Mož da bude bilo šta. Samo smo malo mnogo indoktrinirani Frojdom, bihejviorizmom itd. putem serija i filmova, pa uvek mora da bude trauma iz detinjstva, otkaz ili PTSD. A nije. U stvari, nemamo pojma šta je. Što baš on? Što baš te žrtve? Što, što što? I eto, to je mnogo strašno. Tako nastade religija, na kraju krajeva.

Link to comment
Roditelji je ne mogu podići na recept u apoteci. Moraju da je kupe. Para nemaju , jer dete koje diše pomoću mašine, dete koje ne guta, pa mu pljuvačku usisavaju pomoću mašine ne sme nijednog trenutka biti bez nadzora. Roditelji sede uz dete, paze na dete i propadaju zajedno sa detetom.Izvini pomiris se sa sudbinom pa pravis novo. Danasnja civilizacija i dostojanstvenu smrt zgadila.
znači, ne zaslužuješ da budem banovan zbog tebe. wtmil. Edited by aram
Link to comment
Roditelji je ne mogu podići na recept u apoteci. Moraju da je kupe. Para nemaju , jer dete koje diše pomoću mašine, dete koje ne guta, pa mu pljuvačku usisavaju pomoću mašine ne sme nijednog trenutka biti bez nadzora. Roditelji sede uz dete, paze na dete i propadaju zajedno sa detetom.Izvini pomiris se sa sudbinom pa pravis novo. Danasnja civilizacija i dostojanstvenu smrt zgadila.
edit: .... Edited by Lezilebovich
Link to comment
Ispade da rat ima uticaja koliko i odlazak u pekaru po hleb.
naravno da ne, samo ne moze biti opravdanje za svaki zlocin koji pocini neko ko je nekada bio u ratu.
Suvise ti uska podela veterana. A Vukovar moze biti jos uvek okidac kao i mnoge stvari koje su se i ranije desavale. Ove zadnje inicijalne situacije tragicnih dogadjaja su kapi gde je okidac odavno bio zategnut.Ne moras bti na ratistu da bi bolovao od PTSP-a.Clanovi porodica, zene, deca, majke, ocevi, izbeglice, prijatelji, onaj kome je prijatelj ispricao neku zeznutu pricu iz rata, uz malo egzistencijalnih i socijoloskih stresova sve dovode u stanje pritajene agresivnosti gde se posle pojave kao okidaci naocigled bezazlene stvari.Drastican slucaj je pucanje jedne prijatiljice koja je bila 20g pod presijom iz proslosti zbog malo maltretiranja kod kolegica na radnom mestu.Ima jedan film sa Majkl Dagalsom kad pukne u saobracajnoj guzvi, pa krene u pohod gde se sve negativne kockice slazu.Uglavnom nije samo rat kriv, ali je jedan od najvecih okidaca, pa cak i za nekog kuvara koji baruta nije omirisao, s'tim sto se i desavalo da i najgore situacije nikako me mogu uticati na neke ljude, jedne zbog nedostatka savesti, a druge bas zbog visokog postojanja nivoa savesti.
slazem se sa tobom. nije mi bila namjera da svodim veterane na dvije vrste. kao sto kazes, prica je mnogo sira. i naravno da rat ostavlja posledice na siru populaciju a ne samo na one koji su bili na liniji fronta.i tacno je da razliciti ljudi to razlicito podnose i da te stvari kasnije na razlicite nacine mogu isplivati iz njih.ali, previse je lako i jednostavno reci, on je veteran. prica nije tako prosta, a isticanjem rata kao glavnog krivaca za ovakve stvari zapravo se spinuje prica i bjezi se od gomile drugih faktora koji postoje u drustvu a koji su mogli ili su ucestvovali u tome da on ovo uradi. Edited by nautilus
Link to comment
da li je moguće da si toliki debil ?
Bolje procitaj kako se dete muci. Nazovi i debilima ljude koje se zalazu za eutanaziju i dostojanstvenu smrt. Kad budes negovao nekog oboloelog od raka ili alchajmera setices se mozda ovih reci kad ne mozes da ga pomeris a da ne jeci od bolova iako je pod sedativima. Cenim sto imas hrabrosti da napises svoj stav o mom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...