Jump to content
IGNORED

velika ivanča


Ayatollah

Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Turnbull

    26

  • gagorder

    24

  • fonTelefon

    23

Mene čudi da neko do sada nije zajahao konja i uzeo sablju, pa, zbog preteranog igranja Obliviona, nije krenuo da ubija ljude. Čuo sam da to oslobađa od stresa isto kao CoD.

Link to comment

Čitam sad da je neko rekao da nije spavao u poslednje vreme i da je bio u depresiji. Takođe za depresiju je karakteristično buđenje u najgorem raspoloženju, čak iako je bio sasvim ok raspoložen kad je legao.

Link to comment

vredi ponoviti ovaj post

Meni je u ovakvim trenucima najsmrznutije oko srca jer se u svima s kojima pričam pojavi ona potreba da nađu neku čisto sociološku ili u najboljem slučaju psihološku povratnu spregu tj. razlog za tragediju. Uopšte, to je odlika današnje medijski definisane civilizacije i zamka u koju ogromna većina ljudi upada, i u stvari nije mnogo odmakla od animizma i ostalih htonskih proba... Mislim, možda je čovek imao tumor na mozgu koji ga je pritiso na amigdalu. Možda je pojeo bunika. Možda je rođen s tim, možda je to njegov mejbelin. Mislim da je najgore (za nas koji nismo pobijeni ili njihova rodbina) to što ovakve stvari zapravo ogoljavaju besmislenost i strahotu entropije stvarnosti, pa čak i čovekovog (sa)dejstva u njojzi. Mora da postoji uzrok, mora da postoji "zašto"... Pa jeste, mora, ali to što se hvatamo za nama najpoznatije "zašto", ne znači da je okamova oštrica ispoštovana. Samo znači da nemamo pojma.Ja kada sam jednom pomenuo olovo u okruženju (iz benzina, uglavnom, ako ne znate, pogledajte kako nam je stajala regulativa po tom pitanju do pre par godina) kao mogući uzrok kriminaliteta i psihopatije "gnevne generacije", to je naišlo samo na sprdnju od nekih forumaša - što je ok, jer sam hteo da podcrtam koliko je svako traganje za kauzalitetom u suštini nagađanje. Mož da bude bilo šta. Samo smo malo mnogo indoktrinirani Frojdom, bihejviorizmom itd. putem serija i filmova, pa uvek mora da bude trauma iz detinjstva, otkaz ili PTSD. A nije. U stvari, nemamo pojma šta je. Što baš on? Što baš te žrtve? Što, što što? I eto, to je mnogo strašno. Tako nastade religija, na kraju krajeva.
Link to comment

Ne slažem se uopšte sa Arielom (tek sad vidim post, a sećam se olova). Puno teških zaključaka u njegovom postu.Najnormalnije je da se čovek pita kako i zašto. Uvek. I sada u eri "medijski definisiane civilizacije" i pre 300 godina u eri ne znam kakve civilizacije.Šta je tu čudno da se pita i da se luta? Neki su svesni toga da lutaju i da u suštini nemaju pojma, neki misle da su sve ukapirali. Mnogi nisu čuli ni za Okama ni za entropiju a svejedno se pitaju kako i zašto. Ne vidim šta je tu za smrzavanje.Nije svako traganje za kazualitetom u suštini nagađenje. Nije nagađanje ako se pretpostavi da je samoubistvo roditelja u detinjstvu uticalo na razvoj deteta. Premalo je da se na osnovu tog jedinog podatka (ne znamo ni starost deteta) zaključi bilo šta, ali takva trauma i događaji posle nje mogu itekako uticati na formiranje ličnosti. To nije bilo nagađanje. (odnosno jeste nagađanje i glupost za pobornike drugačijeg pravca koje kaže sve je u genima, uticaj sredine se ne računa)Nagađanje je ovo: Možda je zaključio da je drugačiji. Možda je bio ljubomoran na druge što nisu propatili kao on. Možda je uobrazio da mu je suđeno da izgubi razum poput oca i strica i užasavao se toga. Možda je uobrazio da je smrt jedini izlaz iz problema. Možda ništa od toga. Možda je tumor.Šta je (mnogo) strašno što pitamo šta, šta i šta i nemamo ništa bolje od velikog ništa (ili velikog možda). Zar mi obični ljudi ne smemo da pitamo sebe šta i kako iako nema šanse da znamo odgovor?

Link to comment

ali nije li normalno pitati se zasto? traziti smisaocak je i onaj fini psiholog od pre neku stranu podvukao (parafraziram po secanju) - " vojnicima nekih drugih zemalja je receno da su dobro postupili i da su cinili ispravnu stvar time sto su ratovali za svoju zemlju.oni imaju osecanje svrhe, dok je ovde vojnicima maltene receno- vi niste ni ratovali. vase traume su samo vase, to se nesto vama dogodilo "

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...