Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

Kad bre stiže, ja ujutro mogu samo da odbauljam do kupatila i da jedva napipam garderobu spremljenu uveče :lolol: , a ne da uključujem komp, daunlodujem seriju, odgledam istu :lolol:

Link to comment
  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

Pa moraju da se znaju neki prioriteti u životu. :DA i ja uvek ustajem par sati pre polaska, a i brzi ovi invajt torenti, skine epizodu za nekoliko minuta.Hajde, kad pogledaju svi pa da čantramo.

Link to comment
Mlako mi je finale, ništa neočekivano nije bilo, a otkrili smo jednu stvar koju smo ovde nagađali.A sam samcit kraj epizode je meni baš jeziv.
E baš tako.

Ipak je Skali vrstan poznavalac Dr Lektora , a izgleda i ljubitelj njegove kuhinje. Baš su se lepo pronašli.

I scena u zatvoru na samom kraju je, opet, mala posveta jaganjcima :)

Link to comment

Nisam jos odgledao finale, ali evo dva Sepinwallova intervjua sa Fullerom koji potvrdjuje da je Red Dragon sezona 4 a Jaganjci 5 i dodaje:

I knew there was going to be a second season, regardless, whether or not it was on NBC.
Link to comment

Meni bas dobar zavrsetak sezone. Volim da se lepo zavrsi jedno poglavlje, da ne bude kao u ovom novom Serloku - nesto se desi, a onda imas par godina vremena da rastumacis sta se u stvari desilo.

Link to comment
Ja sam uspeo da se uguram pre posla.Mlako mi je finale, ništa neočekivano nije bilo, a otkrili smo jednu stvar koju smo ovde nagađali.A sam samcit kraj epizode je meni baš jeziv.
Pa kad verujes bombasticnim previewovima, ja rutinskim gasim epizodu cim pocnu da ih daju. Nego, sta smo otkrili, da Du Maurier zna za Hannibala? Nije to jos sigurno nista, ja sam tek sad poceo da verujem da stvarno zna... kad je oklevala sa onim zalogajem, meni se bas ucinilo da joj se gadi jer zna da je Abigail, ali takodje zna i da bi je Hannibal provalio ako ne bi htela da jede. Plus sto je rekao da je stalno odbijala pozive kod njega na veceru, to je jos 1 hint.Uglavnom, odlicna sezona, ali meni nekako najvise drago sto vas je sad malo vise upucenih u genijalnost 1 Bryana Fullera :Hail: Edited by Calavera
Link to comment

Odlicna epizoda i odlican kraj sezone. Zelim im da izguraju sve te silne sezone koje je zamislio, jer hocu da vidim i Red Dragon i Jaganjce u ovoj varijanti, a narocito zelim da vidim Madsa kao Hanibala kad vec bude skroz provaljen i "oslobodjen". Mada i ovako briljira. Takodje, moram reci da sam pronasao i malo simpatija za ovog Vila u ovoj epizodi, sad jos da ojaca malo i mozda i od njega bude nesto.Ako doktorka Du Maurier zna (a mislim da zna, jer ono je bilo previse hintova), pitanje je zasto nista ne preduzima.

Link to comment
Ako doktorka Du Maurier zna (a mislim da zna, jer ono je bilo previse hintova), pitanje je zasto nista ne preduzima.
Verovatno iz istog razloga iz kog se Hanibal sam ne isporuči miliciji.Odlična epizoda ali nisam zadovoljan raspletom. Navijao sam za Vila, razuume se. Onaj dijalog koji su imali u kujni pre nego što je Vil sve skapirao je jasno pokazao da Vil nema šanse da dobije ovu partiju. Sa druge strane, sad je skroz logična Hanibalova fascinacija Vilom. Tj onaj jedan ipo promil koji ga "smatra prijateljem". Hoću da kažem, imam utisak da je Hanibal sve vreme hteo da vidi da li će se skapirati sa Vilom i zajedno ići na večere sa njim mnogo narednih godina. Edited by McCabe
Link to comment

Oni uvodni kadrovi, kad se trese slika kao i onaj reski zvuk koji se sporadično javi su fantastični. Scena gde sede jedan naspram drugom, a iza ono jako svetlo mi je vrh serije.Ali baš sa se smorio na kraju. :(Previše je ovo dijabolično za moj ukus.

Edited by McCabe
Link to comment

Pa rasplet kojem si se ti nadao ce se desti u sledecoj sezoni. Sad sam malo gledao po netu, u drugoj sezoni bi trebalo da se konacno otkrije ko je i sta je Hanibal, za trecu sezonu planirano je njegovo bezanje i potera za njim, na kraju trece konacno hapsenje, dok bi cetvrta trebala biti Red Dragon kako rece Calavera. Naravno, ako sam dobro ovo sakupio, a i neki detalji ce mozda biti promenjeni. MGM ima prava na likove iz Jaganjaca, na vecinu, ili na neke, nisam to bas najbolje razumeo, svakako na Klaris, i tu je problem. Oni izgleda planiraju neku seriju ili film gde bi ona bila glavni lik. Fuller ih je molio da mu dozvole da je koristi u svojoj seriji, a za uzvrat bi dozvolili MGM-u da koriste Lectera, ali MGM odbija, za sada. Da li je to sve tacno i koliko, ne znam. Bice ovde neko upuceniji da kaze koju rec vise. Mozda se dogovore ako serija i dogura do toliko sezona. Kraj je sjajan, poslednja scena, kadrovi

Vil kao Hanibal iza resetaka, Hanibalov smesak... vidim da ljudi komentarisu taj smesak kao Luciferovu gordost zbog koje ce i pasti na kraju iz raja, jer je Mads rekao da je igra Hanibala sa tim Paradise Lost Satanom na umu, ili tako nesto.E da, zanima me i vase misljenje o Hanibalovom plakanju u onoj sceni. Neki komentarisu da je folirao, jer je psihopata i nema osecaj za empatiju, a kao odgovor na to nasao sam ovo:

It's been stated several times (even by Thomas Harris himself) that Hannibal is not a psychopat.
Fuller: It would be very easy to [depict] Hannibal Lecter as a psychopath or a sociopath, and in the book RED DRAGON, Thomas Harris says, “He’s not really a psychopath or a sociopath, because he does understand empathy, so what kind of crazy is he, and the answer is, we don’t know.” Primarily because it’s a work of fiction, but he does not fit any of the kind of the categories of the multi-phasic tests for psychopaths. He doesn’t fit any of those columns, so [the series] looks at him not as a psycho, but as someone who was completely Other.
And yes, Bryan Fuller confirmed that Hannibal's tears were real.

Link to comment

pa da. hanibal nije klasičan psihopata, odnosno nije samo to. bar to tvrdim na osnovumog skromnog znanja o temi.to vidimo i u ovom dijlogu u kuhinji. on kaže vilu da je "unique". obojica su "unique". i tu negde i čuči hanibalovo interesovanje za vila kao prijatelja. kad je ta opcija otpala, a otpala je kad vil izloži hanibalu teoriju da ga neko uramljuje, opet su postali rivali tj chesapeeke ripper i njegov catcher. odnosno obrnuto. bar meni tako deluje. moždavam to deluje nategnuto ali mislim da mora da postoji neka bazična emotivna motivacija kod hanibala.dopada mi se ovo tumačenje hanibalovog osmeha.

Edited by McCabe
Link to comment
Previše je ovo dijabolično za moj ukus.
Ženo nijedna.
pa da. hanibal nije klasičan psihopata, odnosno nije samo to. bar to tvrdim na osnovumog skromnog znanja o temi.to vidimo i u ovom dijlogu u kuhinji. on kaže vilu da je "unique". obojica su "unique". i tu negde i čuči hanibalovo interesovanje za vila kao prijatelja. kad je ta opcija otpala, a otpala je kad vil izloži hanibalu teoriju da ga neko uramljuje, opet su postali rivali tj chesapeeke ripper i njegov catcher. odnosno obrnuto. bar meni tako deluje. moždavam to deluje nategnuto ali mislim da mora da postoji neka bazična emotivna motivacija kod hanibala.dopada mi se ovo tumačenje hanibalovog osmeha.
Koliko sam pohvatao na temu Hanibala Lektera, a nije da se nisam bavio, on je jedva ljudsko biće. Haris nikada nije hteo da kaže šta je on i ko mu je bio uzor (ima nekih RL ideja, ali sve je to jako daleko od ovog proizvoda), tako da je Hanibalova konstrukcija, prema mom skromnom mišljenju, potpuno konstruisana i ne može da se poredi ni sa jednom pravom dijagnozom ili kombinacijom istih.Sad, izvinjavam se na ličnim detaljima, ali pre mnogo godina sam se zabavljao sa jednom osobom koja je bila onako pogranična, nije gledala Jaganjce(!), ali mi je pričala da je na faksu kod profesora učila o nekom stanju koje savršeno, do u detalj opisuje Lektera. E, sad. kasnije sam saznao (to je bilo pre interneta i Vikipedije) da stručne reči koje mi je pričala znače nešto sasvim drugo, a još kasnije sam imao priliku da upoznam tog profesora, koji mi je rekla da ništa slično nije predavao i da mu ne zvuči poznato to što sam mu preneo. Meni je baš zanimljivo, čuvam i dalje beleške o tome.Nego, ako vas zanima, mogu, naravno u spojleru, da vam napišem šta je Haris napisao kao uzrok Lekterovog kanibalizma. Možete se tako spasti čitanja odurnog romana i potpuno idiotskog filma. Edited by Lrd
Link to comment
Nego, ako vas zanima, mogu, naravno u spojleru, da vam napišem šta je Haris napisao kao uzrok Lekterovog kanibalizma. Možete se tako spasti čitanja odurnog romana i potpuno idiotskog filma.
mene zanima, te ako sam u manjini glede te info, budi ljubazan pa mi je pošalji na pm
Link to comment
Nego, ako vas zanima, mogu, naravno u spojleru, da vam napišem šta je Haris napisao kao uzrok Lekterovog kanibalizma. Možete se tako spasti čitanja odurnog romana i potpuno idiotskog filma.
I mene zanima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...