Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

U slucaju A imas dete s rizicnom bolescu, i ti presudjujes "dajte pare detetu, a ne institutu".U slucaju B imas dete s rizicnom bolescu, i ti presudjujes "dajte pare institutu, a ne detetu".
U slučaju A pomažeš jednokratno jednom detetu, u slučaju B pomažeš desetini dece u budućnosti... Stvar je jasna ali uvek će biti nezadovoljnih, jebiga...
Link to comment
+1ne-po-DNO-slji-vo.
Pa ne, vidis, ovakav vid komunikacije ne vodi nikuda. Jer ja sad mogu da kazem, umesto da se bavim konkretnim pitanjima i odgovorima, "ti nepodnosljivo lupetas", ili nesto slicno. I onda nikud ne ide diskusija. Ali ja ovo "ne-po-dno-slji-vo" shvatam kao ono sto jeste - nemogucnost da se razumno odgovori na pitanje koje je razotkrilo tvoje vrhunsko licemerje.
Link to comment

što bi neko imao zakucano mišljenje o ovome? desi se da sa infostanom stigne uplatnica za neku opštiju humanitarnu akciju i ti uplatiš novac. za 15 dana vidiš na TVu da dete XY pati od teške bolesti i da je otvoren namenski račun te uplatiš novac. ista osoba, 2 odluke.u čemu je tačno problem?

Link to comment
što bi neko imao zakucano mišljenje o ovome? desi se da sa infostanom stigne uplatnica za neku opštiju humanitarnu akciju i ti uplatiš novac. za 15 dana vidiš na TVu da dete XY pati od teške bolesti i da je otvoren namenski račun te uplatiš novac. ista osoba, 2 odluke.u čemu je tačno problem?
Problem je u tome sto Leia tvrdi a) da Ognjanovici ne treba da uplate novac pojedinacnoj deci s rizicnim outlookomb) da je trebalo da ljudi uplacuju novac pojedinacnoj Tijani, detetu s najrizicnijim outlookomA ne moze da tvrdi i jedno i drugo, ukoliko zelimo da uspostavimo ikakav princip.
Link to comment
Nema izlvlacenja iz sesira. Samo deo tog novca dovoljan je da se na lecenje posalju sva deca kojoj trenutno treba lecenje u inostranstvu.
čuj šmelindže, ako je samo deo tog novca dovoljan da se na lecenje posalju sva deca kojoj trenutno treba lecenje u inostranstvu (reč je o delu od 1.6 mil€) onda je to 1 pičkin dim. miladin nas je koštao otprilike toliko. bajatović je sigurno toliko uplatio u dobrotvorne svrhe. to očas može da se skupi među našim teniserima/fudbalerima/košarkašima. ma, da svaki vlasnik mobilnog telefona da 1€...........PS: to trenutno se menja dnevno.
Link to comment
Problem je u tome sto Leia tvrdi a) da Ognjanovici ne treba da uplate novac pojedinacnoj deci s rizicnim outlookomb) da je trebalo da ljudi uplacuju novac pojedinacnoj Tijani, detetu s najrizicnijim outlookomA ne moze da tvrdi i jedno i drugo, ukoliko zelimo da uspostavimo ikakav princip.
znas kako su nas ucili u gimnaziji na casu logike, pogresne premise obicno daju pogresnu konkluzijune blamiraj se vise molim te. evo kad te molim
Link to comment
Problem je u tome sto Leia tvrdia) da Ognjanovici ne treba da uplate novac pojedinacnoj deci s rizicnim outlookomb) da je trebalo da ljudi uplacuju novac pojedinacnoj Tijani, detetu s najrizicnijim outlookomA ne moze da tvrdi i jedno i drugo, ukoliko zelimo da uspostavimo ikakav princip.
bsne može biti isti princip ako no-name ja imam 1.000 dinara pa ću da uplatim xy detetu pri čemu znam da su te pare kap u moru za potrebe lečenja, i ako imam 150.000.000 dinara za koje zna cela Srbija pa će da me kunu i pljuju ako baš njihovom detetu ne uplatim novac koji bi ga spasao.princip je da sa novcem radim ono što u datom trenutku i okolnostima ja, vlasnik novca (tako je sud rekao, jbg, nisu to više zajedničke™ pare) smatram najcelishodnijim korakom. ognjanovići su odlučili da pare daju dečijoj bolnici, hvala im, idemo dalje.uostalom, i jedno i drugo su vidovi dobrovoljne pomoći. gde si našao moralno brdo da se na njega popneš, samo ti znaš.
Link to comment

Ono što je meni smetalo u Hajci na Ognjanoviće je sledeće: Tijana sigurno nije prvo dete koje je umrlo zato što je pomoć došla kasno ili nije došla uopšte (sve i da je to razlog). Za to vreme, na nivou države, dnevno se pokradu milioni i milioni. Za to vreme samo u insajderima smo mogli videti kako idu milijarde praktično u ništa i to u nekoliko serijala. Zatim dodajmo sve ove korupcionaške afere, kolubara, galenika, agrobanka, tome jednostavno nema kraja... Ali se lako postigao javni koncenzus i pokrenulo masovno polivanje govnima predvođeno smrdljivim kurirom na dva roditelja koja su ostala bez deteta i od kojih se očekuje da isprave sva sranja sveta i spasu svu decu kojima je potrebna ponoć - inače "oni su krivi". Na ispašu svi redom, gade mi se.

Link to comment
Ne, to su iste situacije.U slucaju A imas dete s rizicnom bolescu, i ti presudjujes "dajte pare detetu, a ne institutu".U slucaju B imas dete s rizicnom bolescu, i ti presudjujes "dajte pare institutu, a ne detetu".Ali ovo tvoje "nemam vremena" shvaticu kao ono sto jeste - priznavanje neprijatnosti zbog nepromisljenosti.
u prvom slučaju roditelji deteta sa visokorizičnom bolešću otvaraju račun i kažu: pomozite ljudi! dijagnoza je javna, informacija da je bečka bolnica odbila da leči dete je javna, ljudi uplaćuju svoj novac na u te svrhe otvoreni račun.u drugom slučaju, novac uplaćen za konkretno dete nalazi se u posedu roditelja. dve su varijante. prva je parareferendum onih koji su dali novce. druga je da roditelji raspolažu novcem u skladu sa pretpostavljenom intencijom darodavaca - jednom kada se primarna svrha dara obesmislila.to su dve bitno različite situacije. prvo, roditelji ne treba da arbitriraju među ljudima koji vape za tim novcem jer nema pravičnog načina da se to izvede. drugo, roditelji treba da imaju u vidu opšte dobro, da novac upotrebe na polzu što većeg broja dece, a ne jednog konkretnog.a tih sto dindži što si dao (ako si uopšte dao) želiš nazad da bi ih dao nekom konkretnom detetu, je l da? ne daš institutu nego ti je baš onako jako stalo da pomogneš konkretnoj osobi na samrti? ili ti treba za kafu? sad dok pokušavam civilizovano da ti odgovorim kapiram da tebe treba ignorisati dok ne okačiš ovde uplatnicu ili drugi dokaz o sopstvenom ulogu u ovoj priči, a kada je okačiš, treba ti procentualno priznati prava da učestvuješ u ovoj raspravi koliko si udela imao u ovim milionima koje sad treba rasporediti. to je otprilike tvoj rezon, pa toliki treba da bude i tvoj značaj. Edited by gagorder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...