Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Da remiziramtm, ministarstvo, Fond, ministarka, svi su preporucili Ognjanovicima da pare daju bolesnoj deci sa spiska (koji, majku mu, izgleda ipak postoji), a ovi su ignorisali tu preporuku i dali pare za krecenje.
Mora da su i odredjenu farbaru zahtevali, koliko su pokvareni.Steta, jedine pare koje postoje u Srbiji odose u decju bolnicu.Bruka. Nego, Shmelinze, ti izgleda radis u Qriru, druga racionalizacija ove nadrealne diskusije mi se ne javlja.
Link to comment
Da remiziramtm, ministarstvo, Fond, ministarka, svi su preporucili Ognjanovicima da pare daju bolesnoj deci sa spiska (koji, majku mu, izgleda ipak postoji), a ovi su ignorisali tu preporuku i dali pare za krecenje.
Pa i da su dali samo za to jebeno krečenje kao što ti non stop potenciraš (a nisu naravno, nego tebi tako više odgovara da ponavljaš k'o papagaj) čak i na taj način su pomogli drugoj bolesnoj deci (bezimenoj , nisu na spisku™ ) koja tamo leže da se dodatno ne razbole zbog loših uslova u bolnici.. Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025X using Tapatalk
Link to comment
Ne znam i ne interesuje me. Moj stav je isti kao i kad se prikupljala pomoc Tijani: Posto su nam institucije kurac, treba uciniti sve ne bi li se svaki dinar upotrebio na pravi nacin (a to je pruzanje pomoci bespomocnima, umesto krecenja i stipendiranja tri lekara).Stav ovih koji me napadaju se znatno promenio: kad su se skupljale pare za Tijanu, bilo je "ajmo cela nacija, decji zivot je u pitanju", a sad je "verujemo u institucije, deca ionako spadaju u rizicnu grupu".Licemerje3.
u prvom postu tvrdis kako su institucije kurac, shodno tome ti im ne verujes.
Kvot ministarka:Prema informacijama iz Ministarstva zdravlja, republičke stručne komisije dale su različite predloge kao što su nabavka opreme, lekova, ali su Institut za majku i dete i Tiršova prosledili i spisak mališana kojima je potrebno lečenje u inostranstvu, ali zbog nedostatka novca ne mogu da odu.Ministarka je objasnila da su roditelji izneli svoju odluku da novac daju za adaptaciju prostora u Institutu za majku i dete, za njegovo opremanje i edukaciju kadra."Njihova je odluka da se opremi prostor...", rekla je ministarka zdravlja.
u drugom postu tvrdis da je 'republicka strucna komisija' dakle institucija napravila spisak kojem ti apsolutno verujes. pa ako mogu da ti postavim prosto pitanje: zasto u prvom slucaju ne verujes instituciji a u drugom verujes u njih i njihove spiskove?
Link to comment

Tragicno je koliko se ne razumemo. Ono sto meni nikako ne ide u glavu je: kako je moguce da je empatija koju ste svi ovde posedovali kad su se skupljale pare za Tijanu odjednom zamenjena "snaznom verom u institucije". Nikakvo karikiranje to ne moze da promeni. Toni Adams: Poznato je koliko je uspesan "pritisak na tela" u Srbiji. Od tih 1,6 miliona evra moglo je da se spasi nekoliko decjih zivota. Umesto toga imamo krecenje i usavrsavanje. Ne znam sta bih jos dodao na ovoj temi.

Link to comment
Pa i da su dali samo za to jebeno krečenje kao što ti non stop potenciraš (a nisu naravno, nego tebi tako više odgovara da ponavljaš k'o papagaj) čak i na taj način su pomogli drugoj bolesnoj deci (bezimenoj , nisu na spisku™ ) koja tamo leže da se dodatno ne razbole zbog loših uslova u bolnici..Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025X using Tapatalk
Bolesna deca koja leze u Institutu u 99,99% slucajeva imaju kakvu takvu negu. Plus, novac o kojem je rec znacice nesto za neke od njih, nekad. Deca o kojoj ovde pricamo su otpisana od strane naseg zdravstvenog sistema. I umrece ukoliko im se ne veoma brzo ne skupe pare.
Link to comment
u prvom postu tvrdis kako su institucije kurac, shodno tome ti im ne verujes.u drugom postu tvrdis da je 'republicka strucna komisija' dakle institucija napravila spisak kojem ti apsolutno verujes. pa ako mogu da ti postavim prosto pitanje: zasto u prvom slucaju ne verujes instituciji a u drugom verujes u njih i njihove spiskove?
Pitali su me "koji spisak", pa sam odgovorio na to. Nista vise.
Link to comment
Od tih 1,6 miliona evra moglo je da se spasi nekoliko decjih zivota. Umesto toga imamo krecenje i usavrsavanje. Ne znam sta bih jos dodao na ovoj temi.
A šta se radi usavršavanjem? Doktori idu da lade muda u inostranstvu a ne da nauče procedure koje se kod nas ne rade?! Krenuo si u početku da je samo deo love dovoljan za gomilu dece a sad ceo iznos za par njih.. U pravu si, nemoj više ništa dodavati, samo se sve više ukopavaš Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025X using Tapatalk
Link to comment
A šta se radi usavršavanjem? Doktori idu da lade muda u inostranstvu a ne da nauče procedure koje se kod nas ne rade?!Krenuo si u početku da je samo deo love dovoljan za gomilu dece a sad ceo iznos za par njih..U pravu si, nemoj više ništa dodavati, samo se sve više ukopavašSent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025X using Tapatalk
Kako god. Nazalost, realnost ce uskoro demantovati tvoju novostecenu veru u institucije i mlade doktore koji ce napraviti Veliki preokret u zdravstvu kad se vrate sa usavrsavanja u inostranstvu.
Link to comment
Kako god. Nazalost, realnost ce uskoro demantovati tvoju novostecenu veru u institucije i mlade doktore koji ce napraviti Veliki preokret u zdravstvu kad se vrate sa usavrsavanja u inostranstvu.
Kakve veze ima institucija™ sa mladim lekarima kod kojih postoji entuzijazam i želja da izleče decu?! Nećeš verovati, ali stvarno u Srbiji postoje lekari kojima je stalo do te bolesne dečice...I da ponovim :fantom:
Krenuo si u početku da je samo deo love dovoljan za gomilu dece a sad ceo iznos za par njih..U pravu si, nemoj više ništa dodavati, samo se sve više ukopavaš
Edited by zoki82
Link to comment
Pitali su me "koji spisak", pa sam odgovorio na to. Nista vise.
sad si me kompletno zbunio. meni se ucinilo kako ti kritikujes zasto pare nisu date za lecenje dece sa spiska. i to tako kao da je taj spisak nesto najmerodavnije, najhumanije i njpostenije koji ce resiti sve probleme bolesne dece. ispostavilo se da je taj spisak napravljen od institucije kaoja je kurac, po tvom sudu. moje pitanje je bilo zasto verujes spisku koji je napravila kurac institucija? ti odgovaras samo zato sto su te pital za spisak.cemu kritika onda ako pare nisu uplacene deci sa spiska koji je napravljen od kurac institucije? iskreno, pokusavam, ali mi neikako ne uspeva da skapiram sta je tvoj problem.
Link to comment

ja mogu emocionalno, kapriciozno, empatično, kako god hoću da raspolažem sa svojih 100 dinara. ali kada se zadesi da treba da raspolažem sa vaših skupnih 100.000, onda je to sasvim drugi kontekst. u odsustvu parareferenduma na kojem bi svi oni koji su dali po sto rekli hajmo sad umesto tijane da damo bojani, jedini razuman izbor je ulivanje para u neki sistem. šmeling može da predloži bolji sistem (i to non-profit sistem, jer je to bila inicijalna zamisao darodavaca, poklon a ne investicija), ali ne i konkretno dete - osim ako se inicijalni darodavci s tim ne saglase.a što se tiče pitanja koliko para je šmeling dao, taj film nećemo gledati ...a ovo:

cemu kritika onda ako pare nisu uplacene deci sa spiska koji je napravljen od kurac institucije?
eeee, vidiš ...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...