Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Meni dodje da zapalim kurir. Mislim, cisto figurativno. Ovo je klasicno pgoranjanje i tortura za koje se u normalnim zemljama tera na sud a u Srbiji izgleda jedino moze nekim staaarim srpskim nacinom resavanja problema kad drzavu boli kurac il cak i stiti ovo smece od tzv novina i novinara.

Link to comment

Nevezano za priču koju veze kurir, mislim da je trebalo da novac prebace pojedinačno, za najugroženije u ovom trenutku.I ne, ne slažem se da je taj novac njihov i da mogu da rade sa njim šta im je volja.Zamislite da pomoć koja je odneta azilantima nije završila kako je trebalo, da su azilante proterali ili nešto slično. Da li bi se od Vase očekivalo da novac i pomoć zadrži za sebe ili da se sve to upotrebi za neku drugu nesreću?

Link to comment

nije to isto, ja mogu da se ovde sa vama dogovorim sta sa parama jer vas je relativno malo i normalni ste ljudi.ovde ovo pada na samo na njihovu savest i uvek ce se naci neko ko ce zakljuciti da su doneli pogresnu, ili, recnikom Kurira, monstruoznu odluku.generalno je problem sto je toliki novac na raspolaganju obicnim fizickim licima, uz obavezu da ga rasporede, cime ce nuzno ostetiti neko dete. to je prevelika odgovornost za bilo koga, preveliko iskusenje. zbog ovakvih stvari imamo drzavu, da delegiramo ljude koji ce takve odluke doneti bezlicno, i po nekakvim kriterijumima.nego svidja mi se Hadzi Tanovic. kakav krik gramzive palanke!

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

apsolutno se ne slazem da je ovo najbolji potez, mislim da je potez sraman i kukavicki /lici mi da su ucenjeni i da su mnogi prali pare preko tog racuna i da su sada u situaciji da uslugu vracaju/ mislim da smo svi mi koji smo placali za lecenje tijane, sigurno nismo mislili da placamo za pravljenje neke bolnice u beogradu i lecenje samo beogradske dece /jer mi iz vojvodine jako, jako tesko mozemo na lecenja u beograd/. dakle, pare su date za konkretno dete, za konkretno lecenje u inostranstvu i oni su mogli ostatak para da preusmere za lecenje ovih petoro klinaca, to je 1/5 od para koje su im preostale. zbilja mislim da je uzasno, al uzasno bezosecajno da ne ucine ono sto smo svi zeleli da ucinimo za njihovo dete. dakle, da najkonkretnije pomognemo u situaciji kada ljudi nemaju sredstava da sami isfinansiraju lecenje. sto je tako tesko uciniti drugom detetu isto, pa ma kakve prognoze bile? zbilja ne razumem??

Link to comment

edit: @vasaSlažem se, ali i ta savest bi trebalo da je dovoljna da jasno zaključi da je bolje da taj novac spasi 10-oro dece nego da se izgubi u krečenju.Ozbiljno, postoji lista najugroženijih, ne mora novac da se podeli po slobodnoj volji.

Edited by CTale
Link to comment

ma da... mislim, ajd da su dali pare za stipendije i obuku nekoliko mladih hirurga u inostranstvu ili kupovinu nekih konkretnih aparata koja bi pomogla za transplantacije ili, ili.... ovako za malter i krecenja!? ma to je zaista sprdnja..../kada sa druge strane imate decu kojoj samo konkretne pare mogu pomoci/

Link to comment
Ozbiljno, postoji lista najugroženijih, ne mora novac da se podeli po slobodnoj volji.
ja nisam u toku u poslednje vreme jer inače slabo šta pratim zbog vlastitih porodičnih (zdravstvenih) problema,ali ako stvarno postoji ta objektivna lista najugroženijih, onda se moglo po njoj i postupitine veruijem da bi se onda bilo ko usudio da prigovara
Link to comment

@shan jan ako si mislio da mi spocitas nekakvo autonomastvo, nisi se na pravu osobu usmerio... zbilja nisam nikada zastupala takve stavove, ali cinjenica da sam i sama vrlo bolesna i da na lecenja zaista mogu da idem samo u kamenicu, a nikako u beograd, meni govori da nema potrebe da placam za beogradske zdravstvene institucije... uostalom, placala sam i za tijanu iako je devojcica iz beograda a i za konkretnu decu i neophodna preskupa lecenja koja se ne mogu drugacije sprovesti vec jedino uz pomoc zajednice, bas nikada ne bih pitala odakle su ...

Link to comment

ovo sto si napisala je jos uzasnije od onog sto radi kurir - to bi zaista znala kada bi zivot tvog deteta zavisio od tih jebenih para. no, svakako, mnogo otmenije zvuci kada to tako napises; bas onako, k'o da je biljana srbljanovic svojerucno to napisala...

Link to comment
trebalo je da istresu pare nasred trga republike, poliju benzinom i zapale. pa nek onda novine i narod-stoka koji ih cita imaju vest kakvu zasluzuju
Mislim da bi bilo mnogo bolje da su dali petinu tog jebenog novca deci koja ce uskoro umreti bez tog novca.
Link to comment
Da je bilo manje histerisanja i razvlacenja od strane kurira i sergeja mozda bi ta deca i dobila taj novac.
Sta je razvlacenje, sto im je Sergej organizovao akciju, a ovi prestali da mu se javljaju na telefon kad ih je pitao da 50.000 od tri miliona daju za drugo dete (kojem je bilo potrebno 50.000)?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...