Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

A šta ćemo ako se kroz tvoj bulletproof sistem provuče neko romsko dete sa polupismenim roditeljima koji nemaju ni LK niti ikakav kapacitet da se pojave na novinskim stranama niti u zdravstvenoj ustanovi i kažu "dete nam je bolesno" i pokrenu bilo kakvu proceduru?
Pa šta, što ko ih šiša, što se nijsu upisali na The Spisak.Ne, zaista, vidim da je osnovni uzrok Šmelingovog stava taj da on misli da su sva deca za koje postoji potreba za lečenjem u inostranstvu na nekakvom spisku, da je taj spisak konačan i dovoljno kratak da ga podmiri 500-600 hiljada evra, da je sastavljen pošteno i prema načelima struke a ne onako kako se inače spiskovi u Srbiji sastavljaju, i konačno, da kad izlečimo tih 8 ili 18 dece, druga se neće razboljevati i neće im trebati dečja klinika.
Link to comment
čoveče, šta pišeš?????RF upravlja parama za lečenja, pomagala, terapije, operacije. on je institucija koja odobrava. a ministarka i njeno ministarstvo upravljaju RF.kako možeš ovako nešto da napišeš. ministarka preporučila O da daju pare roditeljima bolesne dece a O rešili da daju pare državi/ministarstvu/ministarki. :frust: :frust: :frust:
s druge strane, nadovezujem se, ministarstvo i rf snazno nastoje da ostave utisak da su medju njima veze presechene, da su u velikom neprijateljstvu i da je rf samostalni entitet, koji sa ljudstvom i parama radi shta hoce i kako hoce i da posebno ne ni 2% ono sto kaze ministarstvo. to se posebno ogleda u loptanju nadleznostima, kao da pacijenti moraju da do u detalj poznaju svaki i najposlednjiji pravilnik, ionako sakriven od ochiju javnosti u najdubljem podrumu. u toj prepisci ginu dijagnoze a za njima i ljudi, oni su (ministarstvo i fond) i jedni i drugi potpuno netransparentni, a meni se chini da je to zato sto su se tako dogovorili i da to funkcionishe besprekorno. Edited by thermal bug
Link to comment
O kakvom spisku se radi?
Kvot ministarka:Prema informacijama iz Ministarstva zdravlja, republičke stručne komisije dale su različite predloge kao što su nabavka opreme, lekova, ali su Institut za majku i dete i Tiršova prosledili i spisak mališana kojima je potrebno lečenje u inostranstvu, ali zbog nedostatka novca ne mogu da odu.Ministarka je objasnila da su roditelji izneli svoju odluku da novac daju za adaptaciju prostora u Institutu za majku i dete, za njegovo opremanje i edukaciju kadra."Njihova je odluka da se opremi prostor...", rekla je ministarka zdravlja.
Link to comment
A šta ćemo ako se kroz tvoj bulletproof sistem provuče neko romsko dete sa polupismenim roditeljima koji nemaju ni LK niti ikakav kapacitet da se pojave na novinskim stranama niti u zdravstvenoj ustanovi i kažu "dete nam je bolesno" i pokrenu bilo kakvu proceduru?Stoga - arbitriraš i ti.
S takvim stavom, zasto si onda uopste podrzavao akciju prikupljanja pomoci Tijani?
Link to comment
Zaista...Za odlazak na lecenje sve dece kojoj se u ovom trenutku skuplja pomoc preko medija potrebno je manje od pola miliona evra.
Preko medija? :isuse:
Prema informacijama iz Ministarstva zdravlja, republičke stručne komisije dale su različite predloge kao što su nabavka opreme, lekova, ali su Institut za majku i dete i Tiršova prosledili i spisak mališana kojima je potrebno lečenje u inostranstvu, ali zbog nedostatka novca ne mogu da odu.Ministarka je objasnila da su roditelji izneli svoju odluku da novac daju za adaptaciju prostora u Institutu za majku i dete, za njegovo opremanje i edukaciju kadra."Njihova je odluka da se opremi prostor...", rekla je ministarka zdravlja.
... i ti umesto da posaljes pismo ministarki i pitas je odakle to ona treba da daje taj spisak™ nesrecnim Ognjanovicima umesto drzavi Srbiji, ti zapenio na roditelje koji su ostali bez deteta i jos ministarku branis kako je, eto, pozivala na savest ali bezuspesno.Meni sve ovo lici na onu pricu o izjednacavanju pedera i pedofila bez da se postuje logika gde se pederluk vrsi uz obostranu saglasnost i uzivanje a za pedofiliju je potrebna samo zelja starijeg.Ne lici na tebe da bas toliko iskljucis mozak. Edited by CowBoy
Link to comment

Da remiziramtm, ministarstvo, Fond, ministarka, svi su preporucili Ognjanovicima da pare daju bolesnoj deci sa spiska (koji, majku mu, izgleda ipak postoji), a ovi su ignorisali tu preporuku i dali pare za krecenje.

Link to comment
... i ti umesto da posaljes pismo ministarki i pitas je odakle to ona treba da daje taj spisak™ nesrecnim Ognjanovicima umesto drzavi Srbiji, ti zapenio na roditelje koji su ostali bez deteta i jos ministarku branis kako je, eto, pozivala na savest ali bezuspesno.Meni sve ovo lici na onu pricu o izjednacavanju pedera i pedofila bez da se postuje logika gde se pederluk vrsi uz obostranu saglasnost i uzivanje a za pedofiliju je potrebna samo zelja starijeg.Ne lici na tebe da bas toliko iskljucis mozak.
Spisak bolesne dece kojoj je potrebno lecenje u inostranstvu postoji. Pare Ognjanovica su dovoljne da posalju svu decu sa tog spiska na lecenje u inostranstvo (zato sto je rec o velikoj kolicini para). Cak i da nema dovoljno para, na spisku postoje prioriteti, tako da Ognjanovici ne bi morali da "arbitriraju". End of story. A vi navijajte za krecenje, siguran sam da roditelji bolesne dece imaju razumevanje za vas "principijelan" stav.
Link to comment

svasta, pa nisu ognjanovici zazidali taj novac u temelje instituta, postoje tela koja mogu da ga preusmere.po meni je ovo najbolja odluka, uzasno je tesko igrati se boga, pogotovo posle takve tragedije, i to ognjanovici svakako nisu trebali da rade.

Link to comment
Zašto misliš da su to učinili? Da napakoste toj deci?
Ne znam i ne interesuje me. Moj stav je isti kao i kad se prikupljala pomoc Tijani: Posto su nam institucije kurac, treba uciniti sve ne bi li se svaki dinar upotrebio na pravi nacin (a to je pruzanje pomoci bespomocnima, umesto krecenja i stipendiranja tri lekara).Stav ovih koji me napadaju se znatno promenio: kad su se skupljale pare za Tijanu, bilo je "ajmo cela nacija, decji zivot je u pitanju", a sad je "verujemo u institucije, deca ionako spadaju u rizicnu grupu".Licemerje3.
Link to comment
svasta, pa nisu ognjanovici zazidali taj novac u temelje instituta, postoje tela koja mogu da ga preusmere.po meni je ovo najbolja odluka, uzasno je tesko igrati se boga, pogotovo posle takve tragedije, i to ognjanovici svakako nisu trebali da rade.
Ne znam postoje li tela koja mogu da ga preusmere. "Tela" su u proslosti dokazala da su inertna, samodovoljna i da im svirkaju jajca za sudbinu svakog obolelog pojedinca, children included.
Link to comment
S takvim stavom, zasto si onda uopste podrzavao akciju prikupljanja pomoci Tijani?
Zato što sam arbitrarno odlučio tako.Već sam rekao da nema kolizije (inače, a moralne svakako) da danas podržim ideju da neko specifično dete dobije pomoć a da sutra pomognem ideju opremanja bolnice, prekosutra nešto treće i onda opet u krug.
Spisak bolesne dece kojoj je potrebno lecenje u inostranstvu postoji. Pare Ognjanovica su dovoljne da posalju svu decu sa tog spiska na lecenje u inostranstvo (zato sto je rec o velikoj kolicini para). Cak i da nema dovoljno para, na spisku postoje prioriteti, tako da Ognjanovici ne bi morali da "arbitriraju".End of story.A vi navijajte za krecenje, siguran sam da roditelji bolesne dece imaju razumevanje za vas "principijelan" stav.
Pa kako sad "na spisku postoje prioriteti"? Ako postoje "prioriteti" znači da će neko da izduva za lečenje pošto nije prioritet, gde ti je tu bulletproof princip?I što uopšte veruješ u ispravnost™ spiska koje je sastavilo ministarstvo zdravlja / rfzo a ne veruješ da će ispravno™ opremiti bolnicu. Isti sistem, ista tela, inertna, uz svirkanje jajaca. Kako mogu da sastave listu i odrede prioritete a ne mogu da opreme bolnicu?
Link to comment
Ne znam postoje li tela koja mogu da ga preusmere. "Tela" su u proslosti dokazala da su inertna, samodovoljna i da im svirkaju jajca za sudbinu svakog obolelog pojedinca, children included.
slazem se, sto samo znaci da treba vrsiti pritisak na tela, umesto na ognjanovice.i naravno da postoje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...