Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

nije to isto, ja mogu da se ovde sa vama dogovorim sta sa parama jer vas je relativno malo i normalni ste ljudi.ovde ovo pada na samo na njihovu savest i uvek ce se naci neko ko ce zakljuciti da su doneli pogresnu, ili, recnikom Kurira, monstruoznu odluku.generalno je problem sto je toliki novac na raspolaganju obicnim fizickim licima, uz obavezu da ga rasporede, cime ce nuzno ostetiti neko dete. to je prevelika odgovornost za bilo koga, preveliko iskusenje. zbog ovakvih stvari imamo drzavu, da delegiramo ljude koji ce takve odluke doneti bezlicno, i po nekakvim kriterijumima.nego svidja mi se Hadzi Tanovic. kakav krik gramzive palanke!
jes sad - delegirani™ ljudi nemaju običaj da upropaste poverene novce, a i nisu fizička lica sa iskušenjem nego uzvišena bića koja tvore pravno lice - državu™.imam 0 problema sa ovim - daje se novac bolnici da se opremi i pomogne sumarno nekoj bezimenoj deci.a neko konkretan će uvek ostati zajeben.
Link to comment
imam 0 problema sa ovim - daje se novac bolnici da se opremi i pomogne sumarno nekoj bezimenoj deci.
+1 i bezgranichno zalim sto neki % svog poreza ne mogu da namenim konkretnoj ustanovi koju cenim i za koju zelim da radi.
Link to comment
danas sam saznao za tu odluku (preko naslovne strane kurvira) i ona mi se čini jedinom mogućom. što napisa lezilebović, šta bi bilo od tih ljudi da su rešili da daju novac za pojeinačna lečenja. žiri? komisija? izvlačenje iz šešira? dilema da li dati puno za jedno ili po malo za desetoro.za ovo da je dačić naložio dobrovoljno prilaganje nisam znao. što nije tražio bajatoviću da ono što inače donira (kome?) usmeri za decu.lično, uvek sam ignorisao pozive za doniranje preko SMS, televizije, bilborda, koverata infostana. em što ne znam da li pare idu gde treba em što bi deo te moje humanosti naplatila država/banka kroz proviziju ili PDV za SMS. em bi državu oslobodio obaveze i odgovornosti. jutros na TV čujem čoveka koji kaže da PTT nije uplatio državi obavezan deo profita. reče koliko, mnogo nula.dajem lično. deci peračima šajbni u nadi da neće dobiti batine što su skupili nedovoljno, nosim robu u deje svratište, sada spremam torbu za azilante, odnesem torbu onim mučenicima između pruge ipogona GSPa kod holidej ina.ovo je blatište, na šta je izašla jedna porodična tragedija.
Nema izlvlacenja iz sesira. Samo deo tog novca dovoljan je da se na lecenje posalju sva deca kojoj trenutno treba lecenje u inostranstvu.
Link to comment
ne ne, ja to nisam rekla. ljudi su davali dobrovoljne priloge za to jedno konkretno dete, koje nazalost nije prezivelo a preostale su neke pare koje ojadjeni roditelji tog deteta treba negde da preusmere - igrom slucaja tebi ne se ne svidja njihova odluka i sad bogoradis.pa te pitam sta konkretno ocekujes - da posalju upitnik svakom ko je dao pare i da pitaju za odobrenje, ili da svojom odlukom preusmere te iste pare za neko opste dobro? ovo drugo mi deluje nekako racionalnije i prakticnije, ako imas bolju ideju pokloni se i pocni.
Ne, ne. Rekla si ovo: "dobro je da su dali pare za obnovu instituta a ne nekom pojedinacno, ako cemo posteno ovako i jesu mislili na dobrobit bolesne dece u srbiji uopste a ne pokusali da pomognu jednom ili dvoje dece za operacije sa visokim rizikom."Dakle, u ovom slucaju, kad se daju pare za drugu decu, si protiv doniranja para deci s visokim rizikom, a za doniranje institutu. Kad se skupljalo za Tijanu, ukoliko dobro razumem, bila si za doniranje para deci s visokim rizikom. Kako to?
Link to comment
Kardiolog prof. dr Višeslav Hadži-Tanović kaže da hitno treba da se ispita ko stoji iza Ognjanovića.- Svi mi koji smo učestvovali u ovoj akciji prevareni smo i opljačkani! Ja sam pare donirao za lečenje deteta i hoću da se moje pare proslede nekoj drugoj porodici. Kako Ognjanovići sad mogu da raspolažu mojim novcem? Ja sam pokraden - ogorčen je Hadži-Tanović.
da upamtimo ovo ime.prof. dr Višeslav Hadži-Tanovićprof. dr Višeslav Hadži-Tanovićprof. dr Višeslav Hadži-Tanovićprof. dr Višeslav Hadži-Tanovićprof. dr Višeslav Hadži-Tanović
Profesor dr sci. med. Viseslav Hadzi-Tanovic, vlasnik i direktor klinike, specijalizirao je kardiologiju na teksaškom Institutu za srce u Hustonu, Parizu i Stokholmu i prvi je u Beogradu i Srbiji otvorio privatnu kliniku za pregled i lečenje srca.
http://www.portal-srbija.com/klinika-za-srce-dr-hadzi-tanovic Edited by pacey defender
Link to comment
Ne, ne. Rekla si ovo: "dobro je da su dali pare za obnovu instituta a ne nekom pojedinacno, ako cemo posteno ovako i jesu mislili na dobrobit bolesne dece u srbiji uopste a ne pokusali da pomognu jednom ili dvoje dece za operacije sa visokim rizikom."Dakle, u ovom slucaju, kad se daju pare za drugu decu, si protiv doniranja para deci s visokim rizikom, a za doniranje institutu. Kad se skupljalo za Tijanu, ukoliko dobro razumem, bila si za doniranje para deci s visokim rizikom. Kako to?
. to su prosto dve vrlo razlicite situacije, nije mi jasno kako ih uopste svodis na istu ravan.a nije bas da imam toliko vremena na pretek pa da ti objasnjavam, sorry
Link to comment
Nema izlvlacenja iz sesira. Samo deo tog novca dovoljan je da se na lecenje posalju sva deca kojoj trenutno treba lecenje u inostranstvu.
Ne pričaj koješta i ne licitiraj, pritom verovatno nisi upućen u troškove lečenja ljudi u inostranstvu... Za taj preostali novac (znači sav, ne deo kao što kažeš) bi mogao jako mali broj dece da ode napolje... Troškovi su ogromni (medicinski transport, bolnički dani u inostranstvu, složene i komplikovane operacije itd.) Onda naravno, kada bi nekim listama prioriteta odredili koja su to deca, javili bi se drugi roditelji koji bi smatrali da i njihova deca imaju pravo na to pa bi se javili roditelji čije se deca leče ovde ali žele da za svoje dete dobiju još bolju brigu... I tako u nedogled...Ovakvom donacijom, ako mogu da se tako izrazim, dobijaju svi, jer nedajbože, možda nekom našem detetu bude spašen život aparatom ili operacijom koja je proistekla iz te donacije... I Institut za majku i dete ne pripada Beogradu, kao što neko ranije napisa, nego pripada svakom detetu u Srbiji jer je to regionalni centar (uz Tiršovu) u kom treba da se leče najkomplikovaniji slučajevi odakle god da su...
Link to comment
.to su prosto dve vrlo razlicite situacije, nije mi jasno kako ih uopste svodis na istu ravan.a nije bas da imam toliko vremena na pretek pa da ti objasnjavam, sorry
Ne, to su iste situacije. U slucaju A imas dete s rizicnom bolescu, i ti presudjujes "dajte pare detetu, a ne institutu". U slucaju B imas dete s rizicnom bolescu, i ti presudjujes "dajte pare institutu, a ne detetu". Ali ovo tvoje "nemam vremena" shvaticu kao ono sto jeste - priznavanje neprijatnosti zbog nepromisljenosti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...