Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Utrosene su na prosirenje kapaciteta kardioloskog odeljenja Instituta za majku i dete. Sta vise hoces?
Hocu da svi papiri koji su ikad postojali u ovoj, i svakoj buducoj humanitarnoj akciji (input, output) budu dati javnosti na uvid. To hocu. Ja mislim da je transparentnost jedan solidan princip.
Link to comment
ovo sto si napisala je jos uzasnije od onog sto radi kurir - to bi zaista znala kada bi zivot tvog deteta zavisio od tih jebenih para. no, svakako, mnogo otmenije zvuci kada to tako napises; bas onako, k'o da je biljana srbljanovic svojerucno to napisala...
ma nemoj mi reci - jos uzasnije? to sto je vecinsko stanovnistvo srbije stoka bez repa gladna prilike da od necije nesrece pravi senzaciju, ne znaci da mu treba povladjivati i ukinuti pravo na minimum ljudskog dostojanstva onima koji ga zavredjuju. ova medijska hajka na ognjanovice najmanje veze ima sa brigom za bolesnu decu, kome to nije jasno nema svrhe objasnjavati.dobro je da su dali pare za obnovu instituta a ne nekom pojedinacno, ako cemo posteno ovako i jesu mislili na dobrobit bolesne dece u srbiji uopste a ne pokusali da pomognu jednom ili dvoje dece za operacije sa visokim rizikom.tako da svaka njima cast na prisebnosti da donesu ovakvu racionalnu odluku. kanister benzina i jedna dobra naslovna strana pa nek onda seire za sve pare - to je ono sto samoproglaseni komitet za moral zapravo zasluzuje.
Link to comment
... i jesu mislili na dobrobit bolesne dece u srbiji uopste a ne pokusali da pomognu jednom ili dvoje dece za operacije sa visokim rizikom...tako da svaka njima cast na prisebnosti da donesu ovakvu racionalnu odluku.
Dakle, ti mislis da je racionalna odluka svojevremeno bila da se Tijani ne uplacuju pare, nego da se doniraju institucijama?Posto, vidis, Tijana je bila dete sa toliko visokim rizikom da ju je klinika AKH iz Beca odbila, uz obrazlozenje da je rizik prevelik.
Link to comment
Ja dao pare, hocu da znam kako su utrosene te pare.
Pa nisi dao nekoj organizaciji (tipa Katarine Rebrache) vec na licni racun devojcice koja je bolesna.Od kada sam uplatio (u vise navrata, i poruke slao) nisam racunao na taj novac kao ulozen, vec kao poklonjen (sto i jeste poenta).Ovo sto su mnogi srbi sa Sergejem na celu radili bila je cista patkometrija kojoj je jedino (i neoborivo) opravdanje bio zivot ove devojcice. Pa kada se opravdanje ugasilo, patkometrija je nastavila da zivi svojom pravom prirodom, sto smo imali prilike da citamo i ovde i po tabloidima.
Link to comment

Meni je onako vrlo simbolično da pare koje dajemo državi ne stižu do mnogo onih kojima ni trebalo uključujući i decu kao što je Tijana, te da su građani odlučili da neće biti po državinom te uplatili novac i Tijani i mnogim drugima, i da na kraju, u nekoj poetskoj pravdi valjda, najveći deo tog novca ipak završava u državnom džepu.Ajde, ako nešto porade po tom kardiološkom odeljenju a da ne bude baš samo kanta kreča i city trip za zubara, opet neka vajda.

Link to comment
Pa nisi dao nekoj organizaciji (tipa Katarine Rebrache) vec na licni racun devojcice koja je bolesna.Od kada sam uplatio (u vise navrata, i poruke slao) nisam racunao na taj novac kao ulozen, vec kao poklonjen (sto i jeste poenta).Ovo sto su mnogi srbi sa Sergejem na celu radili bila je cista patkometrija kojoj je jedino (i neoborivo) opravdanje bio zivot ove devojcice. Pa kada se opravdanje ugasilo, patkometrija je nastavila da zivi svojom pravom prirodom, sto smo imali prilike da citamo i ovde i po tabloidima.
Dao sam novac da bi bolesno dete imalo sansu da prezivi. Nisam dao novac Ognjanovicima, da bi oni bili njegovi vlasnici. Moj novac sam dao pojedinacnom bolesnom detetu, tacka. Sad kad ga vise nema, hocu da bude prosledjen drugom bolesnom detetu. A ne bunaru bez dna koji se zove zdravstveni korumpirani sistem republike Srbije.
Link to comment
Nisam dao novac Ognjanovicima, da bi oni bili njegovi vlasnici.
oni su valjda sudskom odlukom postali vlasnici tog novcapo meni, to je potpuno suludo, ali nisu oni za to krivi, sulud nam je sistem, valjda.ed.jao bre, ne razumem zašto ste napali na schmelingapa dajte, ne mislite valjda da čovek ovako piše jer mu je sad žao novcaovde se govori o principu, jebemu Edited by duda
Link to comment
Dao sam novac da bi bolesno dete imalo sansu da prezivi.Nisam dao novac Ognjanovicima, da bi oni bili njegovi vlasnici. Moj novac sam dao pojedinacnom bolesnom detetu, tacka. Sad kad ga vise nema, hocu da bude prosledjen drugom bolesnom detetu. A ne bunaru bez dna koji se zove zdravstveni korumpirani sistem republike Srbije.
nameštaš se na volej, pa kad su svi prefini evo ja ću: koliko si dao, batice?
Link to comment
Dakle, ti mislis da je racionalna odluka svojevremeno bila da se Tijani ne uplacuju pare, nego da se doniraju institucijama?Posto, vidis, Tijana je bila dete sa toliko visokim rizikom da ju je klinika AKH iz Beca odbila, uz obrazlozenje da je rizik prevelik.
po toj logici sad bi valjda trebalo locirati svakog ko je dao i jebenih 100 dindzi i uveriti se da se slaze s kojom god odlukom koju ognjanovici donesu. jer mozda bi neko dao za institut, neko za bolesno dete, pa onda odluka koje dete ima prioritet and so on and so on. treba ljudi da znaju i odobre gde idu njihove pare, jelte.mozda uvidjas minorne logisticke prepreke u ovoj tvojoj oh tako casnoj i plemenitoj zamisli?
Link to comment
... A ne bunaru bez dna koji se zove zdravstveni korumpirani sistem republike Srbije.
Bice dobro ako vise od pola tog novca ne zavrsi u nekim talovima i privatnim dzepovima. Sa druge strane, zena mi je sa detetom u dva navrata po pet dana stanovala u institutu za majku i dete i ja sam tamo svakodnevno visio.Tamo svaka prostorija vapi za novcem. Tako da nemam poblem sa odlukom. Imam veci problem sa drzavom u kojoj decija bolnica izgleda tako. Ali to je sasvim druga prica. Edited by CowBoy
Link to comment
oni su valjda sudskom odlukom postali vlasnici tog novcapo meni, to je potpuno suludo
a ko bi drugi mogao da bude vlasnik, ako su u pitanju dobrovoljni prilozi na njihovo ime i prezime?
Link to comment
Ne psuj, nema potrebe za tim. Govori samo o tome da nemas hrabrost da to radis u RL.Ja samo zelim primenu principa transparentnosti. Ne vidim zasto bi bilo ko, ukljucujuci i tebe, bio protiv toga.
ti ne smaraj sa "ja i moj novac", i ja te necu psovati. sto se tice principa transparentnosti, pa naravno da se slazem sa time da treba da se te stvari rade otvoreno i uz zakonski nadzor, to sam rekao jedno 10 puta na ovom topiku. medjutim, tvoje "Ja sam platio i ja hocu" ne doprinosi bas nicemu. ako ti je toliko stalo do toga, pokreni se. napravi peticiju za usvajanje zakona koji bi regulisao oblast humanitarnih akcija - pa makar i na fejsbuku! mozda se nakaci neki medij na to, mozda neko iz vladajuce klase zakljuci da mu je u interesu da pomogne takvu akciju.jednostavno, anonimno trubljenje po forumima je beskorisno. nikoga nije briga sta ti, nick po imenu Schmeling, hoces ili neces. samo doprinosis trovanju drustva tom retorikom, ne radis, po mom misljenju, nista korisno.evo ovako bih ti reko u RL, a "jebo te tvoj novac" bih ti isto rekao, ako bi i posle ovoga nastavio da nesto trazis u potpuno anonimnoj sredini, i ako se pre toga ohrabrim sa 3 rakije.
Link to comment

Jos pre par strana se pisalo da bi trebalo napraviti fond koji bi distribuirao deci, po prioritetima. Nesto kao drzava u drzavi. Kad nam je drzava govno bolje i ne moze. Mozda da osnujemo i nasu policiju, mozemo da koristimo kao oznake crvene marame za ljubitelje vece podrske siromasnijima i crne za uredjenje koje propagira najsnaznije i najpametnije kao one koji vuku drustvo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...