Jump to content
IGNORED

Novine "Danas"


ajgor

Recommended Posts

1 hour ago, pt 2.0 said:

Basara i Lakirani su friends?

Kakvo ljudsko dno. Duplo dno.

 

Pitala ga Olja B. da li je istina da se druže, odgovorio je da da.

Pa o čemu pričate?

- O devedesetim...

:Jova:

Bubašvabin Institut je suizdavač Atlasa pseudomitologije.

Edited by msv
  • +1 1
Link to comment
On 5.3.2021. at 17:46, AcaRadio said:

Bilo bi bolje da su ipak preuzeli neki radio s nacionalnim pokrivanjem (naravno, kad bi tako nešto bilo moguće) 

Hit FM su probali, ali nisu uspeli. O tome smo govorili drugde.

Ostale 3 radio-stanice sa nacionalnom pokrivenošću su u vlasništvu funkcionera SPS i SNS.

Link to comment
Basara i Lakirani su friends?
Kakvo ljudsko dno. Duplo dno.
 
Samo[emoji769] čovek koji mora da finansira svoje poroke.
I nebo je granica.

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

24 godine lista i redizajn. UG je uložila u list, svaka čast. Puno stranica u koloru, blagi redizajn zaglavlja, lidova (ili kako se sve to zove), kako se čini mom neukom oku... "Dijalog" na 4 strane, temeljno redizajniran. Sveukupno, sadržaj ne pokazuje neke promene u odnosu na ranije, videćemo šta će tu ići.

Neko je proučio tržište, pa imamo i 2 stranice enigmatike (tri ukrštenice, osmosmerka, skandinavka i sudoku. I veliki cenovnik za čitulje odmah posle.

Sve u svemu, ja zadovoljan, ovo može da se čita.

Edited by Zabalujev
Link to comment

prevrteo redizajnirani danas, doduše vikend izdanje

 

malo im je prelom podnošljiviji, deluje bolja štampa, više kolora. i čini mi se da malo više idu ka žutilu, ne sa kvalitetom tekstova nego sa izgledom naslovne strane. više fotki, jedna velika, krupniji font naslova

 

me like

Link to comment
prevrteo redizajnirani danas, doduše vikend izdanje
 
malo im je prelom podnošljiviji, deluje bolja štampa, više kolora. i čini mi se da malo više idu ka žutilu, ne sa kvalitetom tekstova nego sa izgledom naslovne strane. više fotki, jedna velika, krupniji font naslova
 
me like
To je verovatno posledica "promene vlasništva", e sad da li se "isplati" i koliko će ići u tom smeru, videćemo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

U današnjem broju poslastica: cela stranica reagovanja na Zlajin tekst iz vikend Danasa - kritiku serije Aleksandar od Jugoslavije. Javio se i Šotra, samo da nam javi šta Milutin Petrović misli o Zlaji.

  • Haha 1
Link to comment

Je l' Zlaja njima plaća da mu objavljuju te jezičke vratolomije? Kad god naletim na njegovu kritiku, glava me zaboli od gomilanja tuđica i kvazierudicije :D

Link to comment

Ne znam koja je tajna Zlajinog uspeha, ume čovek, očigledno. Po Šotrinom citatu MP, u pitanju je vrhunski spletkaroš i manipulant.:fantom:  Makar je čitljiv, za razliku od Zorana Jankovića u Vremenu.

 

Link to comment

Evo Šotrinog komentara:

 

(Danas) Zdravko Šotra - Gde ga u'vatiste?

Quote

Poštovani gospodine uredniče,
U Vašem listu preko cele strane pojavila se „kritika“ moje serije „Aleksandar od Jugoslavije“.

Preko šezdeset godina se bavim ovim poslom, ali još nisam doživeo da se, ni u najcrnjem tabloidu, pojavi tako površna i diletantska pljuvačina. Čova govori kako bi on to režirao, kako bi on delio uloge i druge stupidnosti.

Zanimalo me koji vam je taj „kritičar“ Zlatko Crnogorac i gde ga u’vatiste? Ušao sam na internet, i od obilja užasa izabrao samo ovaj napis u Blicu, pa Vas molim da ga objavite:

Spoiler

Milutin Petrović, reditelj: Nekadašnji silosi danas su poslanici i trendseteri

Da podsetimo, Petrović se prihvatio direktorovanja u beogradskoj Kulturnoj ustanovi „Stari grad“ (nekadašnji „Parobrod“) i naivno pomislio kako na tom mestu treba da se bavi svojim poslom. Krenuo je da raščišćava Augijeve štale i udario pravo na izvesnog Zlatka Crnogorca, koji je tamo bio neka vrsta sive eminencije i od koga su zaposleni zazirali. Ovo je njegova priča.

– Zvali me da budem direktor, ja nisam hteo, oni me ubeđivali, ja – ko velim – hajde, zeznem se i pristanem. U kolektivu sam zatekao pakao i jednog besprizornog čoveka koji vedri i oblači. Bez ikakvih kompetencija obavlja važne uređivačke poslove, usput blamirajući ustanovu u gotovo svakom kontaktu sa umetnicima koji dođu u vezu sa „Parobrodom“. Najgore od svega, mobinguje zaposlene, specijalno žene: jedna u depresiji, druga guta „leksilijume“, treća hoće da zove oca da ga bije. Ovaj svakodnevno urla, viče, tehničare zove „moji robovi“.

Ceo Dorćol to zna, svi me zezaju: „Je li, kako izdržavaš sa onim?“ Da sam bio poslovođa benzinske pumpe, morao bih da reagujem. Probao fino, nije išlo. Krenuo da ga otpustim, oduzmem mu poslovni mejl, on zove čoveka iz IT službe da mu ga vrati, ovaj ga odbije, on onda zove starog da proba da prođe kroz šifre i vrati mu adresu!? Opa! Pogledam u te njegove mejlove i imam šta da otkrijem. Naplaćivao prostor na privatni račun, iznajmljivao opremu „Parobroda“… E, sad, on oduvek, a specijalno kad je stvar krenula u pravcu otkaza preti – „ne možete mi ništa“, „znate li vi ko stoji iza mene“… Ja mislim lupeta. Kad, međutim, sve se desilo upravo kao što je on pretio. Očigledno su u nekoj šemi. Kakvoj, nemam pojma, ali izgleda mi u lopovskoj.

Ko je taj Zlatko Crnogorac, za koga se ispostavlja da je u toj kulturnoj ustanovi bio strah i trepet?

– Kada menadžeri poput Makse Ćatovića ili pokojnog Duleta Ercegovca rade, na primer, velike koncerte, angažuju takozvane trkače, operativne organizatore koji rešavaju probleme. Uglavnom tako što se deru na fizičke radnike ili čistačice, pomeraju parkirane automobile i nadgledaju istovar binske opreme. Ovaj je vrhunski „trkač“ koga je LDP svojevremeno uvalio u „Parobrod“ da ga renovira i pokrene kao organizator. Međutim, zaplet je u tome da je taj čovek bez obrazovanja opsednut time da se predstavi kao neki intelektualac i ekspert, pa je koristio svaku vrstu lukavstva i prevare da sa pozicije u „Parobrodu“ dođe do takve mogućnosti. Ceo Dorćol to zna i svi mu se smeju iz leđa, mnogi i u lice, ali žalosno je što je neke ljude i ubedio u svoju navodnu kompetenciju pa je povremeno pisao neke besmislene tekstove za pojedine ozbiljne novine sa očigledno neozbiljnim urednicima…

 

Ne bih komentarisao ovakve „kritike“ nego me brine činjenica da se takav „kritičar“ može pojaviti u Danasu. Zvao sam i kolegu Petrovića – kaže da je prestao da dalje čita Vaš list. A šta je meni činiti, kad je ovo drugi put da me dajete u šake ovakvima?

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...