Jump to content
IGNORED

Novine "Danas"


ajgor

Recommended Posts

pa cekaj, zar ovo ne podrazumijeva dopisnicku mrezu? ja sam se bas bila obradovala kad sam vidjela gradove u meniju sajta.
Kolega koji se javio, jer je čuo pre objave, dobio odgovor, "pa nismo mislili to kao radni odnos, nego ono po potrebi, više smo mislili da nam građani javljaju, pa baš ako ne šaljemo nikoga, da nam uradite tekst..."
Daj bože da nije tako







... Shiit has hit the fan

  • Hvala 1
Link to comment

tragicno je sto su dopisnicke mreze zamrle svuda, ne pamtim kad sam cula vijest iz subotice npr. o presevu bujanovcu medvedji da ne pricam.

ovo stod anas gura je svakako manje od smislene dopisnicke mreze, ali je vise od dosadasnjeg nicega.

  • +1 1
Link to comment
tragicno je sto su dopisnicke mreze zamrle svuda, ne pamtim kad sam cula vijest iz subotice npr. o presevu bujanovcu medvedji da ne pricam.
ovo stod anas gura je svakako manje od smislene dopisnicke mreze, ali je vise od dosadasnjeg nicega.
Da. Moj kum je bio dopisnik iz Zaječara i to je "rudarski" posao, ali to je bio zaštitni znak novine u kojoj je radio.
Onda je došla vrla novinarka na čelo lista i krenula da ukida dopisništva...

BTW, vidim da su taj projekat[emoji769] Danas-u dali Vukašinu Obradoviću da vodi...





... Shiit has hit the fan


Link to comment
  • 2 months later...
Quote

UbiTačno

Marko Vidojković

Raj u Vuka Vrčevića

 
Da li znate ko je Vuk Vrčević?
 

Bio je to sakupljač narodnih lirskih pesama i saradnik Vuka Karadžića.

NJegovi radovi objavljeni su u petnaestak knjiga.

 

Rođen je 1811, u Risnu, umro 1882, u Dubrovniku.

Imao je posthumnu sreću da se po njemu nazove beogradska ulica koja vodi kroz jedinstveni neformalni rezervat, poznat kao „Vuka Vrčevića“.

Kada mešalicom za cement ili tegljačem prođete iz pravca grada ispod Pančevačkog mosta, naletećete na nestvaran prizor.

S desne strane ulice sačekaće vas nepregledna deponija, a s leve strane, kraj vašeg kamiona za prevoz građevinskog materijala veselo će trčati crni psi i gola deca.

 

Ulica zatim skreće udesno ka „Maloj Kolumbiji“, a sa obe strane pruža se pogled na još deponija.

Tu su uvek i neke bare.

Slobodno otvorite prozore, miris će vas uraditi kao da ste na ajahuaski. S leve strane, ka reci, prostire se jedno od poslednjih autentičnih beogradskih romskih naselja.

Kada i kako je nastalo, ne zna se tačno. Istoričari nagađaju se da su Romi, proterani iz sličnih staništa na Dorćolu, kod Sava centra i Belvila, svoju sreću pronašli ovde.

Ispoštovali su svoju tradiciju i podigli naselje od kartona (nekorektni novinari će ga nazvati „nehigijenskim“) tamo gde njima najviše odgovara.

Blizu centra.

 

Ništa ovde nije divlje.

Ako slučajno vidite zapaljene gume, to je deo lokalnog ekološkog plana za spaljivanje nepotrebnih sirovina, a možda se i neko napio, zbog mesečine, kiše ili neuzvraćene ljubavi, pa, eto, zapalio gume.

Nemojte zvati vatrogasce.

Na svaku protivpožarnu intervenciju ovde se odgovara tradicionalno, sa tri nova požara.

Vatrogasci će ponekad, u skladu sa lokalnim običajima, biti kamenovani, a ako se požar proširi na obližnje kuće, ništa strašno, to je samo karton i to je samo život.

Policija neće nikada intervenisati, jer je režim sa Romima postigao istorijski dogovor.

 

Prethodne gradske vlasti su ih silom terale sa decenijskih ognjišta i zgarišta, a napredna vlast mudro je zaključila da Romima treba ostaviti slobodu neometanog upražnjavanja višedecenijskih navika, sve dok organizovano glasaju za „Vućićića“, koji će im darovati i poklon-paket, čiji će sadržaj, bez izdavanja fiskalnog računa, preprodavati na trotoaru, kraj pijace.

Konačno, Rome niko u Beogradu ne šikanira, bezbrižno prose po semaforima, duvaju lepak i šmrču heroin, u skladu sa običajima i tradicijom.

Dozvoljeno im je (i ne samo njima) da džepare po gradskom saobraćaju, sve može, samo ako određenog dana sedneš u beli kombi koji će te odvesti na glasačko mesto i tamo glasati kako ti je rečeno. Ne proteruješ ih, kao zli Đilas, u udaljene kontejnere, odakle se ne može pešaka do tržnog centra.

A ne mogu ljudski ni da gore.

Vuk Vrčević svake noći, srećan, pleše u grobu.

 

https://www.danas.rs/kolumna/marko-vidojkovic/raj-u-vuka-vrcevica/

 

Kakva gadost.

 

Jel ja ovo ne razumem više književne forme metaironije ili šta? Ili ja nešto ne razumem, ili ovi nisu normalni, svi zajedno. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
Quote

Ne čudi me što su dežurni režimski tviter-mungosi navalili na mene, zbog toga što sam se usudio da slikovito opišem desetogodišnji uticaj naprednjačke vlasti na život Roma u Beogradu i Srbiji, a posebno ih boli što sam opisao kako se ova najranjivija populacija zloupotrebljava na izborima, kaže za Danas pisac i kolumnista Marko Vidojković, povodom burnih reakcija na njegovu kolumnu “Raj u Vuka Vrčevića” koja je objavjena u Danasu.

– Licemerni salonski smradovi u pomračenju uma nazivaju me rasistom, zaboravivši da mi rasisti i nacisti prete klanjem zbog osude genocida u Srebrenici, a svakako nemaju pojma da sam učesnik kampanje „Da se bolje čujemo“ romske organizacije Romag, kojoj je bio cilj da približi Rome građanima Srbije – kaže Vidojković.

Sve ove godine, kako kaže, trudi se da skrene pažnju na to kako žive naši (ne)vidljivi romski sugrađani.

– A pošto se sada na svakom koraku može videti da žive ispod nivoa elementarnog ljudskog dostojanstva, zahvaljujući prljavoj režimskoj taktici da je bitan siguran glas, a još je bitnije onoga od koga taj glas dolazi držati prikovanog na socijalnom dnu, napisao sam i adekvatnu kolumnu. Kao što je to običaj u naprednjačkoj Srbiji, rasisti su upravo oni koji me tako etiketiraju i svojim nečinjenjem, gledanjem u stranu i otvorenim pristankom, učestvuju u višegodišnjem državnom teroru nad Romima – objašnjava Vidojković.

Uredništvo lista Danas izražava žaljenje zbog tumačenja i reakcija koja su se u javnosti pojavile povodom kolumne Marka Vidojkovića “Raj u Vuka Vrčevića” objavljene u našem listu i na portalu u utorak 22. februara.

Povodom teksta Marka Vidojkovića u „Danasu“, poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković, osuđuje, kako je saopšteno, nedopustiv način na koji se kvalifikuju Romi.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/marko-vidojkovic-nisam-rasista-zelim-da-skrenem-paznju-kako-zive-romi/

Link to comment

Kako je sujetan lik, jbt, ne trpi kritiku..bio mi gotivan jedno vreme, u psolednje vreme, samo mu radi jezicina i sujeta..doduse, mozda je malo i do toga damu je sve dopizdelo od pretnji koje dobija..

Link to comment

Ja nisam baš snowflake što se tiče forme, visoko tolerišem i psovke i brutalni izraz, ali mislim da MV generalno ima slab kapacitet za izražaj. Kao neki difuzni izliv ranta, prekarikiranje, objašnjava ti realnost u kojoj živiš i koja ti je jasna, ali to izgleda mora da se uobliči u bacač vatre, onako, ne vidiš ni gde pada i šta zahvata. Izvinjavam se poštovaocima dela, mislim to već dugo.

 

Quote

Licemerni salonski smradovi u pomračenju uma

 

Brate, kad te neko čita ko ne zna u kojim si te sve organizacijama, potpuno legitimno može da misli da si rasista, a i da ne bude salonski licemerni smrad

  • +1 1
Link to comment

Stil izrazavanja manje vise, kontekst je cesto problem..pogan jezik, uvek za sve mora da  bude u pravu, pasivna agresija,a kada ga kritikuju, on vredja..sad poceo i an svoje gledaoce da udara, kaze, glupa mi publika..mada, ko ga i psole toga gleda, mozda i jeste..i prema Kulacinu, koji je kul lik,ume da  bude bezobrazan..

Link to comment

MV je raspala i smrdljiva debilčina, ništa više od toga.

 

A obrazloženje Danasa "do vas je kako ste razumeli tekst, nije problem u nama" je očekivano jajarski od njih. Smećari, svi odreda.

 

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, Misko said:

Stil izrazavanja manje vise, kontekst je cesto problem..pogan jezik, uvek za sve mora da  bude u pravu, pasivna agresija,a kada ga kritikuju, on vredja..sad poceo i an svoje gledaoce da udara, kaze, glupa mi publika..mada, ko ga i psole toga gleda, mozda i jeste..i prema Kulacinu, koji je kul lik,ume da  bude bezobrazan..

 

Ma nije samo stil, kroz ovo se vidi i odnos an ženeral prema ljudima. Ne znam zašto bi ikao morao da zna u kojim je on org. angažovan a napiše ovakav tekst. Onda načepi ljude da su svi glupi, evo jesmo glupi smo, nismo razumeli, ali ne, još smo i salonski licemer, ma idi jebote!

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Ma nije samo stil, kroz ovo se vidi i odnos an ženeral prema ljudima. Ne znam zašto bi ikao morao da zna u kojim je on org. angažovan a napiše ovakav tekst. Onda načepi ljude da su svi glupi, evo jesmo glupi smo, nismo razumeli, ali ne, još smo i salonski licemer, ma idi jebote!

To i pricam,sujetan i drzak..kontam da bi ga i Kulacin oterao u tri lepe, da mu nije posao da sa  njim radi emisiju..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...