Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Geil ist geil. Kad smo vec kod toga, hocu i ja da pravim krompirusu. Em mi se jede, em su mi inlaws doneli pola tone krompira jesenas, imam jos tri gajbe u podrumu.Arame, koje kore i gde da kupim? :)

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa imas raznih kod turaka, ja pre par dana kupio neke nase, bas pise kore za pitu, neka svedska firma. turske su dosta debele, kao nase za gibanicu, a ja sam kupovao i one za baklave, ultra su tanke.

Link to comment
pa imas raznih kod turaka, ja pre par dana kupio neke nase, bas pise kore za pitu, neka svedska firma. turske su dosta debele, kao nase za gibanicu, a ja sam kupovao i one za baklave, ultra su tanke.
Odlicno, od skora imam neke Turke sa kupusom za sarmu. Probacu.
Link to comment
Geil ist geil. Kad smo vec kod toga, hocu i ja da pravim krompirusu. Em mi se jede, em su mi inlaws doneli pola tone krompira jesenas, imam jos tri gajbe u podrumu.Arame, koje kore i gde da kupim? :)
I zapamti, živ krompir rendaš direkt na koru. :D
Link to comment
ko ne voli zelenu mozda zavoli feldsalad/mache/matovilacrecette-salade-mache-betterave-pommes-nu.jpgmeni uz obe najbolje pase dresing balzamik+mulje+malo meda i senfa u zrnu
Truba je što je matovilac slabo zastupljen u Srbalja, za razliku od Slovenaca. Žena koja na Kaleniću decenijama prodaje sav mogući zeleniš je nekoliko puta pokušavala da ga gaji, ali veli da je premala potražnja za napor potreban da se matovilac uzgaji i pobere. Matori mi je skoro doneo kesetinu iz Ljubljane, pojedosmo a da nismo ni trepnuli :) Koristili smo vinsko sirće, hcmulje i tvrdo kuvano jaje za dresing, a za potpun obrok dodali smo crveni pasulj.
Link to comment

Ne znam kakav je poseban napor potreban za matovilac - ja ga imao u bašti i sve regularno. Mora samo da se oplevi da bi ga kod branja razlikovao od korova. Ali kapiram da ta radnja spada u redovne baštenske aktivnosti.Jedan kviki recepat za matovilac, bez kuvanja, sve sa kupovnim stastojcima:uzme se tortilja, namaže na nju kašičica pavlake, naslaže matovilac, odozgo gotov kidney pasulj iz konzerve, zalije se odozgo Magijeva salsa texicana i zamota, bilo kao enčilada, bilo kao fahita. Očas posla kad treba nešto na brzaka s nogu da se pojede i nema se vremena za kuvanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...