Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao sto rekoh, krompirusa je debil friendly. Odnela je zena komsijama da probaju. Ali gore je sto sad moram opet da pravim :D
to je zato što si ribao nekuvano :whistle:
Link to comment

Ne javlja mi se majkica na mobač, pa da pitam ovde.Kako se kuva onaj čorbuljak sa batacima, krompirom i šargarepom, ali da ima onu finu gustinicu na kraju. Samo to mi se jede pri ovoj bolesti. :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo jedan izazov.Kako sam od skoro počeo da jedem zelenu salatu (više vrsta), rotkvice, šargarepu, treba mi dresing ali da nije ulje-sirće-majonez-senf.Probamo sam da napravim nešto s jogurtom ali nije baš ispalo nešto.

Link to comment
ne sećam se, jel' cmrlj rekla da joj to neko doneo odnekud il' je našla u bg ?
doneli mi iz turske. ne koristim u salatama, slatkasto je, ja ne volim slatke salate (mada ima ko voli, evo recimo aram:). al korisno je za raznorazna jela, naruci ako ti neko ide u tursku/na zapad sto ima turske radnje, ako ti je oglavu da ga sad imas, evo recept, mada kad covek malo gugluje, svasta moze da nadje. ne sumnjam da je ova cena naduvana, prodaje se ko eliksir zdravlja, a zdravlje, zna se, nema cenu.
Link to comment

e te narandze bih jela, odnosno, jescu ih prvom prilikom. sve sto je originalno slatko mi je u redu, al ne volim da zasladjujem ono sto nije. na sri lanki sam redovno jela salatu kupus/ananas, bila bas osvezavajuca. nego sad kad sam nasla ovaj sajt gde nam prodaju nar ko suvo zlato, naletela i na ovaj proizvod pa proucavam gde bih ga turila. da pitas ti te tvoje lokalne turke gde ide sarimsak sosu, to ne moze da bude lose?

Edited by cmrlj
Link to comment
doneli mi iz turske. ne koristim u salatama, slatkasto je, ja ne volim slatke salate (mada ima ko voli, evo recimo aram:). al korisno je za raznorazna jela, naruci ako ti neko ide u tursku/na zapad sto ima turske radnje, ako ti je oglavu da ga sad imas, evo recept, mada kad covek malo gugluje, svasta moze da nadje. ne sumnjam da je ova cena naduvana, prodaje se ko eliksir zdravlja, a zdravlje, zna se, nema cenu.
Možda može ovo kao zamena, nije skupo.http://elakolije.univerexport.rs/online.php?get_p1=jedan&si_art=0053049&naz=Sirce-od-nara-organic-250ml
Link to comment

mislim da je to bas sirce, ovo je neka gusta, slatkasta masa, medaste strukture, ne verujem da se isto ponasa u jelima, ali ako neko proba nek javi.

Link to comment
moja omiljena salata su narandze sa muljem i biberom, pa ti vidi :)zelena salata mi je mucenje bila do sad, sad sa ovim narom pesma.
kako praviš zelenu salatu?ja iseckam listove, pa malo bluka, malo soli, malecko šećera, ulje i sirćei mnogi ljudi su mi rekli da mi je baš super zelena salata a dotada im je bila bezvezeinače volem i ja narandže (ili sok) u salati :-) (mada nikad nisam probala samo njih kao salatu)
Link to comment

mislim da je ovo aramovo i crmljovo melasa od nara valkirino sirce od nara. ko sto aceto balzamiko moz da bude tecno, gusce end amorfnije, zasto ne bi moglo i ovo sirce? da ja to ocu da kuvam u srbiji, kupila bih sirce od nara.aramovu salatu od pomorandzi cu praviti cim pre.

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...