Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

za bistrinu je kljuc - niska temperatura i da ne petljas po supi tokom kuvanja.
trazio one karabatake u testu od palacinki, pa nadjoh ovo:kako to mislis - niska temperatura. pa voda kljuca na tacno (manjevise, u zavisnosti od atmosferskog pritiska) 100stepeni :)a tajni recept moje mame za dobru i bistru supu: meso ne sme da bude od pileta nego nesto sto je zrelije (koka, pevac, ili barem starije pile)sto je pile mladje (manje), supa ima vecu tendenciju da postane mutnjikavaedit: ajd pomagajte kako se zovu bataci&karabataci peceni u testu za palacinke. prelistao sam celu temu i nekako sam uspeo da preskocim gde se o tome pisalo, a mrzi me opet da trazim od pocetka. Edited by Zverilla
Link to comment

da supa lagano baca po ključ a ne da se sve komeša i odskače od ključanja i da se ne meša ona pena što se stvori...a alternativni način je i da se ta pena sa površine supe lagano skida kašikom ili nekom cedkoma starije meso je bolje zbog masnoće/ukusa...

Link to comment
kako to mislis - niska temperatura. pa voda kljuca na tacno (manjevise, u zavisnosti od atmosferskog pritiska) 100stepeni :)
vidi se da si preučio. u udžbenicima voda ključa uvek na istoj temperaturi. u kuhinji imaš nisko i visoko ključanje. ako misliš da ovo nije tačno, a ti kuvaj u udžbeniku :lolol:
Link to comment
edit: ajd pomagajte kako se zovu bataci&karabataci peceni u testu za palacinke. prelistao sam celu temu i nekako sam uspeo da preskocim gde se o tome pisalo, a mrzi me opet da trazim od pocetka.
srcuj kvrgusa pa ces naci.edip: prva strana ovog topika Edited by aram
Link to comment
vidi se da si preučio. u udžbenicima voda ključa uvek na istoj temperaturi. u kuhinji imaš nisko i visoko ključanje. ako misliš da ovo nije tačno, a ti kuvaj u udžbeniku :lolol:
pa temperatura je ista, udzbenicki, kulinarski, kakogodsad videh sta ivy kaze i kapiram, ali sta se uopste kuva tako da sve iskace iz lonca? (osim testenine)meni je nekako podrazumevano da se sve kuva lagano@aram - fala! znao sam da je nesto na k, al nikako da se setim imena!
Link to comment
sad videh sta ivy kaze i kapiram, ali sta se uopste kuva tako da sve iskace iz lonca? (osim testenine)meni je nekako podrazumevano da se sve kuva lagano
nemaš pojam kakvih sve ljudi ima i šta se sve ne podrazumeva..pa je lepo da se kažea i ovde smo na kuvanju za početnike pa je još lepše da se kaže i naznačija prva sam i previše često zaboravljala da smanjim vatru...trebalo je dok shvatim gde grešim i slično
Link to comment
sad videh sta ivy kaze i kapiram, ali sta se uopste kuva tako da sve iskace iz lonca? (osim testenine)
riblji paprikas treba kuvati na ultra jakoj vatri
Link to comment

ja ništa ne gulim samo odsečem ako ima neka izraslina,prljavština,fleka,udubljenje i ako je boje koje misliš da nije ok..samo voda,a i to što kraće dakle pod jakim mlazom u djevdjiru i ništa više..

Edited by ivy
Link to comment
ja ništa ne gulim samo odsečem ako ima neka izraslina,prljavština,fleka,udubljenje i ako je boje koje misliš da nije ok..samo voda,a i to što kraće dakle pod jakim mlazom u djevdjiru i ništa više..
E to, sludi me do kraja... Idem da uzmem Pantone ton kartu pa...Renne 10 min a?Pa trebaće mi pola sata da očistim pečurke... O živote...
Link to comment

pecurka treba da bude bela, eventualno sa flekama smedje boje koje ne menjaju teksturu povrsine (ako je tekstura izmenjena, to je trulo i to baci)nece ti trebati pola sata, ne panici

Link to comment

dakle smedje,crno,žuto nije ok odsečeš i baciš..zemlja je obično crna odsečeš ili opereš...ali te moderne upakovane pečurke su obično bele i čiste i druge prljavštine osim svog džaka sa kompostom nisu videle pa tako i ne treba da ih guliš nego samo ispereš pod mlazom vode,ocediš i gotovo...

Edited by ivy
Link to comment
nemaš pojam kakvih sve ljudi ima i šta se sve ne podrazumeva..pa je lepo da se kažea i ovde smo na kuvanju za početnike pa je još lepše da se kaže i naznačija prva sam i previše često zaboravljala da smanjim vatru...trebalo je dok shvatim gde grešim i slično
ma svako i uvek moz da nauci jos nesto :)do danas je meni to tiho kuvanje bilo nekako podrazumevano, ali ocigledno ima i jela koja se kuvaju mnogo intenzivnije Edited by Zverilla
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...