Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Rekoh na vikend akcije da je nosim... Natrpam sve što mi treba za 3 dana (petak nedelja). Nosim je do prevoza i od prevoza do smeštaja. Pored nje, na leđima nosim 22l, spremim odmah u njemu za prvi dan planinarenja šta treba, i u subotu ujutru samo dopunim na vrh hranu, vodu i sl. Sportska naravno ostaje u smeštaju. 

Poenta je da je mnogo (meni barem) lakše tako nego da nosim ovaj od 36l u koji bih to sve mogao da stavim, ali bi vađenje i manipulacija bila baš veliko drdnanje, torbu raširim i sve mi je dostupno, preglednije je a i više staje. Poenta 2 je da ranac od 22l sam koristio tipa 98% vremena od kada sam ga uzeo :)

 

Jedno od nepisanih planinarskih "pravila" je da treba olakšati težinu maksimalno. Smanjuje se umor, pre svega, kao i uticaj ranca na muskulaturu, tj pre svega rameni pojas, vrat, takođe kičmu itd. 

Link to comment

E ovaj ranac se skroz otvara, tj. cibzar može da se otkopča sa gornje strane i skroz do dole sa obe bočne, tako da možeš da ga položiš na zemlju i manipulišeš svime što je unutra bez problema.

Link to comment

I moj ima pristup sa obe strane, ali je malo nabijeno unutra zbog metalnih šipki od air comfort sistema koji odvaja leđa od zadnjeg dela ranca za manje znojenje. Mora baš da se gura i trpa, stvari se gužvaju a i u torbu msm da stane tipa 5 puta više stvari, od cipela 46 pa na dalje :)

 

 

  • +1 1
Link to comment

Generalno je, ko ide i jednodnevne i dvodnevne ture u istom rancu, 50ica najzahvalnija, staje i šlem i manja vreća, i prva pomoć i zimska preobuka, i dereze...

Ko se bavi samo letnjim, onda sve 20+ radi posao.

 

PS: Posle uništenog solidnog broja ranaca, sugerišem da se isti tretira kao potrošna roba, da je udoban, a koliko traje, traje.

  • +1 1
Link to comment

pa sta znam..ja jedan Karimorr ranac nosim 6god i nista mu ne fali osim sto se pokidala mrezica sa strane ali i dalje moze da nosi bocu a ja i dalje stavim telefon u nju,ima samo jednu vecu rupu i drzi :D 

nego mi je mali a i dosadio mi je...tako da da sam stvarno stedljiva i pravi minimalista  mogla sam da ga nosim jos duugo nego eto menjam iz dosade..

mada nosicu ga i dalje u sumu i u gljivarenje kad mi ne treba veliki ranac sa ramom..

 

 

nego stigao Deuter i divan je :wub:

boja je tamna,sumski zelena sa maslinastim delovima...e jedini problem na koji mi je mm ukazao je sto cu ga stvarno tesko uocavati u sumi ako ga ostavim i odsetam malo dalje,sto imam obicaj da uradim kad berem gljive..ali nista,kad dodje do toga vezacu neku drecavu traku/maramu :D 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

bili smo na Durmitoru ali na kraju samo 5 dana :(

 

300520836_10229398528207133_459804550530

 

300526773_10229398527487115_555696682594

 

300094922_10229393667405616_250894780870

 

 

ranac se super pokazao..udoban je..ocekivala sam da je veci ali ok,staje i kabanica i hrana i voda...

jedva cekam jos da ga nosim :wub:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...