Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

44 minutes ago, pbg12345 said:

nisam nikad cuo nekog uzivo da govori kosmet, zato pitam

Zivalj, narocito stariji, predela uz Kosmet :D, dakle Toplica, kopaonicki kraj, itd, itd..., jos uvek koristi taj izraz u svakodnevnom govoru.

Pod uticajen televizije i desavanja oko Kosmeta poslednjih 20-ak godina, ali ne pre, polako pocinje da preovladjuje Kosovo, bas kao sto je i Шиптар iz svakodnevnog govora i prihvatljiv za obe strane, dobio negativne, podrugljive i svakojake druge osobine.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, namenski said:

Zivalj, narocito stariji, predela uz Kosmet :D, dakle Toplica, kopaonicki kraj, itd, itd..., jos uvek koristi taj izraz u svakodnevnom govoru.

Pod uticajen televizije i desavanja oko Kosmeta poslednjih 20-ak godina, ali ne pre, polako pocinje da preovladjuje Kosovo, bas kao sto je i Шиптар iz svakodnevnog govora i prihvatljiv za obe strane, dobio negativne, podrugljive i svakojake druge osobine.

tacno za toplicu i dan danas :)

Link to comment

treba da kupim ranac..i to vec traje....ali izadje mi uspomena na fb od pre 5god ja sam mojim ljubicastim Karrimor rancem..pa stvarno je vreme za novi :D 

plus sto ja njega nosim i u sumu sto je mozda i tri puta vise  nego u planinarenje..

 

ovaj mi je mali posebno za jesen/zima/prolece kad je skini jaknu/obuci jaknu i slojeve vreme i dzepovi sa strane su se pocepali...ali sam se toliko srodila sa njim da svaki koji probam nesto ne odgovara i mogu da se odlucim...i resila sam da dam malo vise para,mozda i neki Deuter videcemo..

Link to comment

Ja koristim Brandit iz Military Shopa, baš sam zadovoljan.

 

Ovaj: https://www.militaryshop.rs/shop/rancevi-i-torbe/brandit-rancevi/brandit-rancevi-50-l/ranac-brandit-cooper-lasercut-crni-50l/

 

Jedino me buni što ovakav identičan na Branditovom sajtu ima oznaku 40 ili 45l, a na MS sajtu stoji 50l. Brat ima Pentagon od 50l, deluje malo veće, ali ne toliko da je razlika 5 ili 10l, više vuče da je do dizajna. U svakom slučaju, ranac je sjajan i nosim ga svuda sa sobom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...