Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

1 hour ago, Mel said:

Ima li nesto u toj planinarskoj opremi da mogu da stavim dete na ledja i pesacim 5-10 km, dete 14 kg. Kao neka nosiljka ranac?

 

Imaš i "obične" nosiljke za ledja u kojima možeš nositi dete tokom planinarske šetnje. Dobar izvor informacija (i gde možeš i da iznajmis za probu ako je u Srbiji) za sve vrste bebo- i detenosenja je FB strana "Lenine putujuce nosiljke"

 

Moja drugarica je sina nosila na leđima (po potrebi) do treće godine, imala je Tulu za "veću decu"

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
On 25.7.2022. at 19:21, pbg12345 said:

jel zaista govoris "kosmet" ? :)

 

Izvini zbog nabusitog odgovora od pre nekoliko dana.

 

Trudim se da toponime i druge pojmove označavam terminima koje koriste lokalci. Iz istog razloga sam prestao da govorim "Kosovar" i sada koristim "Kosovac".

  • +1 2
Link to comment
On 30.7.2022. at 12:26, napadaj said:

Ja koristim Brandit iz Military Shopa, baš sam zadovoljan.

 

Ovaj: https://www.militaryshop.rs/shop/rancevi-i-torbe/brandit-rancevi/brandit-rancevi-50-l/ranac-brandit-cooper-lasercut-crni-50l/

 

Jedino me buni što ovakav identičan na Branditovom sajtu ima oznaku 40 ili 45l, a na MS sajtu stoji 50l. Brat ima Pentagon od 50l, deluje malo veće, ali ne toliko da je razlika 5 ili 10l, više vuče da je do dizajna. U svakom slučaju, ranac je sjajan i nosim ga svuda sa sobom.

 

Ako smem da pitam, zašto ranac od 50l osim ako ne ideš na višednevne aktivnosti sa njim?

Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

 

Ako smem da pitam, zašto ranac od 50l osim ako ne ideš na višednevne aktivnosti sa njim?

 

Zapravo ga najčešće koristim za putovanja, jer stane brdo stvari u njega. Kad idem po brdima, ponesem ga ponekad, pošto nije težak i glomazan za nošenje, iako tako izgleda, ali uglavnom nosim neki manji ako nemam mnogo stvari.

Link to comment
Just now, napadaj said:

 

Zapravo ga najčešće koristim za putovanja, jer stane brdo stvari u njega. Kad idem po brdima, ponesem ga ponekad, pošto nije težak i glomazan za nošenje, iako tako izgleda, ali uglavnom nosim neki manji ako nemam mnogo stvari.

 

Pa to, na 95% jednodnevnih akcija bilo kog tipa nosim 22l, ovaj od 36 uglavnom kada količina stvari to zahteva. Čak i kad idem na weekend akcije, sve nosim u sportskoj torbi, ponesem ovaj od 22 i mnogo lakše je iz sportske torbe manipulisati stvarima i organizovati ih nego iz ranca nebitne litraže...

Link to comment
Just now, napadaj said:

Na kakvu sportsku torbu misliš?

 

 

 

Klasičnu, tipa za sportske treninge i sl. Uzeo sam neke 2 under armoru na KP, kopije ali odlične, dosta staje, u jednoj držimo šator a drugu koristim za takve prilike. Materijal nije najizdržljiviji mogući, ali za tipa 2k po torbi sam zadovoljan, ovim tempom korišćenjatrajaće mi tipa 25 godina... :) 

 

 

Link to comment
Just now, ivy said:

vid sto ste olako presli preko moje (tesko donesene)  odluke :( ..niko da je pohvali :( 

 

Ja nisam pohvalio jer ne volim nijednu od tih boja :D ali hey, ranac je odličan i nemam sumnje da ćeš biti prezadovoljna i da će ti trajati eonima :)

 

Edit: obe druge kombinacije boja su mi jedno 1000x lepše. :)

Edited by Mil@n
Link to comment
3 minutes ago, ivy said:

@Mil@n

 

stvarno?toliko ti je bitna boja?

 

koju bi ti voleo?

 

Pa ne znam, moja oba su crni sa belom kombinacijama, nije def moja omiljena boja, ali nisam imao izbora tada, msm. Nije baš da ću se roknuti ako nije u omiljenoj boji, ali kad mogu da biram boju, uzmem koja je meni najlepša, logično. :D Zelena mi je i ok, ali ona dole oker, to baš ne volim (kao npr ni braon svetlo ili tamno u bilo kojoj kombinaciji)

 

U tvom slučaju, posegao bih za ovim, mada i onaj treći mi je skroz ok:

 

3400121-3386-futura_23-d00.jpg

 

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment
13 hours ago, Mil@n said:

 

Klasičnu, tipa za sportske treninge i sl. Uzeo sam neke 2 under armoru na KP, kopije ali odlične, dosta staje, u jednoj držimo šator a drugu koristim za takve prilike. Materijal nije najizdržljiviji mogući, ali za tipa 2k po torbi sam zadovoljan, ovim tempom korišćenjatrajaće mi tipa 25 godina... :) 

 

 

 

Pa kako je nosiš sa sobom? U jednoj ruci? Meni rančevi ne smetaju i mnogo mi je lakše da ih nosim nego torbe.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...