Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

14 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ozbiljno su se srozali bez žareta

 

Onda ostaju NIN i Nedeljnik kao dobra alternativa?

 

Nisam dugo kupovao nedeljne novine, a nekad i Vreme i NIN...  sta preporucujes/te od aktuelnih?

Link to comment

ja ninu ne mogu da zaboravim dve ružne prošlosti

pa mi nedeljnik ostaje kao najbolji izbor, ima laganije teme od nin/vreme, a new york times dodatak je najbolja štampana stvar u srbiji, a ni monde nije loš

 

kod nyt dodatka je greota preskočiti i jedno slovo

Link to comment

Korona je pojela skoro svaki broj u zadnjih par meseci. Ja odavno ne čitam sve tekstove, ali podržavam jadno domaće novinarstvo, šta ću. Imaju puno problema, valja im dati šansu, pa čitam ih 20 godina...

Nin mi ne leži, kupim ponekad, ova njihova ofanziva na svim frontovima ka vlasti je mnogima simpatična, ali meni nije, uostalom, sve se to može završiti kratkom i jasnom naredbom vlasnika. 

Nedeljnik je lagan i ima za svakog ponešto, podseća me malo na Blic News iz davnih vremena:rolleyes: Nadam se da više neće da izmišljaju intervjue.

Link to comment

Meni je Vreme favorit ipak, ali pad je očigledan, i nije sad da je to tačno od Žarkovićeve smrti, krenulo je to i ranije.
Sad samo nema ko da "pegla neravnine".
Nin je onako, nije da se gadim uzmem da pročitam ima nekad da valja...
Prema Nedeljniku imam neku predrasudu i ne vredi...
Ali @kud u maglu Simoviću će me ubediti...

Sve ovo pričam o štampanim stvarima, dakle nešto što odem na trafiku kupim i pročitam...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

koliko puta si imao u ruci nedeljnik i vreme, brojeve iz iste nedelje, pa smeš tako smelo da tvrdiš?

 

cenim ni jednom

 

probaj narednih 10 nedelja da kupuješ oba nedeljnika, pa se onda javi

Link to comment

Ono zbog čega mi Vreme najviše pasuje u zadnje vreme su preporuke za filmove i serije. Mora neko da filtrira umesto mene Netfliks i prespori HBO meni na MTS TV.

Link to comment

Meni jedino Lukač donosi nešto što ne mogu ovako da saznam, ovo ostalo se sve svodi na prepričavanje. A nema više sjajnij kolumnista koji znaju da sabiju u par pasusa neke dobre društvene opservacije, tipa Cerović ili Žare dok je pisao. Ovo što je ostalo tanko baš. Nema više ni Ljube Živkova. 

Link to comment
Meni jedino Lukač donosi nešto što ne mogu ovako da saznam, ovo ostalo se sve svodi na prepričavanje. A nema više sjajnij kolumnista koji znaju da sabiju u par pasusa neke dobre društvene opservacije, tipa Cerović ili Žare dok je pisao. Ovo što je ostalo tanko baš. Nema više ni Ljube Živkova. 
Lukač nije novinar Vremena.
Čovek je "lud ko konj", mislim u pozitivnom smislu.

Ali mislim da on ima par tema koje može da "cedi".
E sad jbga, tu ozbiljan glodur može da usmeri i drži pod kontrolom. Ma žalost, mislim da nema takvog više u Vremenu :sad:



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Govorim o sadržaju koji se može pročitati u Vremenu, lik objavljuje tekstove u Vremenu, nebitno mi je je li formalno član redakcije ili nije. Ali ono što on može da iskopa o Vojsci, što hoće da mu ispričaju insajderi, to ovi tviter novinari neće dostići nikad. Nema veze što mu je niša mala, on tu radi posao. Nema potrebe da ide u sve oblasti. 

Nekad su npr. Dulović i Vasić imali te informacije sa terena, od murijaša, prašinara, pa si mogao pročitati nešto što nisi mogao da saznaš ovako, a sad, Vreme u 90% tekstova reciklira informacije koje su mi već dostupne, uz par intervjua i mišljenja sagovornika iz date oblasti. 

Link to comment

cerović i žarković su donosili težinu vremenu, dulović i vasić realnu sliku onoga što se dešavalo na terenu

 

takve gubitke malo koja redakcija može da nadomesti

 

 

greh bi bio izostaviti sa ovog spiska uroša komlenovića, zbog njega sam i zavoleo vreme

 

gligorijevićeva i turudić su još uvek zeleni za tako nešto. turudić ima potencijal, onaj tekst o oluji je možda jedan od najboljih tekstova na tu temu i uopšte na temu izbeglica u srpskim medijima za ovih četvrt veka, al mu treba iskustvo koje donose godine

gligorijevićeva je iz foldera lepota i zdravlje

Link to comment

Auh bolje da ne počinjemo o njegovom fakultetu, nisam siguran da je tu naučio bilo šta što bi mu dalo za pravo da se javlja na bilo koju temu o društvu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...