Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Fino kozje mleko prodaju u Zapisu Tare. Pazario juče, mora da se poruči, stiže svake srede. 

 

Skuvao jutros, baš mi je prijalo uz doručak. 

 

162 dinara litar. Neka mlekara sa juga sa prezimenom u nazivu.

Link to comment

Oseća se razlika kada je prokuvano ovo što i treba da se kuva.

najveća je razlika u samom mirisu mleka, Imlekovo mleko (sa crvenim poklompcem) "smrdi" (bre) kad ga pomirišeš

 

pa normalno da se oseca razlika izmedju prokuvanog i neprokuvanog mleka. razlika je u prokuvavanju, a ne u brendu ili kesi.

Link to comment
  • 3 months later...

Danas u Amanu kupljeno Bravo mleko za kuvanje mlekare Loznica a unutra sama voda  :ziga:

 

Samo u Srbiji

 

edit: guglam da vidim da li je jos neko prijavio kad ono na prosloj strani

 

 

Mleko u kesama može da se kupi u prodavnicama AMAN i Kruna komerc. Cena je oko 50 dinara za 1l. Nas u kući mrzi da ga kuvamo da ne pokipi, a posle treba i oribati šerpu. Razvodnjeni bućkuriš u tetrapaku jeste ekonomičniji, ali ukus je na strani onog u kesi. Dovoljno je uporediti palačinke napravljene od njih i sve će se samo kasti.

 

Bukvalno cista i savrseno bistra voda bez traga mleka.

Edited by katamaran
Link to comment

Mozda je bio Evian pa sam na dobitku :)

 

U svakom slucaju umalo me zlikovci ne ostavise bez milksejka. Stapni mikser mi 5 godina skupljao prasinu dok pre par dana nisam provalio sejkove.

 

Srecom Idea radi do ponoci.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

 

Od 1. januara mleko na domaćem tržištu imaće dozvoljen nivo aflatoksina do 0,05 mikrograma po kilogramu mleka.

- Od Nove godine stupa na snagu pravilnik po kom će dozvoljen nivo aflatoksina biti do 0,05 mikrograma po kilogramu mleka. Postignut je izvanredan rezultat za relativno kratko vreme, znatno kraće nego vreme koje je bilo potrebno proizvođačima iz nekih drugih ekonomski znatno razvijenijih zemalja - kaže ministarka poljoprivrede i zaštite životne sredine Snežana Bogosavljević-Bošković.

Ona podseća da je u mnogim zemljama EU prilagođavanje ovom standardu, sa 0,5 do 0,05 mg po kilogramu bilo potrebno čak sedam godina, dok je kod nas ovaj standard uveden za znatno kraće vreme.

 

- Mi ćemo ovaj standard primenjivati i u narednom periodu. Ovaj rezultat postignut je zahvaljujući odgovornom i koordiniranom radu poljoprivrednika i naših stručnih službi na terenu - ističe Bogosavljević-Bošković.

Zdravstvena bezbednost i kvalitet poljoprivrednih proizvoda će i u narednom periodu biti jedan od naših prioriteta, navodi ministarka poljoprivrede.

Prema njenim rečima, radi se na uspostavljanju sistema za lakšu i bržu kontrolu i čini se sve da što pre počne da radi i Nacionalna referentna laboratorija, a čije konačno otvaranje se čeka duže od dve godine.

 

 

 

:rolf:

Edited by darling
Link to comment

04/03/2013

 

- Neću da dozvolim situaciju u kojoj neko pravi atmosferu da mi trujemo decu. Ako narod misli da smo takvi i ako je nazadovoljan nama, narod će to reći. Sve što ljudi mogu da kupe u prodavnicama je apsolutno zdravo, a u roku od 15 dana Vlada će smanjiti granicu aflatoksina sa 0,5 na 0,05 – objasnio je Vučić, gostujući u emisiji “OKO” RTS-a.

 

narod hoce da im truju decu.  :fantom:

Link to comment

Danas u Amanu kupljeno Bravo mleko za kuvanje mlekare Loznica a unutra sama voda  :ziga:

 

Samo u Srbiji

 

edit: guglam da vidim da li je jos neko prijavio kad ono na prosloj strani

 

 
 

Bukvalno cista i savrseno bistra voda bez traga mleka.

danas sam skuvao 2 litre tog mleka. u rangu je sa ostalima. nije poput onog koga kupim od seljanke koja mi prodaje kajmak ali, nije ništa lošije od bilokog drugog predviđenog za kuvanje. "kravice" naročito.

 

generalno, mleko predviđeno za kuvanje je ukusnije od onog "trajnog".

Link to comment
  • 7 months later...

citam da je susa desetkovala prinos kukuruza, a secam se da je kukuruz zarazen aflatoksinom jer je godina bila susna. hocemo opet istu pricu?  

 

na bosanskim televizijama se uveliko prica o tom scenariju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...