Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

83 dinara obično i 115 organsko.

fino. jel ima razlike u ukusu, u odnosu na nashe? i kako smo sigurni da nam belgijanci ne valjaju mleko po nashim propisima? :unsure:

 

i shta pishe na kutiji, gde ga pune? bash u belgiji/negde gde nije kod nas? hocu da kazem, chija je krava?

 

prashtajte ako ste vec prichali ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

suboticki jogurt ovaj od 2,8% mm je isto postao shit.

 

ja ako pijem jogurt to je onda ovaj od 0.5 ella valjda. isto je suboticki ali nema drugi od ovako male mm.

Link to comment

ja ako pijem jogurt to je onda ovaj od 0.5 ella valjda. isto je suboticki ali nema drugi od ovako male mm.

ubeđujem svakoga okolo, pa ću i tebe

nisu zdravi ti niskomasni jogurti

ne može obrano mleko prirodno da se zgusne, nema šanse

tako da u tim proizvodima ima nekih dodataka za gustinu

mislim da je masnoća svakako zdravija od tih dodataka

Link to comment

A koliko je bolje mleko (jogurt) od 0,5% masti? Mislim, zbog čega je ono uopšte bolje? Jer se od njega manje goji?

Moj deda kada jedržao krave kvalitet mleka se merio po količini mlečne masti. Što više ima mlečne masti to je mleko bolje i više se plaća.

Link to comment

e to se i ja pitam, a neverovatno je kolika je pomama za tim bezukusnim sranjcima širom sveta

 

 

npr ovde u institutu napune štek bljutavim mlekom od 1.5%, a kad sam ja pitala može li se naručiti barem nekoliko pakovanja normalnog mleka od 3.5% pogledaše me kao totalnog čudaka

Link to comment

znam da nije najzdravije ali toliko retko piejm jogurt da ne predstavlja neki problem. ovaj suboticki od 2,8 je jako los. imam tu u prodavnici jos neki sad sam zaboravio ime ali valjda isto 2,8 ili 3,2 to je uzasno. 

u principu mlecne proizvode vrlo retko konzumiram. jedino cokoladno mleko cesce pijem, ostalo retko.

Link to comment

na zimovanju spavao na farmi u dolomitima. svako jutro nam gazdarica donosila sveze mleko. pitali je za masnocu, rekla 4.5-5%, zavisi od sezone. ne zelite da znate koliko je dobro. mislim da mesec dana posle toga nisam nista domace stavio u usta.

Link to comment

na zimovanju spavao na farmi u dolomitima. svako jutro nam gazdarica donosila sveze mleko. pitali je za masnocu, rekla 4.5-5%, zavisi od sezone. ne zelite da znate koliko je dobro. mislim da mesec dana posle toga nisam nista domace stavio u usta.

ja znam  :happy:

pijem takov u  hercegovini

zato i ne podnosim ova govna mleka od 0% masnoće

Link to comment

Kad sam bio sa biciklistima na turi niz Dunav noćili u Karatašu. Smeštaj - raspad. Ali, kada nas je dočekao doručak raspametili smo se. Između ostalog služili su razne tečnosti u onim velikim metalnim "čajnicima" kakvih se sećam iz vrtića. I otvorim ja jedan od tih da vidim šta se sve nudi. A unutra neka masna žuta tečnost. Ja prvo zblanuto gledam, ne shvatam o čemu se radi. I onda mi sine da je to domaće mleko kakvo nisam pre toga video bar 10ak godina. Naravno, mleko sa ukusom mleka. A ne ovo što se prodaje po prodavnicama.

Edited by salerokada
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...