Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ali i dalje sigurno masnije nego iz radnje..mada meni nije bitno mleko,bitan je kajmak!!

volim i ja kajmak, ali nije mi jasno kako jedes kajmak bez hleba? meni te dve stvari nerazdvojive.

Link to comment

jel ste sigurni da uopste nema vise tog starog mleka koje treba da se kuva? koje je mleko koje se prodaje u kesama, gde ga ima, od manjih mlekara iz siromasnijih krajeva?

Zapis Tare, čoveče.

 

Stiže uredno, u kese pakovano.

Link to comment

Mleko u kesama može da se kupi u prodavnicama AMAN i Kruna komerc. Cena je oko 50 dinara za 1l. Nas u kući mrzi da ga kuvamo da ne pokipi, a posle treba i oribati šerpu. Razvodnjeni bućkuriš u tetrapaku jeste ekonomičniji, ali ukus je na strani onog u kesi. Dovoljno je uporediti palačinke napravljene od njih i sve će se samo kasti.

Link to comment

šta će mleko u palačinkama.

samo voda i/ili vopi.

e?

pivo?

obrazoži...

 

 

Onog mleka za kuvanje ima i na Kalenić pijaci, neka Niška mlekara, oseća se razlika u ukusu mleka. U potpunosti gledam da izbegavam Imlekovo mleko dok naprimer njihov jogurt redovno kupujem a ne u onim pakovanjima sa poklopcem, nego ono "old skul" pakovanje.

Link to comment

e?

pivo?

obrazoži...

 

 

Onog mleka za kuvanje ima i na Kalenić pijaci, neka Niška mlekara, oseća se razlika u ukusu mleka. U potpunosti gledam da izbegavam Imlekovo mleko dok naprimer njihov jogurt redovno kupujem a ne u onim pakovanjima sa poklopcem, nego ono "old skul" pakovanje.

 

oseca se razlika u ukusu kada je jedno prokuvano, a drugo nije, ili kada su oba prokuvana?

Link to comment

Oseća se razlika kada je prokuvano ovo što i treba da se kuva.

najveća je razlika u samom mirisu mleka, Imlekovo mleko (sa crvenim poklompcem) "smrdi" (bre) kad ga pomirišeš

Link to comment

treba mleko u palačinkama, naravno

i malo kisele vode

s pivom nisam nikad probala, ali ima smisla ovo što garcia kaže

(inače malo pivca u proji je zakon, a i u proju ide i mleko)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...