Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

U našoj kući se rabi samo Zapis Tare i povremeno Bello organic.

 

Od jučerašnjeg priloga "Dobra zemlja" smatram da ona Šabačka mlekara ne treba da postoji.

Link to comment

Belgijsko iz Tempa (Delhaize, 365), bele plastične boce sa zelenim / crvenim čepovima. Ambalaža podseća malo na farbu, ali se nadam da braća Belgijanci znaju svoj posao.

Link to comment

nisko je imalo bolje rezultate kao i uostalom sve mlekare s juga. razlog za sto je sto mnogi seljaci kooperanti mlekara nisu imali para da hrane stoku skupom vojvodjanskom stocnom hranom koja je bila zarazena plesnima. vranjska mlekara je bila na dobrom glasu.

Link to comment

+1 za Gazu.

Mnogi seljaci sa Juga hrane stoku senom i sopstvenim žitom pa zato nisu imali aflatoksin. Pričalo se prošle godine o tome kako su i oni bili na gubitku iako im je mleko bilo dobro.

 

btw: ko kupuje Imlek (+subotičko, +novosadsko) direktno podržava one koji su nam napravili ovo sranje sa aflatoksinom i koji nam i dalje prodaju mleko otrovnije od evropskih pravila.

Link to comment

btw: ko kupuje Imlek (+subotičko, +novosadsko) direktno podržava one koji su nam napravili ovo sranje sa aflatoksinom i koji nam i dalje prodaju mleko otrovnije od evropskih pravila.

 

+1

ni knjaz milos ne kupujem

Link to comment

btw: ko kupuje Imlek (+subotičko, +novosadsko) direktno podržava one koji su nam napravili ovo sranje sa aflatoksinom i koji nam i dalje prodaju mleko otrovnije od evropskih pravila.

 

a kako su se beše pokazali megle i dukat ?

Link to comment

a kako su se beše pokazali megle i dukat ?

 

 

oba loše.

kupujem Delhaize belgijsko ili Belo u tetrapaku.

kupovaću isto i kad spuste granicu, jer me srbske igrice ič ne zanimaju.

 

Da, i meni se čini da su bili loši.

Naravno, onda će čovek da se zapita "pa koje mleko onda da kupujem, kada su to sva mleka koja imam u svojoj prodavnici?"

Jelte, odgovor se nameće kroz Bello. Ali je Bello isto imlek. Tako da njima afera sa flatoksinom čak ide u prilog jer će "običan narod" i dalje kupovati kravicu, a oni "svesniji" će kupovati Bello jer je organsko. Win, win za njih.

 

Zato se ja trudim da kupujem Megle. Jasno mi je da ni oni nemaju bolje mleko, ali mi je bolje i to nego da finansiram Imlek. Pik na Imlek imam poslednjih bar 10ak godina, jer su oni uvek prednjačili u dizanju cene mleka. Ali, taj višak koji su dobijali pri podizanju cene nikada nisu prebacivali na proizvođače već isključivo u svoje džepove.

 

Link to comment

secam se kad su poceli da proizvode bello program, hvalili su se da ta mlekara ima kapacitet od 17000 litara mleka dnevno. kako od toga uspeju da naprave sve to sveze mleko, dugotrajno mleko, jogurt, feta sir, pavlaku i ostalo iz organik programa, i da time namire srbiju, nije mi jasna racunica. 

 

ja sam na delezu i aktiviji. i malo dukatosa. 

Link to comment

delhaize belgijsko i to bi bilo to

 

organskom svaka čast ali i buđ je organska, tako da hvala lepo i doviđenja

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

ja od imleka više ništa ne kupujem

na mojoj pijaci se otvorila neka radnja  ''stara planina'' ili nešto tako sl.

pavlaka je odlična, deluje po ukusu nekako skroz prirodno, u odnosu na nju su mi sad sve ostale pavlake ko plastika

sir numeju da naprave, kao uostalom ni bilo ko u srbiji. sve je to slano ki cecelj

 

mleko odavno ne konzumiram, prestala čak i u kafi

ponekad kupim megletovtm kefir, odličan je

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...