Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

u pravu je covek za kukuruz i seno. znaci, ako su krave iz sirotinjskog kraja gde nemaju novca za kukuruz, nego ih hrane travom i senom, valja. u tom kljucu verovatno su mleko i mlecni proizvodi malih sandzackih mlekara koji se prodaju u halal prodavnicama okej. jedino sto su bljaksi  :lolol:

 

al sve u sta ide zarazeni kukuruz je problematicno, ukljucujuci i pivo. 

Edited by darling
Link to comment

apsolutno se slazem, samo su ugrozenije osobe u razvoju.

http://ije.oxfordjournals.org/content/32/4/556.full

Ja ništa ne razumem ovaj tekst, ali i bez razumevanja je to vrlo logično. Jer nije isto kada istu količinu aflatoskina unese osoba koja ima 8kg i osoba koja ima 80kg.

 

Moja dilema je sa odnosom dozvoljene količine world-wide. Zbog čega EU ima 10 puta strožiji kriterijum od ostatka sveta?

Naravno da je manje otrova uvek bolje, ali da li je 0,5 i dalje bezbedno a EU super osetljiva ili je EU razumna, a ostatak sveta podložan pritisku mlekarskih korporacija?

Link to comment

meni se cini da eu ima visi standard zastite stanovnistva, azija ne pije mleko i ne proizvodi kukuruz, njima je svejedno, rusiju boli dupe, a ameri stite proizvodjnju kukuruza i mleka. 

Link to comment

u pravu je covek za kukuruz i seno. znaci, ako su krave iz sirotinjskog kraja gde nemaju novca za kukuruz, nego ih hrane travom i senom, valja. u tom kljucu verovatno su mleko i mlecni proizvodi malih sandzackih mlekara koji se prodaju u halal prodavnicama okej. jedino sto su bljaksi  :lolol:

Ček, zar nije priča da stoka odgajena na pašnjacima daje najkvalitetnije meso i mleko?

Link to comment

pa jeste, super je kad se krava seta i pase, mislim, to je normalno. al nesto u tehnologiji prerade mleka kod njih meni ne odgovara, ne svidja mi se ukus. nekako je previse seljacki.  

Link to comment

sreo sam ne mali broj ljudi koji nisu mogli da piju mleko od prave krave, koja živi na livadi, a zimi ćopa seno (imao neke rođake po brdima Toplice do pre par godina, pa se išlo, pilo, dovlačilo mleko, kajamak, sir)

 

isto kao što su u jednom ugostiteljkom objektu salašarkosg tipa  kod NSa jednog momenta počeli da pirpremaju piletinu gajenu u dvorištu, bez koncentrata i ljudi nisu hteli da jedu. žalili se da je žilavo i da miriše neobično

Link to comment

isto kao što su u jednom ugostiteljkom objektu salašarkosg tipa  kod NSa jednog momenta počeli da pirpremaju piletinu gajenu u dvorištu, bez koncentrata i ljudi nisu hteli da jedu. žalili se da je žilavo i da miriše neobično

 

Pa da, to je sad vrsta divljači :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...