Jump to content
IGNORED

Django Unchained


Turnbull

Recommended Posts

naravno i to je problem. zašto je život tog čoveka tako nebitan, a taj potez nije deal-breaker?

Zato što, u tom trenutku, ni Šulc ni Django nisu pravednici, nego samo ljudi koji u okviru zakona hoće da ostvare svoj privatni cilj - spasu Djangovu ženu. To je cena života u skladu sa zakonom u državi u kojoj je zakon naopak, kao što je to bio na robovlasničkom Jugu. Šulc će tek nešto kasnije shvatiti da je to cena koju više ne može da plaća..

Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    39

  • Turnbull

    36

  • Weenie Pooh

    25

  • Indy

    23

django je neizmjerno bolji od basterdsa.gledajuci ga saznali smo koliko je spajk li glup. ovaj film postuje crnce.ima kilo mana, ali kakogod. dobar je.brunhilda je dosadna taman koliko i sosana, srecom dobija manje prostora da svoju dosadnost realizuje.

Edited by morgana
Link to comment
ja se vec pitam da li smo gledali isti film....
Pa čekaj, zar nije on na početku onako non-committal po pitanju ropstva, kao da je stvar ukusa - odbojno mi je, kaže veselo. Nije ni zgrožen, niti ne može noću da spava zbog sudbine jadne crnčadi... Tek kad se obaveže da pomogne Djangu oko žene i vidi Candyland postaje mu problem.
Link to comment
django je neizmjerno bolji od basterdsa.gledajuci ga saznali smo koliko je spajk li glup. ovaj film postuje crnce.ima kilo mana, ali kakogod. dobar je.brunhilda je dosadna taman koliko i sosana, srecom dobija manje prostora da svoju dosadnost realizuje.
hmm, da.kao što duvanska industrija poštuje pušače.
Link to comment
Pa čekaj, zar nije on na početku onako non-committal po pitanju ropstva, kao da je stvar ukusa - odbojno mi je, kaže veselo. Nije ni zgrožen, niti ne može noću da spava zbog sudbine jadne crnčadi... Tek kad se obaveže da pomogne Djangu oko žene i vidi Candyland postaje mu problem.
ne znam sta znaci non-commital po pitanju ropstva u filmu u kome je je jedini beli covek koji nije rasista, kud ces veci statement od toga - aj na stranu sav razvoj bondinga izmedju njega i djanga koji ce platiti glavom, ukljucujuci i najteze za principijelnog nemca, handshake sa rasistickim mefistom.
Link to comment
Pa čekaj, zar nije on na početku onako non-committal po pitanju ropstva, kao da je stvar ukusa - odbojno mi je, kaže veselo. Nije ni zgrožen, niti ne može noću da spava zbog sudbine jadne crnčadi... Tek kad se obaveže da pomogne Djangu oko žene i vidi Candyland postaje mu problem.
Ranije se krio iza zakona, i okretao blind eye. Onaj prizor ga je suočio sa realnošću onoga od čega je skretao pogled.
Link to comment

kako se nađu motivi & opravdanje za svije, očaran sam čitanjima i objašnjenjima.trebalo bi napraviti filmski klub. svakog vikenda gledamo i komentarisemo za radne dane po jedan film. previh mesec dana samo zoran calic, a vec vidim nadahnuta tumacenja

Link to comment

Odgovorio ti je Zelaja, to je iracionalno moralizatorski potez, odnosno potez koji izmiče svim prethodnim kalkulacijama o koristi i šteti. To je nešto što prosto mora da učini, bez obzira na posledice.

i to je jasno, nagovestavano je da ce se desiti tako nesto od njihove posete kendilendu, ustvari, od upoznavanja kendija pocinje da se nagovestava sulcovo zgrozavanje sto je po meni totalna kontradiktornost u ono kako je prikazan od pocetka. On nije znao u ciju kucu ide i sta ga tamo ceka?A gde se izgubilo ono da je to poslednja lekcija djangu? Kakva je to poslednja lekcija? Ubijaj oca pred detetom da bi zaradio al kad ti plan bidne provaljen i kad te drugi izjebe ti....nesto...ode mi misao.ed. nije sulc soprano koji place zbog pataka i beba, on je vrhunski strateg i ubica. bez trunke skrupula. Edited by Duci Simonovic
Link to comment
i to je jasno, nagovestavano je da ce se desiti tako nesto od njihove posete kendilendu, ustvari, od upoznavanja kendija pocinje da se nagovestava sulcovo zgrozavanje sto je po meni totalna kontradiktornost u ono kako je prikazan od pocetka. On nije znao u ciju kucu ide i sta ga tamo ceka?
Jedno je u načelu znati, a drugo je biti suočen s tim.
A gde se izgubilo ono da je to poslednja lekcija djangu? Kakva je to poslednja lekcija? Ubijaj oca pred detetom da bi zaradio al kad ti plan bidne provaljen i kad te drugi izjebe ti....nesto...ode mi misao.ed. nije sulc soprano koji place zbog pataka i beba, on je vrhunski strateg i ubica. bez trunke skrupula.

Nije se izgubilo nigde. Poslednja lekcija je - ne može sve po lekcijama, odnosno po pravilima, odnosno po zakonu. Nekad moraš da učiniš ono što moraš, against all odds, izvan zakona i izvan kalkulacija o koristi i šteti. Tek tada si stvarno osoba, odnosno, tek tada više nisi rob.Rekao sam koje je objašnjenje njegove hladnokrvnosti u ubijanju odbeglih kriminalaca - samo čini ono što zakon nalaže. Onako kako je Django rob svog gospodara, Šulc je rob zakona, odnosno ne usuđuje se da preuzme odgovornost za svoje postupke, već se skriva iza maske pukog izvršitelja. Da bi postao slobodan i svoj, mora da učini ono što mu nalaže savest, a ne zakon.

Link to comment
ed. nije sulc soprano koji place zbog pataka i beba, on je vrhunski strateg i ubica. bez trunke skrupula.
Tačno. Ali, bitno je da se doda - strateg i ubica koji je došao iz daleka. On nije sa juga. Ne govorim samo o tome što je Nemac - on ne pripada tom svetu, on ima nekakav savremeni senzibilitet, kao i mnoge druge Tarantinove ubice. Nije samo da pravi od Djanga slobodnog čoveka zato što ima interes, on i prezire ropstvo (kaže on to sam u jednoj od početnih scena) On ubija po poternicama koje se napravljene u nekom drugom mestu, ima naloge sudije Henrija Alena Lodermilka iz Ostina u Teksasu, što je za prevozna sredstva onog vremena, jednostavno drugi svet, ukoliko su uopšte takvi nalozi tačni.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...