Jump to content
IGNORED

Django Unchained


Turnbull

Recommended Posts

a ti, mićo, sebi apsolutno previse dozvoljavas. toliko si se uneo u svoje popovanje koje je metastaziralo na skoro svaki deo foruma (osim sporta, ali tamo se tvoj ideoloski i psihopatoloski brat potrudio da puk ne ostane u mraku neznanja), da si poceo istinski da verujes da u njemu postoji jos nesto, osim beskrajno impotentnog naklapanja.
Imam samo jednog brata i on nije na forumu. Što se ovog tvog malog ranta tiče, kako ono beše - muda, ispaša?
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    39

  • Turnbull

    36

  • Weenie Pooh

    25

  • Indy

    23

Stvarno ne znam zašto se pretpostavlja da je Tarantino tako, prosto nekakav pajac. Pa neće on da ti piše političke govore u ovakvom filmu. Naravno da je sve tu pulp, to je stil filma. To ne znači da film nema sadržaja.edit et Weenie
tebi ne smetaju neke druge stvari u film? recimo koliko se često django hvata za pištolj na imanju di kaprija (valjda je poenta da je doktor pukao), prerazvučena scena večere, što izmrcvari i suspens i pažnju gledaoca do besvesti. ili ceo odnos di kapirja i đanga koji gradi od njihovog upoznavanja, a kulminira tamo negde jahanjem kroz imanje? suvišne zajebancije tipa njegove odeće na imanju don džonsona, izrazito nalik jedni na druge kul objašnjavajući govori u napetim situacijama situacijama koje pamtim još od sumraka do svitanja i pričeo 6 metaka koje su izvrteli na sve moguće načine? i uopšte to drkanje kula sa jaknom i cvikerima?I na kraju zar nikome nije smetalo što su čoveka razvukli psi i što to đango nije sprečio rečativno lako?što se tiče samog filma, isto kao i za bastardse. iritantni autofelacio. death proof je dijaloški bio majstorstvo, ali je izgleda problem što je mislio da može nešto više da izvuče iz tog mrcvarenja. scena večere u đangu = scena u kafani basterdsa
a ti, mićo, sebi apsolutno previse dozvoljavas. toliko si se uneo u svoje popovanje koje je metastaziralo na skoro svaki deo foruma (osim sporta, ali tamo se tvoj ideoloski i psihopatoloski brat potrudio da puk ne ostane u mraku neznanja), da si poceo istinski da verujes da u njemu postoji jos nesto, osim beskrajno impotentnog naklapanja
saš dobiti jutjub i smajli za odgovor---btw ko nije uhvatio: lep omaž je ostavljen u hildinom prezimenu ----> shaft Edited by Ravanelli
Link to comment
jos od prainternetskih vremena je poznato da je srpska filmska misao pronasla vise bespostednih kritika Amerike u americkim fimovima nego svi americki filmski kriticari i clanovi akademije zajedno. Majkl Murovi filmovi imali su itekako veliki odjek i uticaj u americkom drustvu, Tarantinovi filmovi najveci uticaj na drustvo imali su u domenu zderanja kokica.
ah kako bi se samo iznenadio kada bi uspostavio logican redosled operacija, pogledaj pa serundaj. ali ne!
Link to comment
ah kako bi se samo iznenadio kada bi uspostavio logican redosled operacija, pogledaj pa serundaj. ali ne!
pogledao sam sve osim Djanga i na osnovu toga i pisem a ti bi mogao malo da biras reci.
Link to comment
ah kako bi se samo iznenadio kada bi uspostavio logican redosled operacija, pogledaj pa serundaj. ali ne!
Logicki redosled bi bio da se prvo odgleda, a potom nesto i napise. Redosled na ovom forumu je taj koji si ti naznacio.
Link to comment
a ti, mićo, sebi apsolutno previse dozvoljavas. toliko si se uneo u svoje popovanje koje je metastaziralo na skoro svaki deo foruma (osim sporta, ali tamo se tvoj ideoloski i psihopatoloski brat potrudio da puk ne ostane u mraku neznanja), da si poceo istinski da verujes da u njemu postoji jos nesto, osim beskrajno impotentnog naklapanja.
Užasno si dosadan, a zato što si editovao kad si shvatio koga braniš od Syme, takođe si i peder. Pedere <_<Glede nevoljenja filma (Syme), ja film volim iz istog razloga iz kog volim i stip i knjigu i određene vrste muzike - zbog narativa. Zbog eskapizma. Zbog zanatske sposobnosti autora (scenarise! jebala vas režija da vas jebala režija, o neostvareni umetnici) da me odvede u neki drugi život na par sati, i da me učini da mi do istog bude stalo. A za to nije uvek potreban ni angažman ni društvena svest. Ili drugim rečima,
jos od prainternetskih vremena je poznato da je srpska filmska misao pronasla vise bespostednih kritika Amerike u americkim fimovima nego svi americki filmski kriticari i clanovi akademije zajedno. Majkl Murovi filmovi imali su itekako veliki odjek i uticaj u americkom drustvu, Tarantinovi filmovi najveci uticaj na drustvo imali su u domenu zderanja kokica.
+1
Link to comment
Ta iztjava je ekstraordinarna glupost ispaljena da bi se reklamirao film. Ropstvo je ozbiljna stvar, i u istorijskom kontekstu i savremeno gledano. Samo klovn poput Tarantina može da bude u isto vreme dismissive kad su u pitanju "places like that" (sve van granice njegovog komšiluka, ta imaginarna mesta gde se dešavaju nebitne stvari) i kad je u pitanju ropstvo na koje i sam misli uporedivši ga sa "drug laws", odnosno disproportionate arrest quotas. To je spektakularan bezobrazluk napravljen u čiste marketinške svrhe, ali može mu se, Ima ko da ga nazove hrabrim zbog toga.
Okej, prvo da ne bude zabune, pošto vidim da je može biti - šalio sam se kad si rekao da ne voliš film. Mislio sam da je to za Tarantina i voljenje filma toliko jasno preuveličana izjava da je niko neće uzeti za ozbiljno. Ne kažem da ti jesi, ali čisto da predupredim buduće reakcije. Ja Tarantinovu izjavu razumem kao konstataciju jedne prilično jasne stvari - posledice ropstva postoje i danas, i mi potomke robova kojima nikad nismo isplatili obećanih 4 acres and a mule, danas držimo u zatvorima. To jeste nastavak ropstva drugim sredstvima. Ne mislim da je tom izjavom i najmanje umanjio značaj istorijskog ropstva, samo skrenuo pažnju na činjenicu da Amerika ne može da smatra aboliciju završenim istorijskim procesom, da je to greh čije su posledice itekako žive i danas, jer nije okajan kako valja.Ne moraš se složiti sa izjavom, ali mislim da ona jasno pokazuje da Tarantino ima šta da kaže na temu ropstva, i da ima jasne političke namere. To ne mora da znači da su namere uspele, ali mislim da je očigledna greška odbacivati svaku političku motivaciju, posebno u ovom slučaju.
Link to comment
Užasno si dosadan, a zato što si editovao kad si shvatio koga braniš od Syme, takođe si i peder. Pedere <_<
ma jok, nego pomislih sta ima koji qrac da se kacim s njim kad on moze da izbaci 2300 reci u minutu. zaboravio sam da je neprekidno na forumu. i on i njegov nepriznati brat po dijagnozi.
Link to comment
Logicki redosled bi bio da se prvo odgleda, a potom nesto i napise. Redosled na ovom forumu je taj koji si ti naznacio.
Logički redosled bi bilo da se ignorišu postovi osoba koje se demonstrativno stave na ignore listu, ali šta sad.Gledao ne gledao, 3orge je 100% u pravu. Tarantino nema ama baš nikakvu ambiciju da menja američko društvo. Rekao bih da sebe vidi kao cherry-on-top produkt istog.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...