Jump to content
IGNORED

Django Unchained


Turnbull

Recommended Posts

sad mi se ne gleda film. kada sam prvi put gledao bastardse bio sam odusevljen, kada sam film pogledao ponovo pokusao sam da se setim zbog cega sam se odusevio kada sam ga gledao prvi put.

Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    39

  • Turnbull

    36

  • Weenie Pooh

    25

  • Indy

    23

sad mi se ne gleda film. kada sam prvi put gledao bastardse bio sam odusevljen, kada sam film pogledao ponovo pokusao sam da se setim zbog cega sam se odusevio kada sam ga gledao prvi put.
Meni je drugi put bio losiji nego prvi. Ali, drugi put sam gledao na kompjuteru. Tarantino je za bioskop, a posebno taj film (koji se delom desava bas u bioskopskoj sali). Na drugo gledanje mi se ponovo svidelo "Jew hunting", kao i onaj deo gde u podrumu u kafani igraju onu igru sa kartama. One masovnije scene su ipak za veliko platno. I dalje mi je beskrajno zabavan bio Brad Pitt sa njegovim italijanskim, itd. Lots of goodies there.
Link to comment
naravno da je gangsta rap depolitizovani derivat crne kulture. svakoko nije pri tome autenticni glas vec komodifikacija.sam jackson je zapravo u svim tarentinovim filmovima rediteljsko prisustvo u filmu (ne doslovce alter ego vec neka lokalizacija glasa autora). to je kraj za jay-z generaciju zabavljaca koji sebi mogu da laskaju da su se za percin izvukli iz bede kao autenticni heroji a ne da su deo industrije zabave.njihov obracun recima dok ga django muci je jednostavno porazavajuci. cinjenica da je django obucen u odecu belog gospodara je signal da je zauzeo njegovo mesto. on je zpravo doc johnson iz 100th street. crni kriminalac u belom svetu.ponavljem ovde rec 'brother' nije potrebna kako bi se uspostavila solidarnost vec kako bi se djangu dao status heroja.edip: i da dodam ostajem pri tome da sve ovo deluje kao looney tunes. ona scena kada tarentino eksplodira kao kauboj sima je potpuno sumanuta.
Pa sve je komodifikacija, sam Tarantino je komodifikacija, kao što nas je Vini Pu podeetio bar deset puta tokom ovog razgovora.Ove primedbe za shootouts ne mogu da procenim. Morao bih ponovo da pogledam film.Jednu stvar nismo pomenuli - Tarantino se svesno (kao i Basterdsima) bavi filmom i njegovim mogućnostima. Mandingo fighting je zapravo blakcsploitation - to je jedan način gledanja ovog filma, onako kako Kendi gleda obračune Mandingo rvača, sa sve vađenjem očiju i sakaćenjem.S druge strane imamo Šulca i Djanga - Šulc bukvalno režira Đangovo ponašanje, i daje mu uputstva kako da igra izvesne uloge (pro sluge, posle toga slobodnjaka), a zatim sam Django preuzima incijativu u ovoj glumi. ovo su dve mogućnosti žarna kao takvog, ali i ovog konkretnog filma - možemo ga gledati kao puku zabavu, u kojoj neki ljudi (crnci) jedni drugima lome ruke, i upucavaju kolena. Ili kao dramu o emancipaciji.Konačno - nije li to mogućnost svih trivijalnih žanrova, pa samim tim i gangster repa - on ima svoju defektnu, eskploatacijsku verziju, a možda može imati još nešto.Edit: Pa nisu li Mandingo fighters prvi ganagster raperi? Sa sve opasnim nadimcima (Eskimo Joe - Ice-T). Edited by Syme
Link to comment
E, a jel' vam bilo žao Kendija? Meni jeste, iako sam znao šta će da bude :(
Uopšte. Ali sam se opasno smorio kada je Django našao u štali besta kako leži mrtav, već onako, odstojao malo. :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...