Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

pa i nije, na istom bi se zavrsilo i da se nazove 'mesta koje biste posetili'. caskamo, mnogo ozbiljno sve shvatate.
+1 Da dodam da ta tema ne bi zazivela ni priblizno kao ova.
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

+1Ja bih bez problema isao opet u Meksiko. Imam druga u Gvadalahari koji mi je pricao da u principu u svakom gradu ima zajebanih krajeva (kao uostalom i u svakom gradu u svakoj drzavi) kojih se i normalni lokalci klone a da su ostalo samo glupave predrasude zapadnih turista.Btnj i Kolumbija se pominje kao nesigurna zemlja ili sta vec... meni je Kartahena jedan od najkul™ gradova u kojima sam bio a osjecao sam se sigurno cak i kad su mi kojekakvi sumnjivi likovi nicim izazvani nudili kurve i kokain :D
Takodje za Kartagenu. Bio tri puta u razmaku od 15g, nikada nekakav problem. Malo su prodavci raznih drangulija bili napadni na Islas del Rosario - Playa Blanca ali to je tako po Karibima.11052006001.jpgPogled iz marine.13052006005.jpgClub Nautico, super klopa + jeftina.140520060151.jpgFast food na Playa Blanca. Kao naj plaza u Kolumbiji, od raznih prepdaca ja je nisam tako doziveo, pogotovu posle Tobago Kays gde mozes da biras ostrvo na kome ces da budes sam.Bogota - Plaza de Bolívar jedan od lepsih trgova koji sam ikada video. Tesko mi je palo prilagodjavanje na 2500+ m kada doletis iz vlazne Kartagene.Centralmi Mexico je Ok, Puerto Vallarta podseca malo na Nicu :) Krajnje opusteno. Edited by hefestus
Link to comment

Stvarno sramota sto je edit ovako kratak!10052006012.jpgSnimi kobaje na rostilju :). Ovo je bas slam na periferiji, jurio nekog majstora da sredi hidraulik pumpu.Sto bi rekli:Cruising is all about fixing your boat in exotic places

Link to comment
sa sve slikom zbunjene macke...
Mislim da je ta macka poreklom od originalnih bliskoistocnih macaka. Znaci, domaca je u pustinjskom okolisu (avlijanerka za Dubai). Zbunilo je verovatno moje sokocalo (neki digitalac prve generacije sa nabudzenim sirokougaonikom suprotne boje).Mislim da sklonost ka putovanjima opada sa godinama (i libidom, valjda je to u nekoj vezi). Pricala 3 oficira, pa kaze porucnik, u al sam jednu malu odvalio nocas, nije posle mogla da hoda. Kaze kapetan, ne da sam se sinoc nakrkao najvecih specijaliteta, jos uvek ne mogu da disem kako treba. Kaze general, ljudi sto sam se ja sinoc dobro isr'o, ne pamtim tako dobru kenjazu. Naravoucenije: svako zivotno doba ima svoje male radosti.
Link to comment

Na srecu, ja sam iste nekako uspeo uopste da ne primetim. U stvari, Kartagena mi je bila bas zanimljiva za vidjet... posebno onaj rimski WC u kom su patricijima guzice bile brisane kosom robova.

Link to comment

Podsaharska i ekvatorijalna Afrika, kao i KSA i njoj slicne zemlje su no-no, ostale, ukljucujuci Grenland, Ognjenju, Zemlju Franca Josifa i Antarktik, su vise nego pozeljne. Stavise, u julu se spremamo za Severozapadne teritorije, Zuti Nozu, ete nas, a u planu su DR, Mejn, a ako uspem izmoliti gospodju da prilikom odlaska u tazbinu na Tajland svrnemo na par dana negde, moj pik bi bio Honk Kong ili/i Makao. A ako sa kolegom skoknem do Barselone, sto je za sada izvesno, onda je i Andora na listi za posetu.http://www.travbuddy.com/maps/6571863

Link to comment
Na srecu, ja sam iste nekako uspeo uopste da ne primetim. U stvari, Kartagena mi je bila bas zanimljiva za vidjet... posebno onaj rimski WC u kom su patricijima guzice bile brisane kosom robova.
:) Pa do ove Kartagene o kojoj Feindouno i ja pricamo rimnjani sigurno nisu stigli; Cartagena Colombia.
Link to comment
my man. 100%. ja pritom nemam nikakve prakticne razloge da mrzim slovacku, naprotiv. jednom sam u tranzitu ka poljskoj stao u mali gradic i probao da dignem pare sa bankomata sa zeninom nemackom karticom (u vreme kada ih nije bilo u srbiji). nemackom karticom. van radnog vremena. naravno, bankomat je pojeo karticu. onda sam lupao na vrata banke i izasao je cika cuvar i onda sam ja na srpskom objasnio da mi je pojeo karticu. i onda je on sisao dole i nasao karticu u doneo. naravno, napamet mu nije palo da proveri ime na kartici i moj identitet koji se nisu mogli vise razlikovati. dao mi karticu i rekao srecan put. i ja stoka, opet ne zavoleh slovacku.moj sef bio pozvan na konferenciju u delhi. toliko se sasrao od puta od aerodroma do hiltona da sledecih 7 dana nije izasao ne samo na ulicu nego do hotelskog restorana. telefonom je komunicirao sa hotelskim del boyem kog je svakog dana slao po koka kolu, chips i mars bars. i to je to.
a od tog se još bolje sasrao :fantom:štos'tiče slovaka ja sve što sam ih upoznao su prosti i dobrodušni ljudi. cure stidljive ali dobre, ženim se u Slovačku. ma nek je dosadno..
Link to comment

Nesto razmisljam, meni ono "bila sam u toj i toj zemlji" i ne znaci mnogo - da se neko ponudi da mi placa odmore narednih 5 godina (ono, standardno, 4 nedelje odmora), ja bih mogla da ih utrosim na zemlje u kojima sam vec bila (ovo definitivno vazi za Australiju, Argentinu i Japan). Toliko toga jos ima da se vidi/dozivi (narocito ako poznajes jezik). Btw, mislim da bi mi na dnu spiska bile zemlje za koje treba da rodim mecku da bih dobila vizu. Gledale ja i prijateljica Meksiko prosle godine, kad ono ispade da ja sa srpskim pasosem moram da idem u Canberru na intervju u njihovu ambasadu da bi me pustili da ih posetim na 10 dana (kontam da im ameri zavrcu ruku zbog land border). Neka hvala, jednog lepog dana kad imam drugi pasos. Tu bi se takodje nasle zemlje za koje bi moralo da me prati obezbedjenje (ili destinacije gde hotel cuva neko silno obezbedjenje) - mislim da bih se u takvoj situaciji osecala kao da sam dosla u posetu zooloskom vrtu, tj. da cela siuacija jos vise degradira ljude koji tu zive (vec pogodjene svakakvim nedacama).

Link to comment

+1 za vize. Posebno kad nemas izbora, ja uvek letim preko juzne afrike a oni traze vizu i ako samo letis preko njih. A za tu vizu ti treba jedno mesec dana vucaranja i 20 razlicitih dokumenata, pisama, izvoda iz banki... Kakav je Japan? :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...