Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

pa mozda otkupljuju od zena. stajaznam.ma mozda i kupe neke kineske u ogromnim kolicinama i onda podele nekim zenama da ih nose za neke smesne pare. isplati se.em ti daju cegarine, em zaradis.

Edited by MayDay
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Kanda da sam citao negde da to tinejdzerke iz srednjih skola prodaju i tako zaradjuju dzeparac. No meni se to cinilo samo kao wishful thinking i marketing.

Link to comment
bio sam ja u saudijskoj arabiji, treba to videti svakako. drzava u kojoj je, izmedju ostalog, zabranjeno javno izvodjenje muzike!kamp nam je bio otprilike negde izmedju meke i medine, bilo je zabavno gledati kolege muslimanske veroispovesti (citaj turci iz nemacke) koji se raspravljaju prema kom od ta dva svetilsta treba da se okrenu prilikom molitve :thumbup:crveno more je naravno fenomenalno za kupanje i ronjenje, pustinja ima svojih drazi, cak je i kisa padala nekoliko minuta jednog tmurnog decembarskog dana.nakod obavljenog posla klijent nam je priredio pool party, bez alkoholnih pica, zemski, svinjskih sastojaka u ishrani i muzike.beat that!
weird-crazy-people-exist-3.jpg
Link to comment
nekako najzreliji post na temu.
i najbitniji je, imo, ovaj ako ovo treba da bude 'zrela' tema (mada nisam je tako skapirao).
Apropo nesigurnih zemalja, pored toga sto ljudi normalno ne zele da im se desi nesto lose*, dodao bih tu kad sam ja u pitanju i odredjeni faktor neprijatnosti nad idejom uzivanja u prostoru masovno naseljenim ojadjenim ljudima.(Ovde se prica o turizmu, ne humanitarnim misijama ili nekakvom naucnom istrazivanju.)
Link to comment
Ja ne bih posetio turisticka resort naselja sirom sveta, Somaliju, Ripanj, Drenicu, japanske akva parkove, Anderleht i Sutomore
uuu sad me podseti na ovaj harperov post, steta sto covek vise nije ovde:
Hasim Taci je, ljudi, iz Drenice. To je mesto gde se umesto ugovora koristi rec, gde umesto zakona vlada obicajno pravo, gde ljudi sa poreskom prijavom u rukama odlaze u nevladine organizacije da se zale zbog toga sto ih drzava maltretira jer nesto moraju da joj plate, gde se pare drze u slamarici a oruzje u podrumu, gde se zenska deca skrivaju u trapu za krompir da ne bi isla u skolu i gde se oko dvorista grade zidovi od blokova po dva metra visine a kapije su gvozdene sa puskarnicama. O cemu mi pricamo? To su ljudi koji danas upravljaju Kosovom a ne Rooney, Mister Twister ili njima slicni. Oni se nece pridrzavati nikakvog dogovora koji odstupa od onoga sto su zacrtali i namenili i nema te sile koja ce ih na to naterati.
Link to comment
bre valjda mozes da spliitujes to u glavi, sad treba da se ponasamo ko roboti, pusti ljude da piskaraju.
Dobro bre, ne moraš da budeš tako grub. :(Ne može čovek ni pedantan da bude. :mad:Elem, kao što rekoh, stvarno mislim da sve treba videti i da svako od tih iskustava može da bude korisno/lepo/zanimljivo.Ja idem u Japan krajem marta, Tokio + Osaka + Nara + Kjoto + Hirošima i to je svakako nešto što sam oduvek želeo te mi je drago da će se ispuni relativno rano te će ostane više vremena za ostale destinacije. Jedna od njih je svakako Južna Amerika za koju ne bih izdvajao manje od mesec dana, najbolje 2. Sve bih video, najrađe Maču Pikču, Kolumbijsku anarhiju, Bolivijske Ande kao i puma punku, Teotihuan u Meksiku, itd. Privlače me jako i destinacije obilate prirodnim lepotama (tačnije, uglavnom me to i privlači), Island, Novi Zeland, itd. Inače, klasičan gradski turizam mi pomalko ispizdeo, nije da ga ne nalazim zanimljivim, ali hvatam sebe kako mi je mnogo, ali baš mnogo privlačniji neki malo avanturističkiji trip tipa Safari, divlja Afrika, pentranje po planinčugama, hajkinGi i sl.A sa obzirom da mi je najdraže putovanje Baltičko krstarenje, moraću da probam nešto slično. Teško je opisiv osećaj sedenja na palubi broda u miru i tišini i gledanja plavetnila svuda oko sebe dok vetar šiba. Destinacije i nisu toliko bitne, gledao malo po oglasima, vidim da ima dosta mediteranskih varijanti, mada bih pre voleo da se krstari oko nekog drugog kontinenta.Edit: Što se bezbednosti tiče, to je problem uvek i svuda, naravno da su šanse negde veće i da postoje realnije šanse da se nešto desi, ali nikad me to ne bi nateralo da odustanem od puta. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Zaista sam impresionirana što na forumu postoji osoba koja je bila u SA. Čitala sam da imaju stroga pravila za ulazak u zemlju- nešto blaža za muškarce, a za žene neke neverovatne zahteve.
I ja, ali se ne vazi [na ovoj temi] kad se ide poslovno :)Za KSA ne postoji turisticka viza, osim nekih tura za bogate penzose preko lokalnih agencija.Ja sam imao kartu za pocetak aprila do KSA, ali mi je otkazana proslog meseca, pre nego sto sam uspeo da organizujem i kartu iz KSA, kao i neki potencijalni tranzit do 18 sati. Tako da ce to da ostane za neku drugu priliku...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...