Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

Pa ne znam, meni ne. Bez priznanja emocija i bez tog otkrivanja, ovo komotno može da bude merenje patke među ljudima sa poremećajem™. Kako filmski, tako i u životu.Mislim, jebi ga: "Radila sam loše stvari, delu mene to prija i ja to priznajem, a ti? Er smeš ti da priznaš da si jeo govna i negde uživao u tome?" Mi teško zvuči kao "jebi ga, ipak se ja ložim na tebe".
Pa ona mu tu kaze da joj se on svidja takav kakav jeste i da bi ona volela da on prevazidje sebe i uzmeri svoju paznju ka njoj. I zavoli je onakvu kakva ona jeste.A jbg, ima necega i u njenoj glumi, njenom glasu i u nacinu na koji izgovara taj tekst. Mislim da sam bas tu osetio njenu 'naklonost' ka njemu (koja se prvo naslucuje u tome sto ga stolkuje dok dzogira).Ovo je zaista stara prica ispricana na nov nacin i na tome Rassellu svaka cast. Pri tom je taj svoj novi nacin zavio u formu vec vidjenog nacina na koji je ta prica ranije milion puta pricana. Genijalno. Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

Pa ona mu tu kaze da joj se on svidja takav kakav jeste i da bi ona volela da on prevazidje sebe i uzmeri svoju paznju ka njoj. I zavoli je onakvu kakva ona jeste.A jbg, ima necega i u njenoj glumi, njenom glasu i u nacinu na koji izgovara taj tekst. Mislim da sam bas tu osetio njenu 'naklonost' ka njemu (koja se prvo naslucuje u tome sto ga stolkuje dok dzogira).
Okej, ja sam stvarno onda propustio deo filma gde ona njemu kaže bilo šta slično sviđanju kakav jeste i usmeravanju pažnje ka njoj i zavoljavanju nje. Edited by Lrd
Link to comment
Pa ona mu tu kaze da joj se on svidja takav kakav jeste i da bi ona volela da on prevazidje sebe i uzmeri svoju paznju ka njoj. I zavoli je onakvu kakva ona jeste.A jbg, ima necega i u njenoj glumi, njenom glasu i u nacinu na koji izgovara taj tekst. Mislim da sam bas tu osetio njenu 'naklonost' ka njemu (koja se prvo naslucuje u tome sto ga stolkuje dok dzogira).Ovo je zaista stara prica ispricana na nov nacin i na tome Rassellu svaka cast. Pri tom je taj svoj novi nacin zavio u formu vec vidjenog nacina na koji je ta prica ranije milion puta pricana. Genijalno.
то је то, Слаџо.
Link to comment
Znaš zašto mi je važno - ako sam dobro skapirao i ako nisam nešto propustio, što je moguće. Dakle, kako sam skapirao, njena faza spavanja sa svima svuda je već bila gotova pre nego što su se upoznali, i čim su se upoznali ona je htela da dejtuju, stalkovala ga i ostalo. Jebi ga, verujem i tebi kao i lubi i RL prijateljima kad je film u pitanju, ali meni to fali, fali mi da je rekla makar jednom "bila sam takva, patila sam, sada tebe želim blabla".Ovako mi je nekako previše otvoreno i nedorečeno, a nekako mi ne ide da mi dramedije budu nedorečene.
Ne znam sad, što više čitam ovaj thread to mi se više čini da se ne slažem sa ljudima sa kojima se inače slažem da je film super. Nekako mi izgleda ka da postoji neka vrsta (uslovno) antiklimaksa, tj. na kraju filma vidimo da su zaljubljeni i ko zna od kada su bili. I to mi je baš super, jer je tako i u životu, meni to izgleda kao istina, samo odjednom shvatiš da si zaljubljen već neko vreme. Dobro, kapiram da se mnogi neće složiti sa mnom. Stvarno nisam ubeđen da je, kako Zorge kaže, u pitanju ljubav na prvi pogled, ne vidim kako je moguće, kad ovaj bali sve vreme o bivšoj ženi, a Tiffany pravi raznorazne manipulacije (s dobrom namerom), veći deo filma.Uostalom mi gledamo dva glavna lika koji pokušavaju da povrate životnu ravnotežu, i to im uspe i ta ravnoteža između njih je valjda ta ljubav. :)
Link to comment

upravo odgledah i jebeno je dobar film. majstorija rediteljska. ona scena kad polako šizi dok idu cepelini, pa kulminira tučom sa matorim i nabadanjem keve, ta scena je za udžbenike. jebo mu je kevu o'russell, alal mu ćufte.što se tiče famoznog zaljubljivanja, meni je bilo nekako jasno da se dogodilo odmah na upoznavanju, zatim i za stolom na večeri, i ništa mi tu nije smetalo, samo se čekalo da se ozvaniči. i dobro je to urađeno na kraju.

Link to comment

имали смо негде на првим странама дискусију о камери, овај део јако добро описује О. Раселов приступ:Russell does it with more than his pen, as his direction perfectly reflects the film’s themes and tones. Throughout the film he makes a point of having the camera come rushing up to actors until its right in their faces. It’s sometimes disorienting, but it creates an atmosphere for the movie and makes you feel as though you’re watching the story through the eyes of the characters. As he has in previous films like The Fighter and Three Kings he mixes tones brilliantly, able to orchestrate emotions with soft and jagged camera movement – and without ever alienating the audience.цео текст:http://www.cinemablend.com/reviews/Silver-Linings-Playbook-6172.html

Link to comment
upravo odgledah i jebeno je dobar film. majstorija rediteljska. ona scena kad polako šizi dok idu cepelini, pa kulminira tučom sa matorim i nabadanjem keve, ta scena je za udžbenike. jebo mu je kevu o'russell, alal mu ćufte.
+ 1000Ludilo. Aku bukvalno :)
Link to comment
upravo odgledah i jebeno je dobar film. majstorija rediteljska. ona scena kad polako šizi dok idu cepelini, pa kulminira tučom sa matorim i nabadanjem keve, ta scena je za udžbenike. jebo mu je kevu o'russell, alal mu ćufte.što se tiče famoznog zaljubljivanja, meni je bilo nekako jasno da se dogodilo odmah na upoznavanju, zatim i za stolom na večeri, i ništa mi tu nije smetalo, samo se čekalo da se ozvaniči. i dobro je to urađeno na kraju.
...pogledaj i ovu verziju filma što ja odgledah.
Link to comment

pogledala film drugi put :wub: .i drago mi je da jesam, povezala 2x2 detalja (ne znam da li je reditelj imao iste veze u vidu, ali mi nije ni bitno, za mene su tu).jedino mi krivo što i ovaj put nisam film gledala na velikom platnu.

Edited by PointTaken
Link to comment
najromanticniji i najvedriji film koji je moguce snimiti bez dodira sa kichom i spustanja kriterijuma drame. Bradley Cooper simpatican ali ne i useceren uz novu holivudsku Veneru, Jennifer Lawrence.prvo nisam zeleo da se film zavrsi a posle mi doslo da ostanem i za sledecu projekciju.David O. Russel posle ovog filma postaje moj omiljeni reziser.
slazem se.
Link to comment
pogledala film drugi put :wub: .i drago mi je da jesam, povezala 2x2 detalja (ne znam da li je reditelj imao iste veze u vidu, ali mi nije ni bitno, za mene su tu).jedino mi krivo što i ovaj put nisam film gledala na velikom platnu.
који су то детаљи?
Link to comment

ko me je vukao za jezik. zorgeu sam odgovorila u pm-u, evo i ovde, mrzi me da raspravljam bilo šta dalje o tome

rec je o Hemingveju, i o Patovom besu što Hemingvejev romana nema srećan kraj ljubavne priče.moj utisak je da je tada, u tom trenutku filma najavljeno da ćemo imati hepi end.nisam ukacila da li je u pitanju knjiga zbogom oruzje, ili neka druga. slabo sam citala hemingveja. moguće je da je i to bitno.drugi detalj je vecera kad su se sreli, i on koji nervozno objasnjava istorijsko poreklo reci O.K. na kraju filma, on njoj izjavljuje ljubav, a ona na sve to kaze samo O.K. i poljubi ga.mislim da to nije slucajno, i da je film sigurno pun slicnih little clues

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...