Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

simpa skroz film. lepo se prave prelazi iz drame u romkom. samo je kraj... jadan.

sve vreme se gradi njihova ljubavna pricha i onda ono glupo pismo i njeno ok. ma daaaaj. hocu te chokoladne medvedice sa neba i ceo paket a ne ovo. tu niti je drama niti romantichna komedija nego samo losh momenat. kao da Russel-u bila frka da ne bude suvishe romantichna komedija pa nije znao kako drugachije to da reshi.i da... scena ispred bioskopa na noc veshtica... :Hail:

Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

Film je dobar, ali ga kenja to što nije dovoljno "sladunjav", kako se to ovde kaže.Mene isto nervira što u ovakvom filmu, koji treba da je prilično strejtforvard mora posle da se nagađa i teoretiše šta se desilo i kako, umesto da sve bude jasno.Prijatelj kome verujem mi je objasnio kompletnu genezu njihovog odnosa i ubedio me je da je do mene što to nisam video, a onda sam pročitao ovu diskusiju i vidim da postoje sasvim različite teorije. Jebeš ti to, što se mene tiče.No, treba da se pogleda film u svakom slučaju.edit: pogledao sam i recenziju na Popboksu. Janković zna znanje i filmski je obrazovan i pismen, mada se ovde ne slažem sa njime u potpunosti.

Edited by Lrd
Link to comment

nije dovoljno sladunjav? pa ovde je kod forumasa koji ne vole film uglavnom unison stav da je previse sladunjav.mene je film bacio u mod poredjenja sa ljudima koje znam i koji pate od bipolarnog poremecaja ili bar neke teske depresije. niko ali niko nije nabazdaren na ljubav kao terapiju i niko ali niko ne moze da ostvari bilo kakvu funkcionalnu vezu. posle 5, 10 ili 20 godina od dijagnoze. a ima drugih slicnosti sa filmom. sve njih terapeuti loze na taj self esteem, nekakvo sumanuto bildovanje samopouzdanje na sve moguce nacine. ali svi padaju kada dodje do odnosa jedan na jedan.

Edited by gazza1
Link to comment
mene je film bacio u mod poredjenja sa ljudima koje znam i koji pate od bipolarnog poremecaja ili bar neke teske depresije. niko ali niko nije nabazdaren na ljubav kao terapiju i niko ali niko ne moze da ostvari bilo kakvu funkcionalnu vezu. posle 5, 10 ili 20 godina od dijagnoze. a ima drugih slicnosti sa filmom. sve njih terapeuti loze na taj self esteem, nekakvo sumanuto bildovanje samopouzdanje na sve moguce nacine. ali svi padaju kada dodje do odnosa jedan na jedan.
Loš ti je taj mod, film ne mora da bude medicinski precizan, to je potpuno nebitno. Svi padaju kod tog odnosa jedan na jedan, a, gle čuda, u romkomu to uspeva.Druga je stvar što sad mediji potenciraju tu priču o Raselu i njegovom detetu, pa će ljudi početi da razmišljaju o tom medicinskom aspektu priče.
Link to comment
Film je dobar, ali ga kenja to što nije dovoljno "sladunjav", kako se to ovde kaže.Mene isto nervira što u ovakvom filmu, koji treba da je prilično strejtforvard mora posle da se nagađa i teoretiše šta se desilo i kako, umesto da sve bude jasno.Prijatelj kome verujem mi je objasnio kompletnu genezu njihovog odnosa i ubedio me je da je do mene što to nisam video, a onda sam pročitao ovu diskusiju i vidim da postoje sasvim različite teorije. Jebeš ti to, što se mene tiče.No, treba da se pogleda film u svakom slučaju.edit: pogledao sam i recenziju na Popboksu. Janković zna znanje i filmski je obrazovan i pismen, mada se ovde ne slažem sa njime u potpunosti.
различите теорије о чему?дај изложи парадигме па да овде лепо разјаснимо. Edited by 3opge
Link to comment
различите теорије о чему?дај изложи парадигме па да овде лепо разјаснимо.
Различите теорије о томе када се она напалила на њега. Мени је сметало што ми то уопште није било јасно: виде се први пут и она одмах почиње да га прогања и заскаче га и опсесира, а мени ништа од тога није било јасно, нити ми је мотивација њеног лика била јасна, само је тако за мене у филм био уведен лик, а узето је здраво за готово да се она пали на њега и прогања га.Сметало ми је што нисам видео никаквим филмским средствима које ја разумем генезу њених емоција.Те ми је пријатељ тај то детаљисао и објашњавао, да је било на први поглед, да је одсуство бујања њених емоција одсутно зато што пратимо филм из његовог угла, а он није био ту, и да треба да нам буде довољно што се тога тиче када смо видели да је она у дослуху са његовим родитељима. А овде сам читао нешто друго.Али, право да ти кажем, није да изгарам нешто од жеље да се утврди истина, јер ми ово није тај тип филма, да се после њега мозга о мотивацији и да треба да се дешифрују акције јунака.
Link to comment
Различите теорије о томе када се она напалила на њега. Мени је сметало што ми то уопште није било јасно: виде се први пут и она одмах почиње да га прогања и заскаче га и опсесира, а мени ништа од тога није било јасно, нити ми је мотивација њеног лика била јасна, само је тако за мене у филм био уведен лик, а узето је здраво за готово да се она пали на њега и прогања га.Сметало ми је што нисам видео никаквим филмским средствима које ја разумем генезу њених емоција.Те ми је пријатељ тај то детаљисао и објашњавао, да је било на први поглед, да је одсуство бујања њених емоција одсутно зато што пратимо филм из његовог угла, а он није био ту, и да треба да нам буде довољно што се тога тиче када смо видели да је она у дослуху са његовим родитељима. А овде сам читао нешто друго.Али, право да ти кажем, није да изгарам нешто од жеље да се утврди истина, јер ми ово није тај тип филма, да се после њега мозга о мотивацији и да треба да се дешифрују акције јунака.
ja ono malo sto te poznajem, ne ide nikako sa ovim da nisi u stanju da razumes snagu, poeziju i magiju pr(a)ve ljubavi. :)
Link to comment
ja ono malo sto te poznajem, ne ide nikako sa ovim da nisi u stanju da razumes snagu, poeziju i magiju pr(a)ve ljubavi. :)
Ne, bre. :) Nisam u stanju da razumem kako je to prikazano u ovom filmu (ili nije prikazano), to nam je bila tačka spoticanja. Ja sam govorio da se to ne vidi, on je govorio da samo ja to ne vidim, a pošto mu verujem, ostalo je na tome da ja to ne vidim.
Link to comment

i ja ponekad ne vidim, važno je upaliti svetla kad je mračno, skinuti naočare za sunce i staviti one za gledanje i ako treba otvoriti očiipak ni ja nisam video tu tačku o koju sise spotaklo.. bogtepita :unsure: tajneskita

Link to comment

Она у почетку хоће само секс, јер тако функционише. Тако да ту нема љубави на први поглед код ње. Док је он очаран њеним изгледом али се бори против тога. Неуспјешно. Она њега заскаче и прогања јер је другачији од других а сличан њој.Барем је тако по мени.

Да, boshoku, ПО МЕНИ. :sleep:

Link to comment
Она у почетку хоће само секс, јер тако функционише. Тако да ту нема љубави на први поглед код ње. Док је он очаран њеним изгледом али се бори против тога. Неуспјешно. Она њега заскаче и прогања јер је другачији од других а сличан њој.Барем је тако по мени.

Да, boshoku, ПО МЕНИ. :sleep:

напротив, она се одмах, на вечери код сестриног мужа заљубила али жели то да маскира позивом на секс у мраку, као није јој важно с ким.он је прочитао ситуацију и иде на то да је исфолира да није заинтересован и да му је важна жена.али, онда код њега почиње немир па улети да је брани од оног типа на вратима.онда се нађу у дајнеру али то као није дејт, обоје се фолирају али им је обома јасно да су заљубљени. она је сад потпуно свесна да је заљубљена али и даље није сигурна да ли је он у њу, прави сцену, излеће.од тада па надаље све је само игра, са малом његовом предношћу у фолирању, јер она ипак није сигурна.............................може се на ову тему дати много варијација, у томе је лепота. Edited by 3opge
Link to comment
Она у почетку хоће само секс, јер тако функционише. Тако да ту нема љубави на први поглед код ње. Док је он очаран њеним изгледом али се бори против тога. Неуспјешно. Она њега заскаче и прогања јер је другачији од других а сличан њој.Барем је тако по мени.

Да, boshoku, ПО МЕНИ. :sleep:

I meni je ovako izgledalo. Ta njegova vernost ženi je istovremeno nervira, ali i privlači. Plus, on je prvi koji nije prihvatio seks. Plus, "nije kao oni, nije lažov i konformista". He's trying to be a stand-up guy.Inače, upravo sam po drugi put gledao film. Jedn stvar koju sam tek sad primetio:

Njen "sinopsis" Lord of the Flies, koji skoro do u reč opisuje njihov kasniji navijački ritual - bunch of boys, on an island...Inače, knjige se baš često bacaju i padaju.

Link to comment
I meni je ovako izgledalo. Ta njegova vernost ženi je istovremeno nervira, ali i privlači. Plus, on je prvi koji nije prihvatio seks. Plus, "nije kao oni, nije lažov i konformista". He's trying to be a stand-up guy.Inače, upravo sam po drugi put gledao film. Jedn stvar koju sam tek sad primetio:

Njen "sinopsis" Lord of the Flies, koji skoro do u reč opisuje njihov kasniji navijački ritual - bunch of boys, on an island...Inače, knjige se baš često bacaju i padaju.

то ми не делује као довољан мотив да га прогони на трчању, сакрива се иза зида кад он дође да је брани, онда она реакција у дајнеру, плус све остало...мораћемо да питамо О. Расела.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...