Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

5 minutes ago, James Marshall said:

 a to što se ekipa osoba koje uglavnom rade i zarađuju napolju skupe par mjeseci kod kuće i bave se sportom, bravo za njih, zdrav život, ali slabe realne vajde i mi i država vidimo od toga. 

 

Zivot profesionalnog sportiste nije nesto narocito zdrav :D

Link to comment
11 minutes ago, Halvard said:

 

 

Drugim rečima, ako nam je neko gotivan i navijamo za njega i inače, može se naći način da se racionalizuju nepopularni potezi, dok se od onih kod kojih to baš i nije slučaj očekuju da budu moralne vertikale.

I to je sasvim OK, ljudski i razumljivo, samo hajde onda da se ne pretvaramo da to ima bilo kakve veze sa moralnim principima.

I da po mogućstvu one koje manje volimo ne proglašavamo za Hitlerjugend, dok istovremeno na avataru imamo osobu čija se podrška Vučiću nije zadržala samo na timskoj poseti i poklonjenom dresu nakon osvojene medalje. 

 

+1

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

 

I onda se to preslika polako i na reprezentaciju... Jednu po jednu... Ovo je prvo košarkaško takmičenje posle mnogo godina, gde se nisam nervirao što ne mogu da gledam... Sve mi je bilo bez veze...

 

Sport mi sve manje znači, a sport vezan za Srbiju još manje...Ostao mi još taj liverpool, subota ili nedelja popodne, svaka druga sreda, nešto što volim ispratim, kad stignem... Malo li je?

 

Starim, valjda, ili su samo oni mandrili sa početka posta uspeli toliko da mi sve ogade, ko će ga znati...

 

 

Mislio sam da to ima veze sa tim sto sam dobio klinca pa sam posvecen tome..ali jok. 

 

Sve manje me zanima sve sto nosi prefiks Srbije i ima veze sa ovom zemljom..i pusangija fuzbalera i ispadanje kosarkasa ( kanda ce Ameri ispasti u cetvrtfinalu te ga izgleda duvamo za OI).

 

Neka ga svima u sve umesani Vucic..neka im spakuju jednog i za poneti. Meni svira paja za njih, sto i vama toplo preporucujem.

Link to comment
10 minutes ago, SNARC said:

 

 

Mislio sam da to ima veze sa tim sto sam dobio klinca pa sam posvecen tome..ali jok. 

 

Sve manje me zanima sve sto nosi prefiks Srbije i ima veze sa ovom zemljom..i pusangija fuzbalera i ispadanje kosarkasa ( kanda ce Ameri ispasti u cetvrtfinalu te ga izgleda duvamo za OI).

 

Neka ga svima u sve umesani Vucic..neka im spakuju jednog i za poneti. Meni svira paja za njih, sto i vama toplo preporucujem.

+1

meni je bilo koja utakmica partizana zanimljivija od bilo koje utakmice reprezentacije.

Link to comment

 

 

 

E, to rađenje za državu kroz sport je teška budalaština, da prostiš. Sto hiljada medalja mi neće popraviti utisak o nekoj državi ako im je vlast kretenska i ako su štetočine na globalnom planu (tipa Brazil i Bolsonaro), a od medalja naših na međunarodnim takmičenjima mi ovdje nemamo ništa osim što se predsjednik slika sa osvajačima i što im se dijele nacionalne penzije, što direktno šteti neke tamo korisnike budžeta. Mi radimo za državu tako što ovdje živimo, plaćamo porez, radimo, a to što se ekipa osoba koje uglavnom rade i zarađuju napolju skupe par mjeseci kod kuće i bave se sportom, bravo za njih, zdrav život, ali slabe realne vajde i mi i država vidimo od toga. 

 

Pogresno si postavio pricu.

Mada i ovako i onako nisi u pravu. Meni stranci prvo kazu, kada cuju odakle sam... aaaa N.Djokovic, Jokic... jer za njih znaju, za drekavca sumnjam i niko ga nikad pomenuo nije.

Onaj iz Danske (mada ne moram da idem tako daleko) sigurno ne zna ko je predsednik RSrb, ali ko je najbolji teniser na svetu ili najbolji centar u NBA, naravno da zna.

 

No, nisam isla u tom smeru. Vec bukvalno borba, na terenu, to je taj rad o kome pricam, ako te zanima sport naravno.

Jesi li gledao finale bar? Jesi li gledao finale Vimbldona? U oba slucaja bila je slicna prica: imali smo borbu sa protivnikom, borbu sa sobom (Novaku nije bas isao servis i gomila stvari, devojke imale krizu), a na sve to imas i borbu sa publikom koja je listom na suprotnoj strani i urla, arlauce, ometa ih kad god moze i ne moze, dakle neprijateljsko grotlo. I sta oni urade? Pobede. E sad koga ne zanima sport i boli ga uvo, reci ce jaka stvar pobedili za sebe, e pa ja ne gledam na to tako, volim mnogo sport, navijam i radujem se, ne zato sto se poistovecujem, reko bi zlonameran neko (sto je tek glupost najveca), vec zato sto stvarno pratim i interesuje me.

Zasto se bore i rade za zemlju, zato sto tamo pise Srbija. Ko je osvojio zlatnu medalju? Srbija.

Kako politicari samo unistavaju nas ugled i zagocavaju zivot svojim gradjanima, a mi primorani da zivotarimo ovde (ko ne moze da ode).. sipak bi placali porez da ne moramo, pa i nije neki rad bas. Tako da to nisu iste borbe nikako.

Druga prica i druga dimenzija, i za tebe i mene koji placamo uredno porez i borimo se svakodnevno niko ne zna, cak ni hvala da kaze :(

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, BWA said:

+1

meni je bilo koja utakmica partizana zanimljivija od bilo koje utakmice reprezentacije.

 

Kog Partizana? Onog koga vode Vucela i Vazura ili onog koga vodi Ostoja?

Link to comment

Ali ti i ja nismo na različitim stranama, samo što je follow up te priče "A, Đoković, Jokić" to što eto kao znaju za nas, dobri ste u sportu i to se iscrpljuje na nekim ličnim kontaktima, na nekom mikronivou.

 

Sa druge strane, Kinezi čuju da nas vodi pohlepni autokrata, tiranin i onda dođu i otvore separaciju ili šta već u Boru i truju desetine ili stotine hiljada ljudi u tom kraju. E to je realan uticaj na život, a ne Đoković i Jokić, nažalost. 

 

Simplifikujem, ali kapiraš u kom pravcu pričam. Sport je dobra zanimacija, ali na kraju dana je upravo to, zanimacija. Teoretičari zavjera i zadrti zaguljeni ljevičari i desničari bi čak rekli da je to žvaka koja je data narodu ga žvaće dok ozbiljne stvari prolaze ispred nosa. 

 

Pobijedila Srbija? Jaka stvar, kako se ta ista Srbija ponaša prema svojim građanima, i te njene pobjede mi čine sve manje zadovoljstva. Simpatični su mi pojedini sportisti, ali kolektivitet poput nacije ili konstrukt poput države, iskreno rečeno, za takve ideje me baš briga. Jer, kao što rekoh, od te države (a tek nacije) posljednjih 30 godina imam debelo više glavobolja od bilo kakve koristi ili zadovoljstva. 

 

@Jumanji

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Kog Partizana? Onog koga vode Vucela i Vazura ili onog koga vodi Ostoja?

 i jednog i drugog i treceg...

moja nezainteresovanost za reprezentacije nema nikakve veze sa prijemima kod milosevica, tadica, vucica itd.

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, BWA said:

 i jednog i drugog i treceg...

moja nezainteresovanost za reprezentacije nema nikakve veze sa prijemima kod milosevica, tadica, vucica itd.

 

 

 

 

Pitam zato sto si stavio si +1 na post u kome se na kraju zakljucuje " Neka ga svima u sve umesani Vucic..neka im spakuju jednog i za poneti. Meni svira paja za njih, sto i vama toplo preporucujem. "  Covek je razocaran celokupnom situacijom u zemlji i umesanoscu Vucica i njegovih su sve zivo. Partizan nije izuzet iz svega toga.

Link to comment

da. u pravu si.

vise sam mislio na dio posta u kojem se potencira indiferentnost u odnosu na rezultate reprezentacije.

 

nisam ja potpuno nezainteresovan za reprezentaciju, ali kako vrijeme prolazi sve manje pratim i sve se manje nerviram.

Link to comment

 

 

@JamesMarshall

 

Ne, ne, ne dozivljavam da smo na razlicitim stranama, samo dozivljavamo razlicito stvari.

Ali cek sad odeeee bre daleko i mnogo se rasplinnujes..

E sad smo dosli do toga kako sport utice na tebe i mene, kako ga mi pojedinacno vidimo.

Malo pre pricas o nasem sportu kako utice na strance i da li utice, sad vec na nas ovde.

smile.png

 

Sve to nema veze. Naravno da je sport zabava, sta bi bilo drugo, jedino ako zivimo od toga pa nam je nesto vise, kao sto sam ja jedno vreme. A kako ga ko dozivljava glupo o tome pricati.

Naravno da strani svet, onaj obican, ne zna ko je drekavac, ne zna ni svoje politicare (blago njima!), a ako prati sport, ovu dvojicu sigurno zna. U tom smislu oni vise doprinose, jer sam posla od sebe.

Sport, prijatelji istomisljenici, hvala bogu nomalna i zdrava porodica, posao van politike i rijalitija, to je bio moj zivot i moj mikrosvet do skoro, od trenutka kako je ova bagra na svu moju zalost i bes dosla na vlast. E sad, to je vise nemoguce, ko kaze da je apolitican danas ima moju najstrasniju osudu, tako da se nazalost stvari menjaju, pa upoznajem razne bizone i ostale buzdovane. No, ako podjemo od nekog koga bas sport i ne zanima, nije mu strast kao meni sto je, onda ima tu drugacijih pogleda i teorija. I sve je to oke.

 

Necemo o Kinezima nikako, koji naravno koriste nase manjkavosti i nezasticenost, kao i pohlepnu vlast, jer oni i svoje truju i ubijaju. Pre par godina bila je nevidjena afera, bolje reci zlocin, kada je neki njihov veliki proizvodjac decije hrane, odnosno vestackog mleka prodavao neki dug vremenaki period zatrovano to mleko. Mnoge su bebe umrle, mnoge zdravstveno bile osakacene, a ti glavni na kraju osudjeni na smrt valjda. Tako da sto ne bi nas trovali, ovde ih bar niko nece ubiti.

 

Zao mi je, ali ne mogu Zvezdu da positovecujem sa Terzicem i Covicem (iako gledam samo velike utakmice, ne visim vise na tribinama), niti mogu reprezentaciju u bilo kom sportu i drzavu da poistovetim sa ovim kretenom na vlasti i njegovom klikom. To su totalno odvojene svari za mene i ovi su nadam se jednom smenjivi, pa da picamo kao ljudi, bez da ih pominjemo u ovakvim stvarima i dogadjajima.

 

Devojke nisu nikako zasluzile ovu pljuvacinu i satanizaciju kvazi moralne srpske javnosti, to je sve sto sam htela da kazem [emoji3][emoji3]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...