Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

a sta, to im je olaksavajuca okolnost?

pa u tom slucaju, ako ima takvih jednaka su govna kao i svako drugi ko iskreno ljubi vucica

 

cak pre razumem nekog neobrazovanog ili matorog penzionera kom pink/hepi 24 sata ispiraju mozak i na ivici su gladi, nego devojke od 20-30 godina koje su vecinom u solidnoj ekonomskoj situaciji

Link to comment
32 minutes ago, Filozof manijak said:

Jok i nije.  Paz da se ne slika sa luzerima i nesposobnjakovićima... :D

Nadam se da će posle ovog neuspeha u javnosti isplivati detalji oko pritiska na selektora i igrače (ako ih je bilo)

da su radili danonocno kao on, ne bi im se ovo desilo.

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

a sta, to im je olaksavajuca okolnost?

pa u tom slucaju, ako ima takvih jednaka su govna kao i svako drugi ko iskreno ljubi vucica

 

cak pre razumem nekog neobrazovanog ili matorog penzionera kom pink/hepi 24 sata ispiraju mozak i na ivici su gladi, nego devojke od 20-30 godina koje su vecinom u solidnoj ekonomskoj situaciji

 

Ne znam šta da ti kažem na ovo. TI očekuješ od sportista da dele tvoje političke svetonazore ili su govna?

 

To su devojke od 20ak godina, bave se sportom, verovatno čestito ni škole nisu završile (čast izuzecima), sa 20 godina već igraju po inostranstvu, i ti sad očekuješ da pljuju Vučića ili pokažu neki otpor da bi ti bio zadovoljan.

Daj, priberi se.

Prestanite više da svoje frustracije projektujete kroz sportske (ne)uspehe,

Link to comment

ne mora niko od tih sportista da bude Muhamed Ali i da rizikuje robiju zbog svojih uverenja. ali mogao bi bar neko od njih da bude makar kao 1 Megan Rapinoe. nije da očekujem, prosto bi bilo lepo i dobro kao primer.

 

sa slavom i uspehom u nac. timu dolazi i određena doza odgovornosti za to kako se postupa u javnosti. imaju veći kredibilitet, vidljivost onoga što rade je bitno veća nego kod prosečnog građanina ili građanke. osim što to uvećava važnost njihovog postupanja u javnosti, to ih u određenoj meri i štiti od posledica javnog zauzimanja stava.

 

nek rade šta žele, možda vole Vučića, možda imaju neki misplaced patriotski osećaj odgovornosti, možda ih boli uvo, možda se plaše. sve legitimno, samo je sasvim okej malo se i razočarati.

Link to comment

Ljudi ne shvataju da je za dobar deo Srbije Vučić bog koji se spustio na zemlju da bi nam bilo bolje... I da veruju u tu sliku tako da to ništa ne može promeniti...

 

Kao što i mi imamo naše bablove™ u kojima smo, tako i drugi ljudi imaju svoje, i gle čuda u tim balovima™ je Vučić oličenje dobrote i pameti...

 

I onda naravno da neko ko potiče iz babla™ dobrote i pameti je ponosan što ide tamo™...

 

E sad pitanje je samo da li mi te koji su ponosni treba da preziremo, mrzimo ili prihvatamo njihove političke stavove kao stavove na koje svako ima pravo... A o tome smo na politici onoliko ispisali o Miletu™ i opet je sve to stvar ličnog razumevanja...

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Ne znam šta da ti kažem na ovo. TI očekuješ od sportista da dele tvoje političke svetonazore ili su govna?

 

To su devojke od 20ak godina, bave se sportom, verovatno čestito ni škole nisu završile (čast izuzecima), sa 20 godina već igraju po inostranstvu, i ti sad očekuješ da pljuju Vučića ili pokažu neki otpor da bi ti bio zadovoljan.

Daj, priberi se.

Prestanite više da svoje frustracije projektujete kroz sportske (ne)uspehe,

o kakvim frustracijama vise pises?

ne projektuj svoje probleme na druge

 

ja sam i ne samo ja, vec mnogi iz moje okoline itekako  bio politicki svestan ne sa 20 vec sa 16,17 godina, to su one poslednje godine miloseviceve vladavine

odnos prema vucicu nije nikakav politicki svetonazor, ideologija to je jednostavno odnos prema zlocincu

 

to sto igraju u inostranstvu je samo plus, a i nisu one van srbije od rodjenja vec poslednih godiunu, dve a u srbiji im zive porodice i svi bliski ljudi

 

i opet, ne ocekujem ja od njih da izvrse atentat na vucica, ocekujem samo da ne odu da mu nose darove

dovoljno je da ih taj dan zaboli glava, stomak, "primicac" 

Edited by pbg12345
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ljudi ne shvataju da je za dobar deo Srbije Vučić bog koji se spustio na zemlju da bi nam bilo bolje... I da veruju u tu sliku tako da to ništa ne može promeniti...

 

Kao što i mi imamo naše bablove™ u kojima smo, tako i drugi ljudi imaju svoje, i gle čuda u tim balovima™ je Vučić oličenje dobrote i pameti...

 

I onda naravno da neko ko potiče iz babla™ dobrote i pameti je ponosan što ide tamo™...

 

E sad pitanje je samo da li mi te koji su ponosni treba da preziremo, mrzimo ili prihvatamo njihove političke stavove kao stavove na koje svako ima pravo... A o tome smo na politici onoliko ispisali o Miletu™ i opet je sve to stvar ličnog razumevanja...

 

 

ama bre pricamo o devojkama od 20ak godina koje nisu neka sirotinja iz srpske provincije

 

medju takvima je malo onih koji iskreno "ljube vucica"

 

i opet, odnos prema vucicu nije "politicki stav"

nemoguce da su vam prodali tu pricu

Edited by pbg12345
Link to comment
Just now, pbg12345 said:

ama bre pricamo o devojkama od 20ak godina koje nisu neka sirotinja iz srpske provincije

 

medju takvima je malo onih koji iskreno "ljube vucica"

Otkud znaš? Zašto polaziš od toga da znaš nešto ljudima samo zato da li su ili nisu sirotinaj iz provincije?

 

Ja znam ljude kojis u dobrostojeći iz grada Beograda i ljube Vučića kao sliku svoju...

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

o kakvim frustracijama vise pises?

ne projektuj svoje probleme na druge

 

ja sam i ne samo ja, vec mnogi iz moje okoline itekako  bio politicki svestan ne sa 20 vec sa 16,17 godina, to su one poslednje godine miloseviceve vladavine

odnos prema vucicu nije nikakav politicki svetonazor, ideologija to je jednostavno odnos prema zlocincu

 

to sto igraju u inostranstvu je samo plus, a i nisu one van srbije od rodjenja vec poslednih godiunu, dve a u srbiji im zive porodice i svi bliski ljudi

 

i opet, ne ocekujem ja od njih da izvrse atentat na vucica, ocekujem samo da ne odu da mu nose darove

dovoljno je da ih taj dan zaboli glava, stomak, "primicac" 

 

O tvojim frustracijama pišem. To šro ti očekuješ od njih, njih savršeno zabole. To što tebi i ili meni nije dobro, ne znači da je i igračicama loše. ZAšto bi one razmišljale  kao ti ili bile politički osvešćene? O tome ti pišem.

Ako to ne kapiraš, nemam snage ni živaca da se borim s tvojim vetrenjačama,.

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Otkud znaš? Zašto polaziš od toga da znaš nešto ljudima samo zato da li su ili nisu sirotinaj iz provincije?

 

Ja znam ljude kojis u dobrostojeći iz grada Beograda i ljube Vučića kao sliku svoju...

znam i ja pojedinacne primere, ali ovde nismo o tome pisali, vec o opstem raspolozenju

 

a ovo sto me pitas znam na osnovu poznanstava i na osnovu onogo sto vidim, cujem iz razgovora sa drugim ljudima

nikako nisam stekao utisak da je vucic omiljen kod mladjeg sveta

 

provinciju sam pomenuo u smislu da je provincija po pravilu siromasna i da su ljudi nazalost prisiljeni da lizu dupe za bilo kakav posao

odbojkasice kazem, nisu takva kategorija

17 minutes ago, Filozof manijak said:

 

O tvojim frustracijama pišem. To šro ti očekuješ od njih, njih savršeno zabole. To što tebi i ili meni nije dobro, ne znači da je i igračicama loše. ZAšto bi one razmišljale  kao ti ili bile politički osvešćene? O tome ti pišem.

Ako to ne kapiraš, nemam snage ni živaca da se borim s tvojim vetrenjačama,.

ne radi se glupane o tome kome je dobro

radi se o tome da govorimo o zlocincu koji je sa skupstinske govornice pozivao na ubijanje 100 muslimana za 1 srbina, o zlocincu za cijeg ministrovanaj su ubijani novinari i za koje je dobio stan dok su nas bombardovali a drugi ginuli po raznim kosarama

Edited by pbg12345
Link to comment

Ajd odjebi sa svojim učitavanjima

 

Kad si toliko tvrdoglav da ne možeš skapirati najprostiju činjenicu: ono što je Vučić za tebe, nije i odbojkašicama.

 

A sad nastavi da se svađaš sa svojim tezama. I ja sam budala što uopšte pokušavam.

Over & out 

Link to comment
11 hours ago, Halvard said:

I na kraju, ne mogu da se otmem utisku da su zbog navodne podrške Vučiću u javnosti najviše najebale Ivana Španović i odbojkašice, dok je mnogo manje primećeno da su mnogo otvoreniju podršku pružili pojedini sportisti za koje se zdušno navijalo koliko danas. Vrlo zanimljivo. 

 

Ja bi pizdeo isto ovako da su posle SP košarkaši odneli Vučiću dres sa njegovim imenom i brojem 1.

 

Španovićka i odbojkašice možda više najebavaju (doduše ovde samo ja pljujem odbojkašice a većina ih brani, tako da ne znam koliko su baš najebale u javnosti :D ) jer su jednostavno manje popularni sportovi koji manjina ljudi prati i ne postoji tolika emotivna povezanost. Kod košarke i fudbala je veća popularnost, više ljudi je emotivno vezano za to, i onda će manje da pljuju ili da budu više uzdržani. Ovde će odbojkašice generalno najviše da brane oni koji se najviše lože na odbojku i kojima odbojka (i taj njihov uspeh) nešto znači. A npr. Đokovića će najviše da pljuju za ponašanje van terena oni koji ne prate tenis i kojima ništa ne znači da li je Đoković osvojio 5, 10, ili 15 gren slemova. I sportiste u ovakvim situacijama po pravilu najviše pljuju oni koji ne prate sport i kojima je on nebitan u životu.

 

I mislim da moram opet da objasnim zašto je mene trigerovao ovaj dres "Vučić #1" i zašto je to više od pukog prijema kod predsednika države @čekmeže. Nije problem u tome što ih je AV primio, i što su one tamo otišle. Problem je u tome što je pređena linija. I kod ovog poklanjanja, postoje kako da kažem nepersonalizovani i personalizovani pokloni. Lopta, zastavica, pa i recimo dres nekog od igrača ili bez imena sa potpisima, to je onako ,,generički" nepersonalizovani poklon (pod uslovom da na njemu ne piše ,,dragom predsedniku Vučiću kome se mnogo zahvaljujemo za njegovu pomoć" ili tako nešto). To može da se tumači kao čista kurtoazija, to je nešto što može da ostane u vitrini u predsedništvu i da ga ,,nasledi" sledeći predsednik, može da bude eksponat koji vidiš u obilasku predsedničke kancelarije kada su im otvoreni dani i sl. Kada pokloniš dres na kome piše "Vučić" sa brojem 1, to je već nešto drugo. To je lično za tog predsednika konkretno, jer je on on, a ne zato što je predsednik. To je direktna podrška čoveku, ne funkciji. I ta simbolika broja jedan, u državi gde taj čovek zaista stremi da bude "broj 1" u svemu i svačemu, da se sve živo pita, i da ništa ne može bez njega. I to je, jednostavno, direktno popišavanje po svima koji taj čovek svakodnevno gazi i maltretira. Ne znam, meni je ovo očigledno. Čak i da mu je dat neki dres sa drugim brojem...pošto je u odbojci 14 igrača, sa brojem 15 pa kao hvala na podršci (kao ono ,,13. igrač" u košarci)...ali ne brate, ovo je ti si care za nas broj 1, veliki vođa.

 

Dakle da su mi poklonili dres na kome piše "Srbija" ili čak i "predsednik" ne bi ništa rekao. Ali ovde je pređena linija koja jeste za popizd (no kao što rekoh, više sam se smorio nego popizdeo).

Link to comment
16 minutes ago, Filozof manijak said:

Ajd odjebi sa svojim učitavanjima

 

Kad si toliko tvrdoglav da ne možeš skapirati najprostiju činjenicu: ono što je Vučić za tebe, nije i odbojkašicama.

 

A sad nastavi da se svađaš sa svojim tezama. I ja sam budala što uopšte pokušavam.

Over & out 

nije to "vucic za mene", to vucic jeste

to su materijalne cinjenice

nesto sto se desilo i lako je proveriti, a ne nekakav moj utisak o njemu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...