Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

6 minutes ago, hazard said:

 

Aj i tebe da pitam - zajebi sada šta ja ili ti mislimo da odbojkašice treba da rade. Da li su ovakve predstave OK? Da li je to poželjno ponašanje? Smatraš da kada se to desi, nije za osudu?

 

Pritom, ja nisam napisao ništa od toga što ti ironično iznosiš, al dobro.

 

Da li je OK? Više bih voleo da se nije desilo a kada se već desilo prilično sam ravnodušan. Poseta odbojkašica Vučiću ne puni niti prazni moj OK rezervoar.

 

Poželjno ponašanje? Ajde da si rekao "primeren gest" ali "poželjno ponašanje"... Mislim da su davno prošla vremena kada su sportisti pitali nekog drugog da im sastavi okvire poželjnog ponašanja. Nepoželjnotm su se ponašala i braća Grbić, i sadašnji košarkaški selektor, da li ih to samo po sebi čini lošim ljudima, nemoralnim osobama...? Previše lako Srbi sude jedni drugima, to je jedan od razloga zašto su tu gde jesu.

 

Za osudu? Ne, nije. Ne volim da sudim drugima na osnovu medijskih izveštaja. Da bih sebe smatrao vrednim da im sudim, trebalo bi prvo da ih sve upoznam lično, provedem neko vreme sa njima, skontam kako razmišljaju i čime se vode, pa onda dobro proučim formalne i neformalne centre moći i uticaja kojima su izložene u reprezentaciji... Dosta mleka tu ima da se popije, pa i onda nisam siguran da bih mogao da im sudim pravično, to jest, da bi me bilo šta na ovom svetu kvalifikovalo da im sudim.

Link to comment
7 minutes ago, hazard said:

 

Ajde sada da na trenutak zaboravimo Bojanu Milenković i Teodoru Pušić i ostale devojke i bolećivost prema njima jer su evropske šampionke. Nisu one jedine u ovoj zemlji koje su se za nešto trudile i nečega se odricale pa onda naišle na neki problem s vlastima. Ajde da ostavimo to po strani pa da te pitam - da li su tebi ovakve predstave OK? Da li je to poželjno ponašanje? Da li misliš da ovakve stvari nisu za najstrožu osudu? Jer ovde se o tome radi, a ne o tome šta ja očekujem od Bojane ili Teodore. Od njih pojedinačno kao osoba ne očekujem ništa, a svakako imam pravo da formiram stav o nekome na osnovu njegovih postupaka.

 

Da ne ispadne da ja sad nešto imam neki pik na odbojkašice...da su ovakvi fenomeni ograničeni samo na sport pa još i bože moj. Ovo je obrazac ponašanja koji se ponavlja u svim sferama ovog društva, i u onim mnogo bitnijim od sporta. Sport je suštinski nebitan. Tako i na fakultetu, institutu, u državnoj ustanovi, javnom preduzeću, sudu, tužilaštvu, bolnici, školi...neko kaže pa jebiga šta ću, eto mora se. I zato nas jašu psihopate. Zato državom vladaju Vučići, a sportskim savezima Gajići. I kako onda da ne popizdiš? Pritom ja nisam popizdeo koliko sam se zapravo, do jaja smorio. Ovo ne samo da je neprimereno na sve načine koje sam opisao i simptom naše bede nego je i ponižavajuće za te devojke.

 

Btw, zašto je jedini mogući scenario taj koji opisuješ? Zamislimo da jedna ili dve odbiju da potpišu ili odu na prijem. Pa onda budu odstranjene iz reprezentacije. A zamislimo onda da sve ostale reprezentativke kažu - mi sada nećemo da igramo, svako ima pravo na svoj politički stav i to ne treba da ima veze sa reprezentacijom. Pa onda da vidimo koga će i sa kojim medaljama Gajić da vodi po prijemima. Ne bi sve bile vraćene u reprezentaciju u roku od odmah? Naravno da bi, ti Gajići su gmazovi ali su i jajare. Ovakav scenario se u Srbiji čini nemogućim? E pa zato smo i tu gde jesmo. I opet da ponovim - jebeš odbojku. Da se pruža otpor na mnogo bitnijim mestima mogle bi odbojkašice da se uvlače predsedniku u dupe do sutra. Ovo je samo simptom.

Šta da ti kažem - evo, mene prvog na poslu jašu psihopate. U ponedeljak započinjemo da radimo posao koji će trajati dva meseca, gde teško da ću imati jedan slobodan dan uključujući vikende, i radiću ga u proseku 12 sati dnevno tokom tog perioda, a pare koje se budu od njega dobile podeliće neko drugi. Da li sam ja budala što pristajem na takav kompromis - pa možda i jesam, ali u kući troje dece od kojih jedno sa posebnim potrebama, polupokretna majka sa penzijom od 25 hiljada i žena koja kao specijalista ne može da dobaci do 1000 evra plate sa 15 godina iskustva. Ako ja budem stao, sve staje, pa moram da idem i da se smeškam idiotima došlim iz pizdih materina koji mi jašu po kičmi da bi menjali BMW džipove na 2 godine i kupovali kuće na Alpima, barem još neko (nadam se vrlo kratko) vreme. Voleo bih i ja da dobijem iznenadni napad kičme i oteram sve kurac, te odem sa decom u park, ali cena toga možda bude prilično velika. Život je pun tih šugavih kompromisa, tako sve funkcioniše u Srbiji (i ne samo u Srbiji, negde više negde manje), te su i ove devojke često primorane da trpe razne stvari od kojih dobijaju proliv, ali imaju neki cilj zbog kojeg sve to rade.

 

A da su mi ovakve predstave OK, naravno da nisu, ali to je obrazac koji se javlja svuda u svetu. Sujetne iskompleksirane psihopatske budaletine se popnu na vrh brže od svih ostalih, jer nemaju nikakvih skrupula niti empatije, pa kroje ponašanje svih prema sopstvenoj vizuri, kiteći se tuđim perjem i prisvajajući tuđe uspehe, i kažnjavajući ako im ne dozvoliš da podeliš svoj uspeh sa njima. Retki su oni koji imaju dovoljno snage da mogu sve to da odjebu na keca.

 

Što se tiče solidarisanja - pogledaj prvi pasus. E vidiš, ja nisam jedini koji će to da radi, niti sam jedini koji pizdi - ne, svi pizde, osim jednog jedinog koji će da učestvuje u podeli para i jedne koja se nada da će uskoro doći na taj nivo. Misliš da bi me sutra, kada bih otišao da se bunim zbog posla neko podržao - pa naravno da ne bi niko, pravili bi se da i ne znaju šta se dešava. Svi seru, a kada sam im predlagao da krenemo sami da radimo, svi su imali vrlo kreativne izgovore zašto ne mogu. Jednostavno, taj sitni oportunizam je svojstven ljudima, i tako bi bilo i kod ovih devojaka - ona koja bi krenula prva bi verovatno i ostala sama.

Link to comment
5 minutes ago, Redoran said:

Previše lako Srbi sude jedni drugima, to je jedan od razloga zašto su tu gde jesu.
 

 

Vidiš ja mislim baš suprotno. Srbi su tu gde jesu baš zato što nisu spremni da sude - suštinski, da na osnovu tog suda određuju svoje ponašanje prema nekome - i zato što olako tolerišu govnarsko ponašanje.

Link to comment

Kako bre nisu spremni da sude, pa samo ovog leta smo se onoliko puta uverili da im je dovoljna jedna fotografija, jedan TV prilog ili jedna agencijska vest da sve moguće i nemoguće zaključe o nekome.

Link to comment

Ni na osnovu slike sa Brankicom, Majom i dresom se ne može ništa zaključiti, mislim, nabacile osmeh za slikanje, velika stvar.

 

Quote

Btw, zašto je jedini mogući scenario taj koji opisuješ? Zamislimo da jedna ili dve odbiju da potpišu ili odu na prijem. Pa onda budu odstranjene iz reprezentacije. A zamislimo onda da sve ostale reprezentativke kažu - mi sada nećemo da igramo, svako ima pravo na svoj politički stav i to ne treba da ima veze sa reprezentacijom. Pa onda da vidimo koga će i sa kojim medaljama Gajić da vodi po prijemima. Ne bi sve bile vraćene u reprezentaciju u roku od odmah? Naravno da bi, ti Gajići su gmazovi ali su i jajare. Ovakav scenario se u Srbiji čini nemogućim? E pa zato smo i tu gde jesmo. I opet da ponovim - jebeš odbojku. Da se pruža otpor na mnogo bitnijim mestima mogle bi odbojkašice da se uvlače predsedniku u dupe do sutra. Ovo je samo simptom.

 

Mislim da je taj scenario makar podjednako verovatan kao i onaj po kom sve odreda bivaju proglašavane Đilasovim plaćenicama i državnim izdajnicama koje su pljunule po svemu što im je Srbija tako velikodušno dala i da namerno neće da usreće napaćeni narod olimpijskim zlatom jer ih je platio šiptarski lobi i sve tako u tom stilu što bolesni informeroidni umovi mogu da izmisle. Ne mogu da zamerim nikome ko ne želi da preuzme takav rizik.

Da, bilo bi super da recimo Maja Ognjenović kao najstarija, najiskusnija i kapiten ekipe jasno i glasno kaže da ne želi da učestvuje u tom cirkusu, pa makar nikada ne osvojila olimpijsko zlato što joj jedino u karijeri nedostaje, mada je vrlo upitno šta bi time konkretno dobila osim moralne satisfakcije i virtuelnog aplauza nekolicine ljudi na forumima i društvenim mrežama. E, ali ta ista Maja Ognjenović ima i supruga čija egzistencija bukvalno zavisi od toga hoće li nekome u državnoj administraciji dunuti da mu pošalju nekakvu inspekciju koja će mu ugasiti posao za sva vremena. I bilo bi čudno da i ona nije svesna toga.

Kao što je i Terzić svestan kakvu je reakciju izazvala ona poklonjena medalja prošle godine, pričao je o tome, tako da zaista sumnjam da bi ponovo izlagao javnosti svoj tim na takav način da je išta zavisilo od njega.

 

Naravno da je tragično što smo uopšte došli u ovakvu bolesnu i nakaradnu situaciju da sve zavisi od volje jednog čoveka (ili da je makar takva percepcija), ali takva pravila igre odbojkašice nisu napisale i nije pravedno očekivati od njih da ih menjaju.

 

I na kraju, ne mogu da se otmem utisku da su zbog navodne podrške Vučiću u javnosti najviše najebale Ivana Španović i odbojkašice, dok je mnogo manje primećeno da su mnogo otvoreniju podršku pružili pojedini sportisti za koje se zdušno navijalo koliko danas. Vrlo zanimljivo. 

Edited by Halvard
Link to comment
9 minutes ago, Ayatollah said:

Što se tiče solidarisanja - pogledaj prvi pasus. E vidiš, ja nisam jedini koji će to da radi, niti sam jedini koji pizdi - ne, svi pizde, osim jednog jedinog koji će da učestvuje u podeli para i jedne koja se nada da će uskoro doći na taj nivo. Misliš da bi me sutra, kada bih otišao da se bunim zbog posla neko podržao - pa naravno da ne bi niko, pravili bi se da i ne znaju šta se dešava. Svi seru, a kada sam im predlagao da krenemo sami da radimo, svi su imali vrlo kreativne izgovore zašto ne mogu. Jednostavno, taj sitni oportunizam je svojstven ljudima, i tako bi bilo i kod ovih devojaka - ona koja bi krenula prva bi verovatno i ostala sama.

 

Sve tačno, samo ja mislim da je u Srbiji nekako svojstveniji neko na nekim drugim mestima...podanički mentalitet je jak kod nas. Kad se vrte te priče kako smo ponosni i inadžije, počnem da se smejem...

Link to comment
12 minutes ago, Redoran said:

Za osudu? Ne, nije. Ne volim da sudim drugima na osnovu medijskih izveštaja. Da bih sebe smatrao vrednim da im sudim, trebalo bi prvo da ih sve upoznam lično, provedem neko vreme sa njima, skontam kako razmišljaju i čime se vode, pa onda dobro proučim formalne i neformalne centre moći i uticaja kojima su izložene u reprezentaciji... Dosta mleka tu ima da se popije, pa i onda nisam siguran da bih mogao da im sudim pravično, to jest, da bi me bilo šta na ovom svetu kvalifikovalo da im sudim.

 

Možda nisam bio jasan. Nisam mislio da li misliš da odbojkašice treba osuditi zbog toga. Nego da li je za osudu ovakvo Vučićevo korišćenje odbojkašica za besramno političku promociju? Da li je za osudu recimo Gajić ako je on sve ovo smislio? Ostavimo odbojkašice kao takve po strani.

Link to comment

Samo jedna stvar - nema to veze sa Gajićem predsednikom saveza.

Olimpijske vicešampione u košarci pre 3 godine na prijem kod Vučića vodio je tadašnji predsednik KSS Đilas.

 

 

9CDFf7R.jpg?1

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

Kako bre nisu spremni da sude, pa samo ovog leta smo se onoliko puta uverili da im je dovoljna jedna fotografija, jedan TV prilog ili jedna agencijska vest da sve moguće i nemoguće zaključe o nekome.

 

Misliš spremni su da trtljaju, ali kada priča treba da se pretoči u konkretan stav i akciju, onda ih nema nigde.

Link to comment
15 minutes ago, Halvard said:

I na kraju, ne mogu da se otmem utisku da su zbog navodne podrške Vučiću u javnosti najviše najebale Ivana Španović i odbojkašice, dok je mnogo manje primećeno da su mnogo otvoreniju podršku pružili pojedini sportisti za koje se zdušno navijalo koliko danas. Vrlo zanimljivo. 

 

Plus milijun. Više nego zanimljivo a bogami i indikativno.

Link to comment
14 minutes ago, hazard said:

 

Možda nisam bio jasan. Nisam mislio da li misliš da odbojkašice treba osuditi zbog toga. Nego da li je za osudu ovakvo Vučićevo korišćenje odbojkašica za besramno političku promociju? Da li je za osudu recimo Gajić ako je on sve ovo smislio? Ostavimo odbojkašice kao takve po strani.

 

Pa ni to mi baš nije najjasnije. Psihopaćeniku je mesto u ludari sa maksimalnim obezbeđenjem po nekoliko desetina tačaka ali nisam baš siguran da bi slikanje sa odbojkašicama trebalo da se nađe na toj listi. Glupo mi je da za jeftinu zloupotrebu predsedničkog protokola, kojoj bi pribeglo 99 od 100 političara na svetu, osuđujem manijaka koji iza sebe ima ozbiljnih nedela da ne možeš da ih prebrojiš sve i kada bi hteo. Osuđivati njega moralno je oksimoron. To bi možda imalo smisla u Gajićevom slučaju, kada bismo znali - a ne znamo - da je sve bilo njegovo maslo.

 

 

Link to comment

da je ovo hitlerova nemacka jel bi i onda bilo ok da sportisti (i ne samo oni) idu na noge i nose poklone vodji?

jel ima neka granica kad se samo ne slegne ramenima i konstatuje "to je tako svuda i oduvek"?

 

i naravno da se sve u srbiji svodi na za ili protiv vucica

Link to comment

Evo ga i reductio ad Hitlerum...da ih AV nije primio, sad bi ga pljuvali što ih nije primio.  Stvar je u tome da njih nije primio AV nego predsednik države a one su reprezentativke te države. Igraš za državu a ne za AV. Sad, to  što će on da se ogrebe za slikanje sa evropskim šampionkama, to ide u paketu sa predsedničkom funkcijom.

Link to comment

Cekaj™ mozda danas bude totalni preobrt i Usamerika se nameraci na to famozno 5. mesto

Pobeda old-staraca nad all-starsima bi ubacila regijon u trans, a i sire... u delirijum

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...