Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

6 minutes ago, hazard said:

 

Ja bi pizdeo isto ovako da su posle SP košarkaši odneli Vučiću dres sa njegovim imenom i brojem 1.

 

Španovićka i odbojkašice možda više najebavaju (doduše ovde samo ja pljujem odbojkašice a većina ih brani, tako da ne znam koliko su baš najebale u javnosti :D ) jer su jednostavno manje popularni sportovi koji manjina ljudi prati i ne postoji tolika emotivna povezanost. Kod košarke i fudbala je veća popularnost, više ljudi je emotivno vezano za to, i onda će manje da pljuju ili da budu više uzdržani. Ovde će odbojkašice generalno najviše da brane oni koji se najviše lože na odbojku i kojima odbojka (i taj njihov uspeh) nešto znači. A npr. Đokovića će najviše da pljuju za ponašanje van terena oni koji ne prate tenis i kojima ništa ne znači da li je Đoković osvojio 5, 10, ili 15 gren slemova. I sportiste u ovakvim situacijama po pravilu najviše pljuju oni koji ne prate sport i kojima je on nebitan u životu.

 

 

fudbaleri i kosarkasi su "poluarni svaki dan"

1 jokic moze kad god da podrzi vucica

 

imena vecine dobojkasica procesnom srbinu tokom godine ne znaci nista

imaju eventualno tih par dana kad nesto osvoje, tad su u centru paznje

i onda ako tu oaznju iskoriste da daruju 1 vucica, pa jbg

Link to comment

Iskreno i meni ubija želju da se radujem previše kad znam šta nam slijedi i kako će to sve da se koristi, ti uspjesi, jednostavno to nije to, kao da nismo na istim stranama. Ako njima nije neukusno da ih ovi besprizornici razvlače u dnevnopolitičke svrhe (isti idioti koji brane da neke tamo klinke sa Kosova igraju rukomet u Srbiji i šalju na njih mandrile sa šipki), meni sve to zajedno ipak jeste neukusno, tako da mi hajp svakim sledećim prvenstvom nakon tih poklonjenja pada. Ono, to je moj lični odnos, njih ne tangira to nikako da li neki tamo forumaš navija ili ne, ali eto nekako godinama i ja se sve manje investiram u te reprezentativne akcije i sve više sport gledam i navijam prema tome ko mi je simpatičan. Na kraju krajeva, što bih morao uopšte da navijam za srpske reprezentacije i klubove? Kao da imam neke lične koristi od njih, ova država me ionako samo jebe kako stigne, a vajde nikakve. A i ta simpatičnost mi biva ubivena ovim osmjesima sa žvalavim, jebiga, plitak sam, ali jedino što imam jeste sloboda izbora da mi neko bude simpatičan ili ne. 

Edited by James Marshall
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

 

Tri strane su ispisane na temu zašto nije posao niti dužnost odbojkašica da jurišaju na rovove koje nisu one iskopale niti sa njima imaju bilo kakve veze.

 

1 hour ago, Filozof manijak said:

Mnogo tražite. Što neko reče već, otkud znate da neke od odbojkašica iskreno ne ljube Vučića? Previše projektujete svoje frustracije na sportiste

 

55 minutes ago, malkin said:

 

 

 

nek rade šta žele, možda vole Vučića, možda imaju neki misplaced patriotski osećaj odgovornosti, možda ih boli uvo, možda se plaše. sve legitimno, samo je sasvim okej malo se i razočarati.

 

Ovo što kaže malkin, upravo to.

 

Niti mislim da je dužnost odbojkašica da jurišaju na rovove, niti poričem da možda one (neke iil sve) iskreno vole Vučića (tim gore).

 

Nego živim u državi u kome me Vučić svakodnevno jaše za svojom željom da bude broj 1, i pokazivanjem kako on jeste broj 1, pa shodno tome imam pravo da odbojkašice koje se tom silovanju pridruže (voljno ili nevoljno, iz ubeđenja, straha, ili kurcobolje, nebitno) oteram u pičku materinu i poželim im sve najgore. I onda ću naravno da popizdim kada neko krane da mi objašnjava kako je jebiga, tako, i kako one to moraju i da treba imati razumevanja za njih ili šta već. Zašto treba da postoji više razumevanja za njih nego za recimo mene, ili za bilo koga u ovoj državi koji je ostao bez posla ili ne može da ga dobije jer ne želi da ljubi Vučićeve skute, ili je od strane SNS procenjen kao nedovoljno posvećen vođi i njihovoj vlasti?

Link to comment

Ako ne tražim opravdanja i ne nalazim razumevanje za random likove iz provincije koji bivaju potrpani u autobus i upućeni na SNS miting podrške Vučiću u Beograd ili Novi Sad, ne vidim zašto bih morao da tražim opravdanje i nalazim razumevanje za vannastavne aktivnosti ovog tipa bilo kog profi sportiste.

Link to comment

pa to, ispada da se vise ocekuje od djedova i baba iz nekih pripizdina koje se informisu iskljucivo sns medijima i zive u potpunom sns okruzenju, od ovih mladih devojaka koje su videle sveta i ekonomski su nezavisne i cini mi se u odnosu na prosecnog srbendu dobrostojece

Link to comment

Pa dobro, njihovo dobrostojenje je i u vezi sa tim da su članice reprezentacije, tako se bolje prodaju, ali isto tako ja nisam dužan pređem preko toga što one iz svojih materijalnih razloga (samo što se skuplje prodaju) idu na poklonjenje

 

u to ime, prelazim da navijam za Bugarsku

 

elitsa-vasileva-064ce89d-4396-4897-8362-

Link to comment

Jbg, svi ste u pravu. Nisu one krive za situaciju u kojoj su se našle, ali bi distanciranje sportista od političara uopšte zaista bilo dobrodošlo.

 

Btw, ko se seća prijema odbojkaša kod Slobe nakon Sidneja? Ukoliko me moja kratka pamet ne vara, na Slobino: "Ti si sada popularniji od mene", Vanja je odgovorio sa (parafraziram): "Šta ću, spremam se da vas smenim uskoro".

Edited by zorglub
Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

Iskreno i meni ubija želju da se radujem previše kad znam šta nam slijedi i kako će to sve da se koristi, ti uspjesi, jednostavno to nije to, kao da nismo na istim stranama. Ako njima nije neukusno da ih ovi besprizornici razvlače u dnevnopolitičke svrhe (isti idioti koji brane da neke tamo klinke sa Kosova igraju rukomet u Srbiji i šalju na njih mandrile sa šipki), meni sve to zajedno ipak jeste neukusno, tako da mi hajp svakim sledećim prvenstvom nakon tih poklonjenja pada. Ono, to je moj lični odnos, njih ne tangira to nikako da li neki tamo forumaš navija ili ne, ali eto nekako godinama i ja se sve manje investiram u te reprezentativne akcije i sve više sport gledam i navijam prema tome ko mi je simpatičan. Na kraju krajeva, što bih morao uopšte da navijam za srpske reprezentacije i klubove? Kao da imam neke lične koristi od njih, ova država me ionako samo jebe kako stigne, a vajde nikakve. A i ta simpatičnost mi biva ubivena ovim osmjesima sa žvalavim, jebiga, plitak sam, ali jedino što imam jeste sloboda izbora da mi neko bude simpatičan ili ne. 

Naravno da je tako...

 

do 28-29. sam bio redovan na utakmicama Vojvodine...Nisam se nešto nikad ložio, kao navijač, išao sma na istok ili zapad da gledam , a ne da navijam...Basket isto dok je Vojvodina postojala, odbojku sam malo ranije batalio, ali sam i tamo bio redovan, dosta dugo...

 

Zašto sam batalio sve to... Pa nema svrhe, mandrili u upravi, mandrili na šipkama, mandrili u sevezima, svugde mandrili... Na terenima uglavnom drvna građa, pola utakmica dogovoreno i namešteno... Zašto bi ja to gledao?

 

I onda mi neko prebacuje što navijam za Liverpool i pratim ga, recimo? Pa jebo te, tamo ima neke draži, takmičenja koja igra taj tim nečemu služe, ako osvoje CL naće nosti kraljici-babi dres sa 1 QUEEN, a, inače, trener kluba će da napuši nepismene političare na čelu države u kojoj taj klub igra... Zašto bi pobogu pratio ovo blato ovde, gde je žensko rvanje u blatu jedna dobar i kvalietan sport spram ovog što imamo u bilo kom popularnom sportu, a borbe kečera nose veću neizvesnost od mečeva linglong lige?

 

I onda se to preslika polako i na reprezentaciju... Jednu po jednu... Ovo je prvo košarkaško takmičenje posle mnogo godina, gde se nisam nervirao što ne mogu da gledam... Sve mi je bilo bez veze...

 

Sport mi sve manje znači, a sport vezan za Srbiju još manje...Ostao mi još taj liverpool, subota ili nedelja popodne, svaka druga sreda, nešto što volim ispratim, kad stignem... Malo li je?

 

Starim, valjda, ili su samo oni mandrili sa početka posta uspeli toliko da mi sve ogade, ko će ga znati...

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Naravno da je tako...

 

do 28-29. sam bio redovan na utakmicama Vojvodine...Nisam se nešto nikad ložio, kao navijač, išao sma na istok ili zapad da gledam , a ne da navijam...Basket isto dok je Vojvodina postojala, odbojku sam malo ranije batalio, ali sam i tamo bio redovan, dosta dugo...

 

Zašto sam batalio sve to... Pa nema svrhe, mandrili u upravi, mandrili na šipkama, mandrili u sevezima, svugde mandrili... Na terenima uglavnom drvna građa, pola utakmica dogovoreno i namešteno... Zašto bi ja to gledao?

 

I onda mi neko prebacuje što navijam za Liverpool i pratim ga, recimo? Pa jebo te, tamo ima neke draži, takmičenja koja igra taj tim nečemu služe, ako osvoje CL naće nosti kraljici-babi dres sa 1 QUEEN, a, inače, trener kluba će da napuši nepismene političare na čelu države u kojoj taj klub igra... Zašto bi pobogu pratio ovo blato ovde, gde je žensko rvanje u blatu jedna dobar i kvalietan sport spram ovog što imamo u bilo kom popularnom sportu, a borbe kečera nose veću neizvesnost od mečeva linglong lige?

 

I onda se to preslika polako i na reprezentaciju... Jednu po jednu... Ovo je prvo košarkaško takmičenje posle mnogo godina, gde se nisam nervirao što ne mogu da gledam... Sve mi je bilo bez veze...

 

Sport mi sve manje znači, a sport vezan za Srbiju još manje...Ostao mi još taj liverpool, subota ili nedelja popodne, svaka druga sreda, nešto što volim ispratim, kad stignem... Malo li je?

 

Starim, valjda, ili su samo oni mandrili sa početka posta uspeli toliko da mi sve ogade, ko će ga znati...

autonomas :fantom:

Link to comment

Eeeee da ste ovoliko pisali i pratili kada su devojke igrale...ihaaaaj gde bi nam kraj bio, mislim nama kao forumu.

 

 

Totalno je suludo bilo sta sportistima zamerati i traziti da pokazu ne znam kakve zube i hrabrost, ocigledno umesto nas, zna se gde to treba da iskazu, a ispred nosa nam se desavaju svakakva zlodela, unistavaju gradovi, urusavaju institucije i nikom nista, piskara se i negoduje po forumuma i drustvenim mrezama i naravno sta... omiljen sport danasnjice... moralise, a drustvo na nikad nizim amoralnim granama. I vrlo socno pljuje po ljudima koji jedini rade konkretno nesto za ovu zemlju.

Zla i naopaka vremena.

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

 

Španovićka i odbojkašice možda više najebavaju (doduše ovde samo ja pljujem odbojkašice a većina ih brani, tako da ne znam koliko su baš najebale u javnosti :D ) jer su jednostavno manje popularni sportovi koji manjina ljudi prati i ne postoji tolika emotivna povezanost. Kod košarke i fudbala je veća popularnost, više ljudi je emotivno vezano za to, i onda će manje da pljuju ili da budu više uzdržani. Ovde će odbojkašice generalno najviše da brane oni koji se najviše lože na odbojku i kojima odbojka (i taj njihov uspeh) nešto znači. A npr. Đokovića će najviše da pljuju za ponašanje van terena oni koji ne prate tenis i kojima ništa ne znači da li je Đoković osvojio 5, 10, ili 15 gren slemova. I sportiste u ovakvim situacijama po pravilu najviše pljuju oni koji ne prate sport i kojima je on nebitan u životu.

 

 

 

2 hours ago, pbg12345 said:

fudbaleri i kosarkasi su "poluarni svaki dan"

1 jokic moze kad god da podrzi vucica

 

imena vecine dobojkasica procesnom srbinu tokom godine ne znaci nista

imaju eventualno tih par dana kad nesto osvoje, tad su u centru paznje

i onda ako tu oaznju iskoriste da daruju 1 vucica, pa jbg

 

Drugim rečima, ako nam je neko gotivan i navijamo za njega i inače, može se naći način da se racionalizuju nepopularni potezi, dok se od onih kod kojih to baš i nije slučaj očekuju da budu moralne vertikale.

I to je sasvim OK, ljudski i razumljivo, samo hajde onda da se ne pretvaramo da to ima bilo kakve veze sa moralnim principima.

I da po mogućstvu one koje manje volimo ne proglašavamo za Hitlerjugend, dok istovremeno na avataru imamo osobu čija se podrška Vučiću nije zadržala samo na timskoj poseti i poklonjenom dresu nakon osvojene medalje. 

Edited by Halvard
Link to comment

E, to rađenje za državu kroz sport je teška budalaština, da prostiš. Sto hiljada medalja mi neće popraviti utisak o nekoj državi ako im je vlast kretenska i ako su štetočine na globalnom planu (tipa Brazil i Bolsonaro), a od medalja naših na međunarodnim takmičenjima mi ovdje nemamo ništa osim što se predsjednik slika sa osvajačima i što im se dijele nacionalne penzije, što direktno šteti neke tamo korisnike budžeta. Mi radimo za državu tako što ovdje živimo, plaćamo porez, radimo, a to što se ekipa osoba koje uglavnom rade i zarađuju napolju skupe par mjeseci kod kuće i bave se sportom, bravo za njih, zdrav život, ali slabe realne vajde i mi i država vidimo od toga. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...