Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

To je tako sportisti žive u svom svetu, njima su merila drugačija...
I ja i ti na milion načina punimo džepove ovom hoštapleru, pa šta ćemo, bio bih razočaran da se one popnu na binu na nekom stranačkom skupu, ovo je prijem kod predsednika države jbga...
To što ke on đubre, psiho itd, ima funkciju koju ima, to mi svi treba da se zapitamo.
Jbga, tako je kako je...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Jbte dođem ovde da malo odmorim od košarke i imam šta da pročitam... Opet sve merite kroz odnos prema Vučiću, pa koji vam je bre?? Zašto uopšte pratite sport ako očekujete da profesionalni sportisti i sportistkinje dele vaša politička uverenja i budu spremni kano zapete puške da ih javno demonstriraju? Igrajte lepo odbojku ispred zgrade sa društvom, tu niko neće doći u situaciju da izda NBOV (Narodnu borbu za oslobođenje od Vučića).

 

Hazarde, podsetiću te još jednom da je košarkaška repka 1998. godine iz Atine došla pravo kod Slobodana Miloševića na kanabe. Pre nego što su napravili zajedničku fotku sa njim u sredini i peharom ispod njegovih nogu, kapiten (poznat pod inicijalima A.Đ.) mu je poklonio timsku zastavicu sa potpisima svih igrača, uz aplauz svih prisutnih igrača i stručnog štaba.

 

Ako si posle toga nastavio da pratiš košarkašku reprezentaciju, a jesi, onda možeš da preživiš i to što je Aleksandar Vučić dobio na poklon odbojkaški dres.

 

Koji vam je bre, stvarno ste prsli sa tim pretvaranjem svakog aspekta života u borbu na život i smrt sa Vučićem.

 

 

 

 

 

Koji mi je? A koji je pa tebi? Možda ću prvi put ovo da kažem za nešto što si napisao na forumu: sve pogrešno, nula bodova (osim ovo za košarkaše, o tome ispod).

 

Kao prvo, ja uopšte ne očekujem da sportisti dele moja politička uverenja. Očekujem da u svojstvu reprezentativaca budu politički neutralni i da ne dozvole sebi da budu politički instrumentalizovani od strane vlasti za propagandu i politički marketing. Ako hoće da podrže politički nekog - Vučića, Đilasa, Mišu Vacića - neka to čine u svoje slobodno vreme kada nisu u dresu sa medaljom oko vrata. Očekujem i da malo mućnu glavom, pa da shvate da je ova vlast kontroverzna (valjda protesti koji traju mesecima, ono, ukazuju na to) i da je masa ljudi u ovoj zemlji - koji oni reprezentuju u tim dresovima - ne voli. I shodno tome, da se uzdrže od uvlačenja u dupe pomahnitalom autokrati dok su u dresu s medaljom oko vrata. Ako žele da to urade van te uloge i da sebe okače na bilbord SNS, samo napred, ali opet, ne u dresu, ne sa medaljom, ne kao reprezentacija šampion Evrope, nego imenom i prezimenom kao taj i taj i ta i ta.

 

Kao drugo, ovo uopšte nema veze sa tim da li ja pratim ili ne pratim sport. Ovo odbojkaško prvenstvo sam pratio krajičkom oka preko flešskora i odgledao 5 min finala. Radi se, kao što rekoh, o političkoj instrumentalizaciji nečega što treba da bude poput nezavisne institucije. Da me i potpuno zabole kurac za sport, ovo bi me doticalo.

 

Treće, nisam ja taj koji u ovom društvu sve određuje kroz prizmu odnosa prema Vučiću i SNS. Nisam ja postavio taj kriterijum...Vučić ga je postavio. SNS ga je postavio. U ovoj zemlji ne možeš da budeš niko i ništa bitno ako nisi aminovan od Vučića...o svemu Vučić odlučuje...najbitniji kriterijum za bilo koji državni posao je da si SNSovac...dakle, kako da ne merim sve kroz odnos prema Vučiću? Druga mogućnost trenutno nije data. Tako da za to...obrati se Vučiću, ne meni. Za to što na temi o odbojci diskutujemo o Vučiću, kriv je Vučić...i odbojkašice koje mu idu na poklonjenje.

 

Četvrto...prvo zahvalnice od svih vaterpolo klubova i to Vučiću poimence (ne Vladi Srbije, ministarstvu, bla bla nego Aleksandru Vučiću hvala ti što si nam dao pare), onda Vučić koji zove igrače Zvezde da im objasni kako da daju gol, i onda sad ovaj dres...pa brate dokle?

 

Dakle ne - ovo nije normalno. Na ovo ne može samo da se slegne ramenima i kaže ,,jebiga tako je". Ovo jeste za osudu. Ovo nije neki standardan odnos države i sportista, ovo je duboko idolopoklonstvo i kult ličnosti. Za sve hvala Vučiću, za sve je zaslužan Vučić. Pa nek se nose bre svi u pičku materinu koji u tome učestvuju. Naročito oni koji i ne moraju, jer su već uzeli medalja pregršt, žive preko, zarađuju lovu...

 

Na kraju za košarkaše '98.: ja sam tada živeo van zemlje i zapravo nijednu utakmicu tog prvenstva, pa ni propratne dočeke i prijeme. Te scene koje opisuješ video sam prvi put gledajući dokumentarac Zlatni momci pre neki dan. I kako da ti kažem, progutao sam knedlu i baš mi je bio smor, a moje mišljenje o Đorđeviću je dobrano opalo nakon toga. Ali sam kao otpisao to na činjenicu da je bilo pre 20 godina i da smo bili zemlja koja se tek oslobođala autoritarnog sistema i učila šta je demokratija. I onda kada vidiš isto sranje posle 20 godina kako da reaguješ?

Edited by hazard
Link to comment
2 hours ago, renne said:

Naravno da je srećom.

A sportisti će uvek ići kod ovih koji ih zovu, ma kako se oni zvali i prezivali

Uvek bilo i uvek biće

Onih par američkih mučenika što su kleki, izgubili su olimpijski status, i šta sad oni dalje da rade?

Takva su vremena, usrana, ali jebi ga

 

Ponoviću još jedanput: postoje prijemi i prijemi. Da nije bilo ove svinjarije sa dresom, i te slike gde Vučić drži dres sa dve odbojkašice oko njega, sve bi bilo OK. Otišle, rukovale se, doviđenja. Sve standardno. Ovo je ipak bilo nešto više od toga.

 

A ova poslednja rečenica je geslo na kom jašu svi diktatori

Link to comment

Očekujem samo da budu na dovoljnoj distanci od političara da ne budu olako zloupotrebljeni, ne očekujem nikakvu aktivnu političku borbu za bolje sutra. Ako je to previše - onda stvarno jebeš sportiste kao takve i sport kao takav.

Link to comment

Mjok, imas pogresnu percepciju i bes ti pomutio rasudjivanje.

Nema ovde da se pitas ocu-necu i nema u slododno vreme radi sta hoces, eno ga Kalinic primer, tako da to je tako, a svaki politicar, diktator i autokrata ili ne, koristi sve za svoju promociju, pogotovu sportiste, nismo mi to izmislili i da ponovim... nema oces-neces.

A mozda su one za/uz njega...

 

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, hazard said:

 

Ponoviću još jedanput: postoje prijemi i prijemi. Da nije bilo ove svinjarije sa dresom, i te slike gde Vučić drži dres sa dve odbojkašice oko njega, sve bi bilo OK. Otišle, rukovale se, doviđenja. Sve standardno. Ovo je ipak bilo nešto više od toga.

 

A ova poslednja rečenica je geslo na kom jašu svi diktatori

Pa šta trebaju da urade neka Bojana Milenković ili Teodora Pušić kada im dođe Gajić ili neko drugi viši u hijerarhiji (Terzić, Maja Ognjenović, kogod) i kažu "potpiši se na dres, pa idemo onda kod Predsednika"? Da kažu "ne, on je tiranin i autokrata, lopovčina i bolesnik, demonstrativno odbijam", i time izbace same sebe sa spiska reprezentacije, možda i trajno. Pa ne funcioniše to tako, previše očekuješ od tih devojaka kojima je odbojka ceo život, koje su sve podredile istoj i svačega se odrekle samo da bi dostigle dovoljan kvalitet da bi mogle da igraju profesionalno i za reprezentaciju, neretko tu uključujući i obrazovanje potrebno da se stvari spoznaju na pravi način. Neće ni jedna rizikovati godine truda i odricanja da bi poslale neku političku poruku od koje niko neće imati nikakve koristi. Malo je onih koji su spremni da takvu žrtvu podnesu i među obrazovanim svetom, a ponajmanje to treba da budu devojke od dvadesetak i nešto godina, koje sem odbojkaške lopte, dvorane i teretane retko šta imaju i prilike da vide.

Link to comment

Ne, bre, odbojkašice su te koje moraju da brane društvene vrednosti i principe nakon što su bukvalno svi drugi redom junački prdnuli u čabar na tom ispitu. Od njihovog stava i držanja zavisi da li će neki autokrata jahati Srbiju.

Link to comment
6 minutes ago, Ayatollah said:

Pa šta trebaju da urade neka Bojana Milenković ili Teodora Pušić kada im dođe Gajić ili neko drugi viši u hijerarhiji (Terzić, Maja Ognjenović, kogod) i kažu "potpiši se na dres, pa idemo onda kod Predsednika"? Da kažu "ne, on je tiranin i autokrata, lopovčina i bolesnik, demonstrativno odbijam", i time izbace same sebe sa spiska reprezentacije, možda i trajno. Pa ne funcioniše to tako, previše očekuješ od tih devojaka kojima je odbojka ceo život, koje su sve podredile istoj i svačega se odrekle samo da bi dostigle dovoljan kvalitet da bi mogle da igraju profesionalno i za reprezentaciju, neretko tu uključujući i obrazovanje potrebno da se stvari spoznaju na pravi način. Neće ni jedna rizikovati godine truda i odricanja da bi poslale neku političku poruku od koje niko neće imati nikakve koristi. Malo je onih koji su spremni da takvu žrtvu podnesu i među obrazovanim svetom, a ponajmanje to treba da budu devojke od dvadesetak i nešto godina, koje sem odbojkaške lopte, dvorane i teretane retko šta imaju i prilike da vide.

upravo to.

dvadestogodisnjakinje ispodprosjecnog obrazovanja tesko da mogu imati bilo kakav ozbiljan politicki stav.

odrade sto im se kaze i nazad na trening gdje takodje rade ono sto im se kaze.

vrhunski sport je kao vojska. hijerarhija, naredjenja, sankcije itd.

nema tu puno mjesta za ozbiljna promisljanja.

Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

Pa šta trebaju da urade neka Bojana Milenković ili Teodora Pušić kada im dođe Gajić ili neko drugi viši u hijerarhiji (Terzić, Maja Ognjenović, kogod) i kažu "potpiši se na dres, pa idemo onda kod Predsednika"? Da kažu "ne, on je tiranin i autokrata, lopovčina i bolesnik, demonstrativno odbijam", i time izbace same sebe sa spiska reprezentacije, možda i trajno. Pa ne funcioniše to tako, previše očekuješ od tih devojaka kojima je odbojka ceo život, koje su sve podredile istoj i svačega se odrekle samo da bi dostigle dovoljan kvalitet da bi mogle da igraju profesionalno i za reprezentaciju, neretko tu uključujući i obrazovanje potrebno da se stvari spoznaju na pravi način. Neće ni jedna rizikovati godine truda i odricanja da bi poslale neku političku poruku od koje niko neće imati nikakve koristi. Malo je onih koji su spremni da takvu žrtvu podnesu i među obrazovanim svetom, a ponajmanje to treba da budu devojke od dvadesetak i nešto godina, koje sem odbojkaške lopte, dvorane i teretane retko šta imaju i prilike da vide.

 

Ajde sada da na trenutak zaboravimo Bojanu Milenković i Teodoru Pušić i ostale devojke i bolećivost prema njima jer su evropske šampionke. Nisu one jedine u ovoj zemlji koje su se za nešto trudile i nečega se odricale pa onda naišle na neki problem s vlastima. Ajde da ostavimo to po strani pa da te pitam - da li su tebi ovakve predstave OK? Da li je to poželjno ponašanje? Da li misliš da ovakve stvari nisu za najstrožu osudu? Jer ovde se o tome radi, a ne o tome šta ja očekujem od Bojane ili Teodore. Od njih pojedinačno kao osoba ne očekujem ništa, a svakako imam pravo da formiram stav o nekome na osnovu njegovih postupaka.

 

Da ne ispadne da ja sad nešto imam neki pik na odbojkašice...da su ovakvi fenomeni ograničeni samo na sport pa još i bože moj. Ovo je obrazac ponašanja koji se ponavlja u svim sferama ovog društva, i u onim mnogo bitnijim od sporta. Sport je suštinski nebitan. Tako i na fakultetu, institutu, u državnoj ustanovi, javnom preduzeću, sudu, tužilaštvu, bolnici, školi...neko kaže pa jebiga šta ću, eto mora se. I zato nas jašu psihopate. Zato državom vladaju Vučići, a sportskim savezima Gajići. I kako onda da ne popizdiš? Pritom ja nisam popizdeo koliko sam se zapravo, do jaja smorio. Ovo ne samo da je neprimereno na sve načine koje sam opisao i simptom naše bede nego je i ponižavajuće za te devojke.

 

Btw, zašto je jedini mogući scenario taj koji opisuješ? Zamislimo da jedna ili dve odbiju da potpišu ili odu na prijem. Pa onda budu odstranjene iz reprezentacije. A zamislimo onda da sve ostale reprezentativke kažu - mi sada nećemo da igramo, svako ima pravo na svoj politički stav i to ne treba da ima veze sa reprezentacijom. Pa onda da vidimo koga će i sa kojim medaljama Gajić da vodi po prijemima. Ne bi sve bile vraćene u reprezentaciju u roku od odmah? Naravno da bi, ti Gajići su gmazovi ali su i jajare. Ovakav scenario se u Srbiji čini nemogućim? E pa zato smo i tu gde jesmo. I opet da ponovim - jebeš odbojku. Da se pruža otpor na mnogo bitnijim mestima mogle bi odbojkašice da se uvlače predsedniku u dupe do sutra. Ovo je samo simptom.

Link to comment
7 minutes ago, Redoran said:

Ne, bre, odbojkašice su te koje moraju da brane društvene vrednosti i principe nakon što su bukvalno svi drugi redom junački prdnuli u čabar na tom ispitu. Od njihovog stava i držanja zavisi da li će neki autokrata jahati Srbiju.

 

Aj i tebe da pitam - zajebi sada šta ja ili ti mislimo da odbojkašice treba da rade. Da li su ovakve predstave OK? Da li je to poželjno ponašanje? Smatraš da kada se to desi, nije za osudu?

 

Pritom, ja nisam napisao ništa od toga što ti ironično iznosiš, al dobro.

Link to comment

Hazarde, evo slike:

 

vuÄiÄ, odbojkaÅ¡ice

 

Pogledaj Bušu, Minu Popović, Stefanu Veljković, Teodoru Pušić i Bojanu Milenković, da li ti izgledaju preterano srećno što se nalaze ti gde se nalaze - naročito Buša, Mina i Stefana. Meni deluju kao nevoljne učesnice u predstavi koju je neko drugi režirao, i da jedva čekaju da se završi. Samo se Maja i Brankica klibere, a Blagojevićka se nešto kao smeška. Prestrog si prema njima.

Link to comment

Ne isključujem da je nekima od njih bilo neprijatno. Neka bude da sam prestrog prema svima...ali ima druga slika, ove dve što se klibere kako uručuju dres Vučiću. Prema njima, vala, nisam prestrog

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...