Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

4 minutes ago, Joe D said:

morao bi ti za pocetak da izadjes iz 91. godine da bi razumeo bilo sta. 

 

U kojoj god godini da sam, to je nebitno. Mnogo je bitnije da bi se svi klubovi na teritoriji gde je nekad bila Jugoslavila rado vratili u tu '91, i zato već više od 10 godina igraju praktično jugoslovensku ligu, kako god se ona zvala. ;)

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

 

3 minutes ago, Heaviside said:

A tvoj licni primer je bitan jer?

 

Mislim, slicnih smo godina, mogu i ja da navedem da smo pre leta 95 u skoli skoro iskljucivo igrali fudbal, a posle toga smo nas petorica iz razreda, dakle trecina poceli da treniramo kosarku. Ziva istina. I koji je sad primer validiniji, tvoj ili moj?

 

Jebote, pa pricamo o trendovima. Naravno da ima i klinaca koji se naloze na kosarku zbog NBA. Ima ih koji pocnu da treniraju jer su visoki, pa ih familija natera, kao Milicic na primer. Ili su debeli pa ih oteraju da bi smrsali i tako dalje.

 

Sta uopste zelis da kazes? Da je reprezentacija nebitna za popularnost kosarke?

 

reprezentacija je apsolutno broj 1, bez ikakve sumnje, ali deca danas gutaju nba, gledaju ligu vise nego ikada. postoje klubovi kod nas koji rade ankete na pocetku svake godine, nba je daleko ispred svake druge lige kad je popularnost u pitanju. 

Link to comment

Ja sam isto odrastao u vreme sankcija, NBA sam prvi put gledao HOU-NYK finale (raspametio se), skupljao slicice i postere Sona Kempa. 

Reprezentaciju sam prvi put gledao '95, nije mi skroz bilo jasno sta se koj djavo desava, bio u Grckoj na letovanju za finale, neki Grk nam zajedljivo vikao "Bora Stankovic" a ortakov cale mu na svaku Salovu trojku uzvracao sa "Is this Bora Stankovci" :D 

Te jeseni sam poceo i da treniram.

 

Ima dosta toga u ovome sto sto Heavi kaze, u nekom okvirnom periodu 2008-2014 sam sve vise vidjao klince po ulici sa reketom i lopticom radeci neke kerefeke o zid, nego decu sto jurcaju za fudbalom.

Link to comment
5 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

reprezentacija je apsolutno broj 1, bez ikakve sumnje, ali deca danas gutaju nba, gledaju ligu vise nego ikada. postoje klubovi kod nas koji rade ankete na pocetku svake godine, nba je daleko ispred svake druge lige kad je popularnost u pitanju. 

Ima smisla, a verovatno je i dobro sto je tako. Evropska klupska kosarka je realno u kurcu.

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

 

Sta uopste zelis da kazes? Da je reprezentacija nebitna za popularnost kosarke?

 

Ne moras da ucitavas nesto sto nisam rekao. Naravno da nije nebitna, narocito za sam fenomen popularnosti kosarke. Samo ne mora da znaci da iskljucivo uspeh reprezentacije generise popularnost u danasnje vreme, zato sto je kosarka vec veoma popularan sport. Ljudi zaborave koliko su klincima svi sadrzaji na dohvat ruke danas. Ovo sto je pricam je bilo pre 25 godina cisto za primer, ne verujem da se mnogo razlikovalo kod mojih vrsnjaka. A tad smo imali domacu ligu, jednu utakmicu NBA nedeljno i magazin Kos. Ako se govori konkretno o Jokicu, ako je popularizacija kosarke zamerka, to je prilicno promaseno. On uopste ne mora da igra za reprezentaciju da bi klinci zavoleli kosarku zbog njega. Nas covek koji je medju najboljima u svetu onome sto radi je uvek dobra reklama. 

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

Ako se govori konkretno o Jokicu, ako je popularizacija kosarke zamerka, to je prilicno promaseno. On uopste ne mora da igra za reprezentaciju da bi klinci zavoleli kosarku zbog njega. Nas covek koji je medju najboljima u svetu onome sto radi je uvek dobra reklama. 

 

+ milion

Link to comment

@Joe D

Ne ucitivam nista, postavio sam pitanje. Hvala na odgovoru, ima istine u tome sta pises, ali i dalje mislim da je reprezentacija izuzetno bitna. Radi se o kolektivnom sportu, uspesni pojednici pomazu ali ne mogu da se porede sa timskim uspehom.

Edited by Heaviside
Link to comment

I 90 posto ljudi pomisli na kingse. A covjek je predvodio reprezentaciji do dva zlata, jednom bio mvp, drugi put u prvoj petorci prvenstva.

 

Dan danas ljudi vise zale sto su kingsi izgubili od lakersa, nego smo izgubili od slovenije u finalu.

Link to comment

Pa da, lozili se ljudi na ekipu SK, a ne na pojedinca. Desilo se za sada jednom u istoriji 70 godina dugoj da se kolektivno palimo na NBA tim. 

 

Za Divca vec nisam siguran sta bi ljudima bila prva asocijacija, zavisi i od krstenice ispitanika. Za ostale da ne pricam.  Teo,Bjelica, Bogdan pa unazad kroz vreme.

Link to comment
28 minutes ago, Timmi said:

Dan danas ljudi vise zale sto su kingsi izgubili od lakersa, nego smo izgubili od slovenije u finalu.

 

-1 :)

 

poraz od slovenije somborcu nikad necu oprostiti

Link to comment
52 minutes ago, Timmi said:

I 90 posto ljudi pomisli na kingse. A covjek je predvodio reprezentaciji do dva zlata, jednom bio mvp, drugi put u prvoj petorci prvenstva.

 

Dan danas ljudi vise zale sto su kingsi izgubili od lakersa, nego smo izgubili od slovenije u finalu.

 

slazem se ALI

 

evropska titula 2001 je toliko dominantna bila i kao ocekivana maltene da nisi mogao da zapamtis stojakovica vec ceo tim a indijanapolis kad kazes jel se setis stojakovica ili bodiroge, gurovica, tekme sa amerima..

 

ne sporim njegov doprinos,naprotiv samo konstatujem

Edited by theanswer
Link to comment

Da, mnogo je tu parametara. Ako je igrac ikada igrao za tvoj tim mozda ces ga pamtiti po tome, ako nije onda po repci. Tipa na Tea svi uvek gledaju kao na reprezentaciju, jer je kod nas igrao samo u FMPu (a to niko ziv ne gleda).

 

Plus, to lozenje na Kingse je bilo bas specificno vreme, prvi put u istoriji neko nasih je imao legitimnu sansu za prsten i prvo MVP priznanje za Evropljane u NBA. Posle je Dirk sve to pokupio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...