Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

4 hours ago, Joe D said:

za pocetak, broj nba igraca koji izbegava igranje za nacionalni tim je zanemarljiv, narocito onih bitnijih. ne znam zasto jos pokusavate da raspravljate sa covekom koji fura neku agendu o necemu sto ga ne zanima i ne zeli da se informise po sopstvenim recima, a argumente nikakve ne prihvata. 

 

To nije tačno, pogledaj na šta liči Francuska repka iz takmičenja u takmičenje samo.  Pre nego što naši igrači nisu počeli da odlaze u nba mi nismo poznavali  ni "ne mogu da igram jer treba da potpišem novi ugovor", ni "ne mogu da igram jer treba da radim na sebi preko leta". Niti smo imali i jednog igrača koji nije igrao na velikim takmičenjima za repku iz tih razloga. Prema tome ti si taj koji piše bez argumenata i ima neku agendu očigledno. Doviđenja i tebi, idem da odgovorim čoveku koji se bar potrudio da napiše nekakav smislen post.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

4 hours ago, pbg12345 said:

evo da probam ja da odgovorim

mozda zato sto ti igraci igraju na nizem nivou (ovi u evropi naravno)

pa im igranje na ep, sp em predstavlja vrhunac karijere, em im moze doneti bolje ugovore

 

sa druge strane nekom ko igra u nba, tesko da ce igranje na ep podici status

 

i onda se sve svede na to da igraci na pojedinacnom nivou prelamaju da li im je bitnije da igraju za reprezentaciju ili eventualno deo vremena provedu radeci individualno na sebi i(li) u klubu

a tu opet citav niz faktora, od mozda najvaznijeg pomenutog kakav igrac ima status u klubu/ligi (koliko je blizu hardenovskog tretmana :D ), u kakvom mu je stanju telo, u kojoj godini ugovora je itd

 

 

i

 

Mislim ovo o "nizu faktora" - tako bi mogao na primer da kažeš - zašto F. Čović igra u Zvezdi - pa, radi se o nizu faktora - zvezda nema dobrog backup pleja, Nenadić još nije spreman, Tomić gotivi Čovića i daje mu mnogo minuta, a malo ima i u tome što mu je ćale direktor kluba. :)

 

Od kada pratim košarku, pa sve do dan danas se ništa apsolutno nije promenilo u jednoj stvari - igranje za reprezentaciju je bilo i ostalo nešto zbog čega se neko uopšte i bavi košarkom.  Ja znam da će me sad napasti kako živim u prošlosti i kako se to promenilo, ali bih voleo da vidim neke dokaze za to - na primer, da televizije prenose nba u nekom većem obimu nego jednu - dve utakmice nedeljno koliko daje  ovaj besplatan paket koji prenosi SK (besplatan u smislu da ga je SK verovatno besplatno dobio). Da se to  zaista gleda, oni bi prenosili mnogo više. Ili da neki igrač recimo kaže da ga zanima samo nba, a da mu je repka sporedna. Ali, to nećemo skoro doživeti.

Prema tome, niti je nba nešto naročito popularna ovde, pa da se kaže - eto, čovek je ostvario svoje snove jer igra u nba najjačoj ligi sveta - možda to važi pojedinačno za nekog košarkaša, ali za većinu ne - za većinu je igranje u repki poenta svega, bila i biće. I to sad govorim samo o igračima - ne moram valjda da objašnjavam da ovde nba gleda 1% ljudi, košarku uopšte preko godine gleda možda ‚10 %, a ovo ostalo isključivo gleda repku na velikim takmičenjima.

Ovde prosto neki ne žele da vide istinu koju će vam ponoviti svaki trener jugoslovenske škole - bez reprezentativnih uspeha nema košarke ovde. Jedno deset godina bez uspeha repke bi nas vratilo na nivo Finske i Islanda, jer ne bi bilo više talenata (odlazili bi u druge sportove - već se desilo u manjoj meri od 2003 - 2008, kada su visoki klinci počeli češće da idu na odbojku, nego na košarku) I onda nas ne bi izvukli ni Zvezdin top 8, ni Partizanov final for (koji se ionako dešavaju jednom u x godina).

 

Ovo o sukobu fibe i uleba je stvarno druga priča, nema veze s ovim o čemu govorim, osim u smislu da je ulebova Evroliga nekakav pokušaj da se parira NBA, koji će na kraju završtiti neuspehom, jer će marginalizacija dobrog dela evropskih zemalja rezultirati time da košarka izgubi svaku popularnost u tim zemljama,   pa se tamo neće ni igrati na ozbiljnom nivou, a ljudi neće ni gledati košarku samo zato jer 1 neki njihov igrač igra negde tamo s uspehom.

 

 

Link to comment

Gresis i te kako kosarka a idrugi sportovi se ne igraju zbog repke nego zbog para. To igranje iz ljubavi je davno prosla stvar. U fudbalu se guze jer je drugaciji sport pa igranje za repku podize cenu. U kosarci imas statistiku crno na belo pa ti ne treba repka ni za sta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Nije to baš tako jednostavno. Ja sam skoro prestao da pratim klupski fudbal jer se pretvorio u zabavu milionera. NBA je u tom kontekstu mnogo zdravije takmičenje, iako naravno i tamo ima privilegovanih. Jedini razlog zašto ne gledam NBA u većem obimu je nemogućnost da se prilagodim terminima utakmica.

 

Zašto je situacija takva kakva je, treba pitati čelnike Fibe koji insistiraju na tome da znaju odgovore na sva pitanja. Ne kažem da postoji univerzalno primjenljiv uspješan poslovni model ali od ovoga što oni rade gore ne postoji.

 

Link to comment

reprezentacija je danas plafon za one koji ne mogu u nba

ovde ko da samo pišu najveće patriote 

ni fiba ne pomaže svojim retard odlukama i terminima

danas je dokaz uspešnosti nacionalne košarke koliko imaš igrača u nba

 

 

 

Link to comment

@kobni zelaya

ti sad pises o necem sasvim drugom

na prosloj strani si pisao kako bi svi igraci iz nba igrali da im klubovi dozvole

 

naravno da se mnogo toga promenilo

i naravno da je nba po kvalitetu ispred reprezentativnih takmicenja

uzmi kao primer proslo evropsko prvenstvo

kakve veze ima da li to prati 1% ili 100% gradjana srbije?

 

 

meni je jasno zasto djordjevic gura tu patriotsku pricu. pre svega selektor je, a i iz tog vremena je kad je reprezentativna kosarka bila vrhunac za evropske igrace (plus je karijeru izgradio u reprezentaciji), ali ne vidim zasto bi neko objektivan sa toliko zara branio te stavove

 

Link to comment

Mislim da je potrebno i uzeti u obzir ono što imaš u sebi kao čovek. 

 

Da li te radi i ispunjava igranje u nacionalnom timu ili ti je to smaranje i gubljenje vremena. 

 

Sve kreće iz tog segmenta, a sve ostalo može da se sredi. 

 

Poštenije je reći i biti iskren prema svima, neću, ne mogu, ne želim. 

 

Nego biti sisica I skrivati se iza kluba, menadžera itd... 

Link to comment

Dobro, dragi ljudi, košarka više nije amaterski sport. Kad vidiš ko i kako vodi državu, a samim tim i razne sportske saveze, zašto se smarati sa svim tim (osim ako se ne poklope obostrani interesi)? 

 

Dobro, bilo je prebivanje na kanabeu kod Slobe, ali danas su neka druga vremena. Mada meni i tada nije bilo drago to sto su radili.

 

decko misli o sebi i ne duguje nikom ništa. Čime smo ga to MI zadužili?

Link to comment

Svi kazu po nesto tacno pa mozemo da se vrtimo u krug. Ja nisam neki NBA mag ili fan, ali je ocigledno da neki igraci iz Evrope zbog sopstvene zelje (a verovatno i statusa u klubu) nisu imali probleme da dolaze na EP/SP (Novicki, Parker, Gasol, Dzinobili, Sabonis, Divac)  Stojakovic verovatno nikad nebi igrao da nije imao Divca pored sebe...

 

Danas su druga vremena, ali ipak imas jednog Sredera koji nema bas neki status u NBA pa dolazi da igra za Nemacku, a da li ce Doncic opet ikada igrati za SLO?  Znaci sklon sam da je to ipak u najvecoj meri do igraca...

 

Ko zna, mozda se nekada sklope kockice i nasi igraci budu u fazonu ajd jednom da se skupimo i napravimo taj Serbian Dream-Team. Nije da ga vec nismo imali, samo se nije nesto pokazao i ispao u grupi, u sred Srbije :tongue:

 

Edit:  Problem je u sustini Evropa, koja nije uspela da unapredi kosarku i popularnost sporta, mahom zbog finansija i uslova. Danas u NBA igra preko 100 igraca iz Evrope...  Sto indirektno znaci da bi po igrackom kvalitetu EL mogla da bude skoro pa egal, ali posto lova i uslovi nikada nece biti kao u NBA, igraci kao npr nas Bobi ce najbolje godine provesti po Americi, igrati 50% utakmica po 5-6 minuta i zbog love pomiriti time, jebes sportsku zelju za igrom i nametanjem...

Edited by assignment
Link to comment
On 4.1.2019. at 6:15, pariah said:

Da. Sve BBC-jevi. Na tjubu par "isečaka" od po pola minuta. :sad:

 

Ima highlights 3 i 5 minuta, cesto ih gledamo. Merachim.

Jedino sto moze da se desi da "ne valja" je da ja mogu da ih vidim jer sam "na lokalu"

 

Australia v Serbia Semi Final Highlights | Basketball | Olympic Games Rio 2016 | 7 Olympics

 

 

 

 

Rio 2016 -Men's Basketball:Australia 61-87 Serbia


 

Link to comment
11 hours ago, pbg12345 said:

@kobni zelaya

ti sad pises o necem sasvim drugom

na prosloj strani si pisao kako bi svi igraci iz nba igrali da im klubovi dozvole

 

naravno da se mnogo toga promenilo

i naravno da je nba po kvalitetu ispred reprezentativnih takmicenja

uzmi kao primer proslo evropsko prvenstvo

kakve veze ima da li to prati 1% ili 100% gradjana srbije?

 

 

meni je jasno zasto djordjevic gura tu patriotsku pricu. pre svega selektor je, a i iz tog vremena je kad je reprezentativna kosarka bila vrhunac za evropske igrace (plus je karijeru izgradio u reprezentaciji), ali ne vidim zasto bi neko objektivan sa toliko zara branio te stavove

 

 

Ja mislim da li itekako ima veze koliko ljudi prati NBA, a koliko reprezentaciju, u smislu da su klinci zbog reprezentacije poceli da igraju kosarku, a ne zbog NBA.

Kasnije im se promene prioriteti i to je sasvim ocekivano i u neku ruku normalno.

Vecina klinaca vidi da se otac, stric i komsija odjednom leti skupljaju, gledaju basket, nerviraju i radaju, a to nisu radili preko godine. I onda interpretira to kao nesto vazno i vanredno, nesto sto kod njegovih uzora izaziva intezivne emocije i pozeli da bude deo toga.

Mnogo je teze detetu da razume NBA koji je u sred noci i koji retko ko prati i razume, i koji nema ama bas nikakav uticaj na njegovu okolinu. Dok to skapira ima vec 15 godina i kasno mu je da uci dvokorak. 

Zbog toga je vazno negovati reprezentaciju, jer bez nje ce se pool talenata drasticno smanjiti. To je ono Djordjevicevo "dobili ste mnogo od kosarke, red je da nesto i vratite".  Ja licno ne mislim da igraci imaju ikakvu drugo obavezu, osim one koji sami osete, ali to ne znaci da nije bitno da li oni to osecaju ili ne.

Edited by Heaviside
Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

Jebemliga, ja kad sam pocinjao da gledam kosarku reprezentacija nije ni igrala zbog sankcija. 

 

Pa ti nisi nikada ni navijao za pravu Jugoslaviju .  Dobro, razumem onda tvoj bol.

Link to comment
9 minutes ago, Joe D said:

Jebemliga, ja kad sam pocinjao da gledam kosarku reprezentacija nije ni igrala zbog sankcija. 

A tvoj licni primer je bitan jer?

 

Mislim, slicnih smo godina, mogu i ja da navedem da smo pre leta 95 u skoli skoro iskljucivo igrali fudbal, a posle toga smo nas petorica iz razreda, dakle trecina poceli da treniramo kosarku. Ziva istina. I koji je sad primer validiniji, tvoj ili moj?

 

Jebote, pa pricamo o trendovima. Naravno da ima i klinaca koji se naloze na kosarku zbog NBA. Ima ih koji pocnu da treniraju jer su visoki, pa ih familija natera, kao Milicic na primer. Ili su debeli pa ih oteraju da bi smrsali i tako dalje.

 

Sta uopste zelis da kazes? Da je reprezentacija nebitna za popularnost kosarke?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...