Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

+1

 

I onda je bas licemjerno da je Salo protiv dovodjenja stranaca da igraju za repku jer ne razumiju srpsku krv, znoj i suze, a ovi sto odbijaju da igraju za repku da bi trenirali preko ljeta kao razumiju. :fantom:

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

4 minutes ago, Micko8 said:

Jokic i Milutinov su vise puta odbijali.

a ok, izvinjavam se, ja sam mislio da pises o ovima iztvog posta

 

mrzi me da trazim, jel milutinov nikad nije igrao za reprezentaciju na znacajnijim seniorskim takmicenjima ili je ono bio jednom u 12?

 

bice zanimljivo videti ako se svi odazovu koga ce picka celava voditi od visokih

 

posto je macvan teze povredjen, a drugu cetvorku nemamo, izvesno da bi isao samo bjelica na 4ti, sa krpljenjem kalinica, lucica i eventualno zagorca

i onda verovatno 3 centra. jokic kao jedini siguran u tom idealnom scenariju, ali kod od 4ke marjanovic, kuzmic, raduljica, milutinov?

no dobro, mozda je malo rano za tu vrstu kalkulacija i dilema :D

 

Link to comment

Igrao je EP  u Francuskoj i od tada je odbijao , pozitivno je to sto je igrao  onaj prozor , valjda mu je doslo iz dupeta u glavu. Ove druge sto sam nabrojao samo Kalinic i Nedovic su propustali zbog povreda.

Link to comment

pa ne, jer je bio uvek tu jbg.

 

mislim, ja sam uvek za to da ide najbolji, a nemam sumnju da je milutinov bolji od raduljice trenutno, da ne pričam o spremnosti... ali dok je milutinov jurio letnju ligu koju nije igrao i slično, ovaj je dolazio.. i generalno je bio korektan uvek u reprezentaciji sa svim svojim ograničenjima

Link to comment

ma zezam se malo :D zasluzio je raduljica da mu se da sansa zalaganjem i pogibijom do sada, plus sto ce covek sam da se ispise ako vidi da je raspao.

 

nego, interesantno je kako smo od tandema krstic/perovic i plakanja za boljim bekap centrom sad dosli u situaciju da ih imamo i previse. 

Link to comment

Milutinov je zver a Raduljica ne znam ni da li moze da se racuna kao profesionalni kosarkas u ovom trenutku. Ne mogu da zamislim situaciju da se obojica pojave na treningu reprezentacije i da selektor izabere ovog drugog. A trud se ulaze i izmedju dva reprezentativna ciklusa, i to valjda treba da se nagradi.

Link to comment

pa zbog ovog sto pisete i kazem da bi to bile ozbiljne dileme

sa jedne strane milutinov je vec sad bolji igrac, igra evroligu, dok je raduljica vec duze u padu i zajebava se po kini

dodatno samo sto je mladji, perspektivniji...

ali jbg, ovaj prvi se retko pojavljivao, a ovaj drugi je uvek tu i na neku foru kako obuce dres reprezentacije postane bukvalno duplo bolji kosarkas

 

tu je i marjanovic. koji ne bi bio u najuzem krugu za 12 jedino u reprezentaciji sad. jbg, covek svojom fizickom dominacijom moze okrenuti utakmicu i najvisem nivou. 

i da se koristi samo tako, kao "specijalac" za takve eventualne situacije vredi mnogo

 

i kuzmic, koji je odbranbeno daleko najbolji. a u kompletnom sastavu, ta njegova karakteristka (odbrana "obruca") moze vrlo lako imati daleko vecu vaznost, nego da dobijemo i 10tog igraca u ekipi koji je u stanju svakom ubaciti svoju kvotu

 

mada, uvek ih moze povesti sve, pa idemo sa 6 spoljnih i 6 visokih i to bjelica + 5 petica :D :fantom:

Link to comment

To su dileme samo radi odrzavanja neke rasprave, ne teba tu previse razmiljati. Ako hoces da se takmicis sa najboljima, vodis najspremnije. Ako hoces da pravis oprostajne revijalne turneje za legende reprezentacije, vidi pod ucinak 2005. Ljudi kao da nemaju osecaj koliko vremena prolazi izmedju reprezentativnih akcija i ako prate samo to misle da ce se to samo nastaviti tamo gde je stalo. Od leta 2016. do leta 2019. se previse stvari promenilo. Milutinov je tacno igrac koji fali reprezentaciji, tim pre ako se Jokic resi da hoce da igra.

 

edit: ovo vazi i za kuzmica koji ne igra kosarku skoro dve godine vec. odakle on u bilo kakvoj diskusiji u ovom trenutku?

Edited by Joe D
Link to comment
23 minutes ago, Joe D said:

To su dileme samo radi odrzavanja neke rasprave, ne teba tu previse razmiljati. Ako hoces da se takmicis sa najboljima, vodis najspremnije. Ako hoces da pravis oprostajne revijalne turneje za legende reprezentacije, vidi pod ucinak 2005. Ljudi kao da nemaju osecaj koliko vremena prolazi izmedju reprezentativnih akcija i ako prate samo to misle da ce se to samo nastaviti tamo gde je stalo. Od leta 2016. do leta 2019. se previse stvari promenilo. Milutinov je tacno igrac koji fali reprezentaciji, tim pre ako se Jokic resi da hoce da igra.

 

edit: ovo vazi i za kuzmica koji ne igra kosarku skoro dve godine vec. odakle on u bilo kakvoj diskusiji u ovom trenutku?

bold: pa da jbg, rekoh to u stratu

naravno da je besmisleno i suludo ozbiljno razgovarati o tome 

ali eto, ubijam(o) vreme

 

pisao sam o idealnom scenariju, dakle u kom kuzmic odigra drugi deo sezone i zdrav je

 

a za raduljicu sam siguran da ce biti ako ne u 12, a ono u 15

dugo je tu, odigrao kvalifikacije, a znamo da djordjevic ceni takve stvari

slican razlog zasto je djokovic bio skoro svaki put deo ekipe u kvalfikacijama, samo na visem nivou

Link to comment

Daleko je SP, nismo se još ni plasirali, ali bih voleo da vidim Raduljicu tamo. Joe je pomenuo 2005. i EP, ali meni je to više primer da skup najboljih pojedinaca ne znači i najbolji tim, nego da je u tom timu bilo igrača koji su zbog stare slave nauštrb nekih mlađih, boljih... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...