Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

a shto je problem da baba ima krave u centru, to je ko kodnas palilula, ide u atar dokle ocesh, mozesh i zmajove da drzish smile.png

 

znachi za bosanski kajmak smo se dogovorili. da vas ne chujem. a zovite ga kako ocete ^_^

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Kad sam bila mala nisam volela kajmak, sipanje mleka kroz cediljku nama je generacijski kod, onda baba taj kajmak skuplja u šolju pa ga posle par dana dobro ulupa i kaže da je to puter, namaže na hleb i preko džem od kajsije, e, tako sam volela :)

 

Ne znam zašto ali što sam starija sve češće se setim onih kojih odavno nema u mom životu 

Link to comment

to je zato shto ih nema. dok ih ima, svadjamo se ^_^

 

elem taj 'bosanski' u mom svetu uopshte nije bosanski nego se ishlo subotom na pijacu munze da se kupi i u povratku u bezanijsku po razani hleb i josh se iskrnji taj hleb do kuce jer ko ce da cheka. to je bilo doba kad se tekstil ka coshku zvao kekec biggrin.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Poslao me deda jednom po hleb (državni) za doručak.

Do prodavnice i nazad treba bar 20 min.

Odem, kupim, pa kako je bilo neko super sunčano jutro (ni naznake od kloake u to vreme), a meni se nije žurilo (ni pretpostavio nisam da dedi jeste!) rešim da protegnem noge, preko brda i kroz šumu, malo naokolo.

Usput miriše onaj topao hleb, a slab sam na koricu, pa krenem da u kesu zavlačim ruku i polako od okrajka da ljuštim hleb. Kako se put malo otegao, tako je sve manje korice na hlebu ostajalo.

I ne sećam se koliko je preteklo dok sam stigao nazad , a maglovito mi je sećanje i na dedu koji je izgubio živce i u čudu nani pokazivao na sat i na skoro potpuno oguljen hleb.

A deda na nas decu gotovo nikada nije podigao glas. 

Link to comment

jeeste. al to neš kupit na pijageru tako lako. 

 

nego kad si kod seljaka gajbi a on ima 20 krava tu u štali iza. pa još neka vruća proja i nešto malo nakoso...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...