Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

9 hours ago, djeneralche said:

E sad nema pojma za ostatak Bosne, mesto je Sarajevo, opstina Centar, baba uvek imala dve krave, jedina dva proizvoda koje su svi pravili u kraju je bio kajmak i mladi sir za pite. Mleko se davalo u mlekaru.

Kajmak bio najbolji na svetu.

Краве у општини Центар !?

Link to comment

Једини кајмак који је ваљао прије рата у Сарајеву је био србијански слани кајмак, све остало ни слично није било њему. 

Link to comment

Inace da prekinem ovu besmislenu raspravu mogu samo da kazem da vam verujem da je u mestima gde ste vi probali kajmak bezveze ali ovaj sto sam ja jeo je bio odlican.

Link to comment

pa jeste, ali to nije ovaj kajmak

i ja sam trijes godina jeo kajmak koji je pavlaka, i sa te strane je to savešeno, ali to nije ovo što srbijanci™ zovu kajmakom

  • +1 1
Link to comment

Ovo sto je moja baba pravila je kajmak kajmak, mislim toliko price o verovatno najjednostavnijem mlecnom proizvodu, skuvas mleko, skupis kajmak stavis u kanticu posolis, kad odstoji postane zutiji. Kajmak kajmak,gde god sam jeo domaci kajmak po Srbiji to je bilo to, sad nemam pojma sta je ta pavlaka. 

Link to comment

da li je bosanski kajmak kao onaj turski kajmak koji sluze uz baklavice i ostale slatke kolace? posto to jeste kora s mleka, ali se ne soli. i englezi imaju neslani kajmak koji se jede uz kolace, klotid krim.

https://en.wikipedia.org/wiki/Clotted_cream 

svaki kraj ima svoje lokalne mlecne proizvode. ko, na primer, licki sir koji prave dalmatinski refjudziz u banatu i prodaju na kalenic pijaci :D

 

Link to comment
8 hours ago, djeneralche said:

Ahahaha moj zemo gde si ti ziveo.

У истој општини али као што рекох ја нисам имао прилику да их сусретнем. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...